Byliśmy w towarzystwie Johana Bergerona, do którego dołączył jego partner Thomas Leygue, podczas pre-previa WPT Human Padel Otwarte w Tuluzie. Skorzystaliśmy z okazji, aby skomentować jeden z meczów turniejowych i porozmawiać o harmonogramie obu zawodników.

Padel Magazine : Czy znasz dobrze tych graczy, którzy grają przed nami?

John Bergeron: Tak, zwłaszcza Aitor Garcia i Pedro Vera, którzy są przyzwyczajeni do ostatnich okrążeń przed-pre-previa, a nawet previas. Jest to nadal bezpieczny zakład na pre-previas.

Dwa lata temu brałem udział w turnieju z Manuelem Prado Prego, jest bardzo kapryśnym graczem. Trudno było się z nim bawić. Pierwszy mecz był dobry, ponieważ zagraliśmy dość łatwą parę, więc wygraliśmy. Ale drugi mecz, w którym było dość ciasno, to prawda, że ​​wszystkie jego kapryśne małe ruchy, a potem naprawdę bardzo nonszalanckie, kiedy mija, jesteś szczęśliwy, ale jeśli nie przechodzi do ważnego punktu, to irytuje...

Zdjęcie trybuna publiczna WPT Toulouse

PM: Wczoraj rozegrali szalony mecz z Thomasem Vanbauce i jego partnerem Rikkardem Raadem.

JB: Wyglądałem tak. Szkoda za dwa punkty meczowe. Kiedy zobaczyłem, że Thomas podbił, byłem pewien, że w drugim punkcie meczowym to już koniec. Byłem pewien, że wyjdzie.

PM: Widzieliśmy też, jak grają przeciwnicy Bastiena Blanqué i Fran Jurado, rozstawionych 1 z pre-previa. Bastienowi było bardzo ciężko.

JB: Trudne jest to, że w końcu można dobrze lobować nawet za linią, jeśli facet zdąży się pod nią przebić, to spróbuje. Więc potem jest tym, który jest sam ze swoją piłką.

Mecz z Belą/Coello

PM: Kiedy zagrasz z Belą i Coello?

JB: Stanie się to w środę w trzeciej rotacji rano. Myślę, że pierwszy jest o 9:30, a potem o 11. Myślę, że zagramy między 12:13 a XNUMX:XNUMX. Mecz będzie transmitowany w aplikacji World Padel TV.

(Przybycie partnera Johana Bergerona, Thomasa Leygue)

PM: Jak myślisz, co masz z grania w takim zespole? Jak podchodzimy do tej gry?

JB: Szczerze, jestem szczęśliwy. Zawsze jest to samo: albo chcemy grać najsilniejsi, aby przeżyć magiczną chwilę i dać z siebie wszystko, albo wolimy grać parami 21/22, mając nadzieję, że będziemy w stanie coś zrobić. Ale myślę, że najgorsze jest zagranie pary 18 i przegrana.

LT: Dla mnie gramy najmocniejszą możliwą parę 1er okrągły. Gra w Belę jest szalona, ​​ale to prawda, że ​​wolę grać w zespołach 21. Bo wiem, że grając u siebie, w warunkach, które znamy z publicznością, coś może się wydarzyć.

Nigdy nie pokonałbym meczu, ale wiemy, że gra z Belą i Coello będzie dziesięć razy trudniejsza i że nie będą mieli wątpliwości.

Pracowite lato

PM: Jaki jest twój grafik później? Zamierzasz zagrać w FIP Gold w Perpignan?

JB: Oczywiście, ale nadal musimy się zarejestrować. Powinniśmy to zrobić dzisiaj, bo myślę, że rejestracje potrwają do niedzieli (od redakcji: do środy).

Program to zatem Toulouse, Valladolid, FIP Złoty Perpignan. A potem będziemy mieli Roland Garros, dzieje się to szybko.

PM: Masz dziką kartę dla Rolanda-Garrosa?

JB: Jeszcze nie wiemy…

Thomas Leygue: Musimy złożyć wniosek!

PM: Czy to wymaga dzikiej karty?

JB: Tak, musisz złożyć wniosek mailowo podając francuski ranking, niektóre wyniki z tego roku, a potem pozwolimy organizacji to zrobić!

Blanche Cretinon

Początkowo pociągał mnie tenis, chcę się nim zainteresować padel odkryć różne ukryte strony tego sportu. Dlatego zdecydowałem się dołączyć do zespołu Padel Magazine. Do zobaczenia wkrótce na terenie!