Jessica Castello Lopez kończy dziś 24 lata. PartneremAlix Collombon jest na najlepszym poziomie w swojej karierze, ale Walencja zawsze chce więcej. Padel Magazine idzie na spotkanie „Hiszpańska Jess” Alix.

Kim ona jest według Alix

Dla tych, którzy nie wiedzą Jessica castelló, zaprezentujemy to. I za to, kto jest lepszy niż Alix Collombon?

Alix Collombon: „Jest zawodniczką, która potrafi wszystko dobrze. Fizycznie jedzie bardzo szybko, a przede wszystkim śmierdzi padel ! Lubi być przenoszona do przodu i rozumie grę, boli ją wolejem forhendowym i oburęcznym bekhendem. Kiedy oboje jesteśmy dobrzy, jesteśmy bardzo niebezpieczną parą”.

„Ona kończy 24 lata, ale ma głowę na ramionach. Jest bardzo inteligentna, możemy porozmawiać o wszystkim ”.

„Celem krótkoterminowym jest wspólne znalezienie się w pierwszej dwudziestce, z 20. W przyszłym roku będziemy dążyć do 36 par dla czy ostatecznego mistrza pod koniec roku. Nie ograniczamy się ”. 

ariana-sanchez_paula-jose-maria-martin_allix-collombon_jessica-castello__cervezas-victoria-cordoba-open-2021_cuartos_24264-copia-2-1170x653 (1)

Zawodnik w sercu

Lorenzo Lecci López: Czy możesz nam powiedzieć, skąd pochodzisz, a zwłaszcza jak dotarłeś na szczyt padel Walencja? Jak zaczęła się przygoda?

Jessica Castelló:„Pochodzę z Villena, miasta w prowincji Alicante. Bardzo mało, mój ojciec chodził na turnieje, a ja byłam jeszcze dzieckiem, ale już miałam rakietę w rękach. Kiedy byłem na tyle duży, żeby zacząć trenować, zrobiłem to. Od 5 do 18 lat grałem w tenisa i grałem na torze w regionie. Kiedy miałem 18 lat, rzuciłem tenis ”.

„Odkryłem wtedy padel z przyjaciółmi i powoli uzależniłem się. Przegapiłem zawody. W wieku 19 lat zacząłem trenować stopniowo. W 2016 roku wystartowałem na torze w Walencji, a w 2017 wystartowałem na torze World Padel Tour".

„Alix jest bardzo profesjonalny”

Lorenzo Lecci López: Jaki jest twój związek z Alix? Jak zrobiła postępy w tym roku i co sprowadza cię z boiska?

Jessica Castelló:„Nasz związek jest doskonały. Na początku mieliśmy trochę kłopotów, ponieważ tak naprawdę się nie znaliśmy. Teraz, gdy mamy pewność, naprawdę dobrze się dogadujemy ”.

„Zawsze była zawodniczką, którą lubiłem. Ona jest prawdziwym wojownikiem. Jest bardzo solidna i nigdy niczego jej nie brakuje. W tym roku bardzo się uzupełniamy. Dzięki temu osiągnęliśmy dobre wyniki. Poza torem jest bardzo profesjonalna i daje mi pewność siebie, spokój i stabilność.”

Lorenzo Lecci López: Jak daleko widzisz, że sięgasz z Alix?

Jessica Castelló:„Pomysł z Alix polegał na tym, aby zagrać cały sezon, a jeśli dobrze się uda, kontynuować przez kolejne sezony. Myślę, że wyszło to dobrze i zarówno wy, jak i cały zespół chcecie dalej rozwijać się ramię w ramię. Razem możemy dać o wiele więcej.”

Jessica-castelló-Alix-Collombon_GPV_6416

Szczegół do pokonania Top 8

Lorenzo Lecci López: Dlaczego wyniki pod koniec sezonu są tak dobre? Co się zmieniło ?

Jessica Castelló:„Wyniki tego sezonu są owocem pracy lat ubiegłych. Wszystkie treningi wykonujemy z Alix i Juanem (Alday) oraz Pablo (Crosetti). Stawiamy sobie cele i prawdą jest, że nie spodziewaliśmy się tak dobrych wyników w pierwszym roku.”

Lorenzo Lecci López: Kiedy grasz przeciwko najwyższej parze WPT, prawie zawsze przeszkadzasz. Nawet zaczynasz ich bić -zwycięstwo nad Beą Gonzalez i Martą Ortega-. Jakich szczegółów brakuje, aby częściej pokonywać pary z pierwszej ósemki?

Jessica Castelló:„W tym sezonie mieliśmy trudności z przejściem przez ósemki, ponieważ zawsze mieliśmy dość trudne remisy, takie jak Sainz / Gonzalez lub Icardo / Brea. W tych grach nie mogliśmy pokazać się z najlepszej strony. W Kordobie udało nam się pokonać Beę i Martę dzięki świetnemu połączeniu.”

„Szczegóły, których brakuje, to w rzeczywistości doświadczenie tego rodzaju gier. Aby móc wytrzymać fizycznie, ale przede wszystkim psychicznie przez ponad dwie godziny. Musisz być solidny i stopniowo zdobywać doświadczenie.”

Dobre rzeczy w końcu się zdarzają

Lorenzo Lecci López: Dziś obchodzisz swoje 24. urodziny na 19 miejscu w rankingu. Czego możemy Ci życzyć na przyszłość?

Jessica Castelló:„Możesz mi życzyć, aby w przyszłym sezonie wyniki były równie dobre… albo trochę lepsze! Podpisuję się, aby uzyskać te same wyniki, ale postaramy się je ulepszyć. Moim głównym celem jest dobra zabawa i praca w ten sam sposób. Myślę, że efekty są owocem codziennej pracy. Dobre rzeczy w końcu się zdarzają”'

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !