Na marginesie tego wspaniałego zwycięstwa na FFT Padel Tour Valenciennes ze swoim partnerem, Bastienem Blanqué, Johan Bergeron powrócił na początek roku w Hiszpanii, ale także w ten wielki weekend z padelami zakończony najpiękniejszym manierem.

  • We Francji nadal działa bardzo dobrze. W Hiszpanii jest to bardziej skomplikowane na początku roku?

Nie możemy porównać Hiszpanii i Francji. Są to dwie sytuacje, które nie mają z tym nic wspólnego. Konkurencja i poziom gry w Hiszpanii są niespotykane. Pary są bardzo konkurencyjne od pierwszych rund Preprevias World Padel Tour. Wielu graczy gra w padla od dziesięcioleci. A jednak Francuzom udaje się przejść rundy przed kwalifikacjami. Wszystko to jest więc bardzo pozytywne, nawet jeśli prawdą jest, że wolałbym wygrać kilka zwycięstw na torze zawodowym przed przyjazdem do Francji.

  • Kiedy widzimy, że dostarczyłeś nam tę grę, czy powrót do biznesu z Bastien jest możliwy w Hiszpanii?

Bastien i ja postanowiliśmy się rozdzielić w Hiszpanii. Myślę, że tyle potrzeba, aby zdobyć doświadczenie i grać z innymi partnerami. We Francji jesteśmy bardziej niż kiedykolwiek razem. I jesteśmy konkurencyjni. Ale w Hiszpanii myśleliśmy, że musimy zdać kurs.

W tym roku grałem z Julio Sierra. Ale po krokach 2 zdecydowaliśmy się rozdzielić. Nie mamy takiej samej wizji gry, więc w Alicante zagram z Maxem Moreau. Potem zagram z graczem o pseudonimie Bubita: ofensywa, z którym trenuję co tydzień.

  • sprawia, że ​​4 wygrywa szeregi z Tison / Maigret. Mamy jednak wrażenie, że nigdy nie jesteś faworytem przed konfrontacją z paryżanami?

To prawda To dziwne, ponieważ mamy wrażenie, że wokół nas często stawiamy nas w pozycji outsidera przeciwko parze Tison / Maigret. Jednak na boisku było to kolejne zwycięstwo 4e przeciwko Paryżanom. Jesteśmy tutaj, aby wygrać i boimy się kogokolwiek ... Z wyjątkiem może Bela / Lima (uśmiech).

Jednocześnie nie możemy porównać dobrych wyników niektórych par francuskich na torze francuskim i możliwych rozczarowań na torze hiszpańskim. W ogóle nie mówimy o tym samym. I możemy popełnić błąd, myśląc, że nie jesteśmy w formie, gdy w rzeczywistości wszystko jest w porządku. Dużą różnicą jest dla mnie to, że World Padel Tour to zupełnie inna konkurencja. Jesteśmy pośród setki graczy na wysokim poziomie i musimy zrobić miejsce. to wymaga czasu, ale trenujemy do tego każdego dnia.

Pozostajemy przy kilku zwycięstwach z pierwszą francuską parą i mamy nadzieję, że wkrótce zdobędziemy pierwsze miejsce w francuskiej hierarchii dzięki temu tytułowi Valenciennesowi na FFT PADEL TOUR.

  • Mamy wrażenie, że jest to klasyka, której wszyscy oczekują ...

Postaramy się być najczęściej z Bastien podczas etapów FFT Padel Tour. Ale mamy też międzynarodowy kalendarz, który może sprawić, że stracimy kilka kroków. Szkoda. Należy przeprowadzić więcej konsultacji między władzami francuskimi a organami World Padel Tour, aby w przyszłości to się więcej nie powtórzyło.

To prawda, że ​​budujemy niezłą opozycję przeciwko paryżanom, Benjaminowi Tisonowi i Adrienowi Maigretowi. to zdrowa konfrontacja. Ale uwaga, konkurencja we Francji jest coraz ważniejsza. Przypominam, że była para francusko-hiszpańska Bernils / Scatena, bracia Benito, Moreau / Ritz, Authier / Lopes ... A im więcej będziemy robić postępów w tym roku, tym trudniej będzie przejść do końca każdego etapu.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.