Ekskluzywny wywiad z Johanem Bergeronem, niedawno czterokrotnym mistrzem Francji.

„Zawsze ignoruję poprzednie lata”

Padel Magazine : Jak to jest przejść do historii? padel Francuski ? 4 mistrzostwa Francji, czy zdajesz sobie z tego sprawę?

Johan Bergeron: „Tak i nie, zdaję sobie z tego sprawę, bo mi powiedziano. Każdego roku mistrzostwa są inne i zawsze bardziej skomplikowane. Zawsze ignoruję poprzednie lata, ale z pewnością daje mi to pewność w moich przygotowaniach i zarządzaniu turniejem.”

Padel Magazine : Jaki był najbardziej skomplikowany mecz spośród 4 rozegranych finałów?

Johan Bergeron: „Dwóch przeciwko Benjaminowi Tisonowi i Adrienowi Maigretowi, ponieważ zawsze były to nieco gorące mecze. Zostało to rozegrane podczas przygotowań do meczu, pierwszych gier ...
Potem w tym roku było moje pierwsze zwycięstwo na lewą stronę. Więc było inaczej. Miałem mniejsze doświadczenie po tej stronie, ale ponieważ miałem po swojej stronie Bena, którego uważam za najlepszego francuskiego gracza po prawej stronie, dało mi to pewność siebie i był w stanie mi pomóc, gdy sprawy szły gorzej. Myślę, że tegoroczny finał był najtrudniejszy.”

Padel Magazine : Wracając do Thomasa Leygue'a, otrzymaliśmy informację zwrotną, że zmienił się fizycznie iw swojej grze na przestrzeni kilku tygodni, co myślisz?

Johan Bergeron: „To prawda, że ​​zyskał więcej zaufania do swojej gry, w wyniku czego Bastien ma jeszcze większe zaufanie do Thomasa. Obaj grają bardzo dobrze i dużo mniej wątpią, odpuszczając więcej i podejmując ryzyko. Udało mu się to i myślę, że będzie mu dobrze służyło przez kolejne tygodnie.”

Złoty FIP w Saint-Tropez

Padel Magazine : Teraz jesteś w All In, niedługo do zobaczenia w międzynarodowych turniejach, w szczególności FIP. Słyszeliśmy też o turnieju organizowanym na południu Francji, czy możesz nam o tym opowiedzieć? 

Johan Bergeron: „Mamy ambicję organizowania dużych imprez krajowych i międzynarodowych. Ten w Lyonie nie jest zamknięty, nawet jeśli chcielibyśmy to zrobić, ale ten, który jest zamknięty, to FIP Gold na południu Francji w pięknym miejscu (w St Tropez).
Zrobimy wszystko, aby był to wspaniały turniej, myślę, że tego brakuje we Francji, nawet jeśli jest ich coraz więcej. Od wszystkich graczy we Francji zależy rozwój i promocja naszego sportu.

W Canet-en-Roussillon to był wielki turniej, o promocję sportu nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszego. Mamy ambicję, aby robić to w miejscach, które odwiedzamy, dlatego mieliśmy okazję mieć miejsce portu w Saint-Tropez. To jest zajebiste. Tydzień przed żaglami St Tropez (we wrześniu) czeka nas silny okres przepłynięcia. Naszym celem jest promocja sportu i myślę, że to miejsce na to pozwoli. Chodzi o to, aby była ona przekazywana przez media i sieci społecznościowe, i szczerze mówiąc, telewizja taka jak Canal + transmituje konkurs, byłaby celem do osiągnięcia ”.

Mniej międzynarodowych torów, więcej All-In

Padel Magazine : Jaki jest twój program na najbliższe miesiące, na arenie krajowej i międzynarodowej?

Johan Bergeron: „Szczerze mówiąc, nikt nie wiedział, oprócz moich krewnych (w tym Bena Tisona), powiedziałem, że po mistrzostwach Francji zamierzam ograniczyć międzynarodowy obwód. Zrobiłem 4-5 miesięcy lub byłem dokładnie na wszystkich turniejach w ciągu roku WSZYSTKO W, plus turnieje francuskie… Co 3 dni byłem w różnych miastach. To nudne i przede wszystkim ograniczyło mnie do rozwijania tego, co chciałem zrobić dla All In. Przygotowywałem się do mistrzostw Francji, ponieważ to był cel tego roku. Tam od dzisiaj będę grał znacznie mniej w turniejach międzynarodowych i skupię się na rozwoju All In. W przyszłym roku zrobię kilka etapów WPT, kilka etapów FIP, dlaczego nie APT, ale wybiorę zgodnie z kalendarzem i urodą turnieju ”.

 

Wywiad można znaleźć w całości tutaj:

 

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.