W wieku 21 lat młody Argentyńczyk Joaquin Mazzeo grał swój pierwszy turniej we Francji w Beausoleil dla A1 Padel Otwarte Francja. Mieszkający w Walencji młody Argentyńczyk nadal ciężko walczy o miejsce w zawodowym świecie, nawet jeśli oznacza to pewne wyrzeczenia.

Argentyńczyk z urodzenia, Hiszpania jako kraj nauki

Jestem z Argentyny, ale bardzo mały przybyłem do Hiszpanii i obecnie trenuję w Walencji. Z Jorge Ferro (jego kolegą z drużyny) zawsze razem trenowaliśmy. Codziennie jesteśmy w Bellmont Padel Akademia. Robimy tam wszystko, fizycznie i trenujemy.

Joaquina Mazzeo i Jorge Ferre

Bycie profesjonalistą wymaga wielu poświęceń

Kiedy przyjeżdżamy w weekend i możesz wyjść ze znajomymi, musisz być na turniejach lub podróżować. Nie widujesz się często z rodziną. W zeszłym miesiącu zostałem w domu tylko na tydzień. Bycie profesjonalistą wiąże się z wieloma wyrzeczeniami.

Zacząłem turnieje na tym torze około dwa lub trzy lata temu, psychicznie jestem w szoku, ale fizycznie może to być skomplikowane. Na przykład na ten turniej przyjechaliśmy samochodem z Walencji i było to 12 godzin jazdy. To długa podróż i bardzo nas zmęczyła.

Ten rok to dobry czas na studia, od września chciałbym móc wznowić studia.

A1 Padel mocno opiera się na młodych ludziach

Kiedy wychodzę na etapy obwodu, procedury są podobne. Różni się w zależności od tego, czy jadę samochodem, czy samolotem. Idealnie, przygotowuję wszystkie moje rzeczy z wyprzedzeniem.

Co mi się w tym podoba obwód – a tego często ludzie nie widzą – tak jesteśmy traktowani. Wszystko czego chcemy to mamy, organizatorzy są do naszej dyspozycji. Ten tor w dużej mierze opiera się na młodych ludziach, zarówno na boisku, jak i poza nim, czy to w przypadku hoteli, posiłków, jesteśmy naprawdę zadowoleni z organizacji etapów.

Najtrudniej jest poznać naszych rywali. Jest wielu graczy, którzy grają na torze, pochodzą z całego świata, ale głównie z Ameryki Południowej i nie znamy ich zbyt dobrze.

Joaquin Mazzeo

Dobre zrozumienie za kulisami

Zawodnicy, którzy pochodzą z Europy, prawie wszyscy się znamy, panuje dobra atmosfera. Jest trochę rywalizacji, ale bardzo sobie pomagamy i bardzo dobrze się dogadujemy.  

Po osiągnięciu perfekcyjnej pre-previa wraz z Jorge Ferre, jego hiszpańskim partnerem, ostatecznie przegrali dziś rano na previas 7/5 6/0 z hiszpańską parą Batista/Campos (TS30).

Obejrzyj wywiad wideo :

Wincenty Gallie

Fan piłki owalnej, okrągłej, ale i sportów rakietowych, ukąsił go padel w młodości w Galicji. Vince, równie dobrze czując się przed kamerą, jak i za mikrofonem, będzie mógł wnieść swoją wizję i doświadczenie jako fan małej żółtej piłki.