Francuski zespół padel będzie musiał zrobić bez Jessiki Ginier na mundialu w Dubaju, wada biodra nie do końca przywrócona. Lyonnaise obiecuje nam swój 100% powrót do 2023 roku. W międzyczasie ma nadzieję, że będzie w stanie „strzał” podczas mistrzostw Francji ze swoją partnerką Lucile Pothier.

„Kontuzja uniemożliwia mi dawanie maksimum”

"Od porodu mam uraz biodra. Nie mogę rozegrać kilku meczów tego samego dnia. Biodro jest uszkodzone, Nie jestem w 100%.

Dlatego powiedziałem Robin (kapitan francuskiej drużyny pań) że na razie chciałem zawiesić karierę w drużynie Francji.

Ale bądź ostrożny, zamierzam wrócić z nadzieją na znalezienie Team France w 2023 roku! To jest wyraźnie mój cel. Przyjemność tam jest tak intensywna i wiem, że mam możliwość powrotu i odnalezienia swojego najlepszego poziomu.”

Jessica GinierLucile Pothier

Za wcześnie na staż

„Staż francuskiej drużyny w Barcelonie, a potem na światach w Dubaju to było za dużo. Myślę, że fizycznie nie byłaby to dla mnie najlepsza opcja. Mój Też bym tęskniła za moim synem, a jeśli mentalnie nie jestem w 100%, to nie mogę dać z siebie wszystkiego dla zespołu.

Biorąc pod uwagę konkurencję w drużynie, jestem pewien, że mamy innych zawodników, którzy świetnie wykonają swoją pracę.

Nie jestem w stanie skuć kilku dni padel już teraz. Tak więc zrobienie tego podczas kursu byłoby niemożliwe, zwłaszcza, że ​​na stoku zaplanowano wiele godzin.

Na razie, kiedy skuję za dużo padel, wtedy mam ból w biodrze. Nawet jeśli serce jest na stoku z dziewczynami, rozsądniej jest nie spieszyć się.

JEssica Ginier z woleja bekhendowego

Obiektyw 2023

„Moim celem jest wyraźnie przyszły rok. Byłem zmotywowany, nawet w tym roku. Odebrałem wcześnie. Nie rezygnuję z reprezentacji Francji, wręcz przeciwnie. Ale na razie jest jeszcze trochę za wcześnie.

I tak trenuję. Nie zatrzymałem się całkowicie. Uważaj dziewczyny, nadchodzę! (Śmiech)

Mam przed oczami mistrzostwa Francji w tym roku. Mam nadzieję, że kolejność meczów nie będzie zbyt trudna. Z Lucile (Pothier), mamy nadzieję, że coś zrobimy. Nie wyznaczamy celów. Ale wiem, że możemy być w ostatnich czterech. Zrobimy wszystko, żeby się tam dostać, będzie ciekawie.

Będę świętować swoje 30 urodziny podczas mistrzostw Francji, więc mam nadzieję, że dziewczyny będą gotowe, bo nie będę dawać prezentów. Z drugiej strony z przyjemnością przyjmuję prezenty (Śmiech)."

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.