Johan Bergeron, czterokrotny mistrz Francji i niedawny brązowy medalista mistrzostw świata w Dubaju z reprezentacją Francji, postanawia postawić koniec jego kariery.

Rozpoczyna się nowa przygoda dla tego gracza, który niewątpliwie zaznaczył padel français.

Przemyślana decyzja

„Czas ogłosić moją decyzję podjętą kilka tygodni temu. Jestem pewna swojej decyzji i cieszę się, że ją podjęłam, ale ten moment jej spisywania jest zawsze skomplikowany.

Zdecydowałem się zakończyć karierę, ponieważ moją motywacją jest rozwój All In Padel. Minął prawie rok, odkąd rozpocząłem przygodę z tworzeniem All In Padel. Niemożliwe jest dla mnie dalsze osiąganie dobrych wyników na torze.

Sport daje niesamowite chwile, ale sport na wysokim poziomie wymaga zbyt dużej inwestycji czasu. A ja nie jestem na to gotowy”.

Johan Bergeron

Wszystko zaczęło się od Bastiena Blanqué

„Dziękuję wszystkim moim partnerom, ale także przeciwnikom, którzy sprawili, że ewoluowałem przez lata. Partnerzy, którzy zostali przyjaciółmi. Ogromna myśl koniecznie dla Bastiena (Bastien Blanqué), z którym pojechałem do Madrytu, aby codziennie nas trenował, co pozwoliło nam na zdobycie tych trzech tytułów Mistrzów Francji.

Myślę też o Benie i Scacie (Benjamin Tison i Jérémy Scatena), z którymi miałem okazję grać, ale też przeżyć niesamowite chwile, aż do tego tytułu Mistrza Francji z Benem i tego słynnego turnieju w Dubaju (w FIP) ze Scatem, który pozwolił mu dokończyć rok w Top 100."

Mały żal, ale nieoczekiwany brązowy medal

„Chciałem zakończyć z tym tytułem Mistrza Francji, niestety nie było to możliwe, ale uważam, że nie mogłem sobie wymarzyć lepszego niż wyjazd po tym nieoczekiwanym medalu na Mistrzostwa Świata, więc serdecznie DZIĘKUJĘ wszystkim zawodnikom i całej personelu reprezentacji Francji, ponieważ to dzięki wam wszystkim”.

Johan Bergeron

Sanyo był ze mną świetny

„Dziękuję wszystkim trenerom i zawodnikom, których mogłem spotkać, dziękuję za poświęcenie czasu, aby pomóc mi w rozwoju. Miałem szczęście dzielić tor z prawie każdym najlepszym graczem na świecie, ale przed odejściem byłem fanem jednego gracza, mogliśmy być w jego kadrze treningowej przez rok i zawsze był niesamowity ja to SANYO. Udało mi się uwiecznić jego zwycięstwo na Mistrzostwach Świata, aby „zamknąć pętlę”.

Wspieraj Francuzów za granicą

„Chciałbym również podziękować moim sponsorom, którzy wspierali mnie w tym projekcie od samego początku, to dzięki Wam mogę mieszkać w Hiszpanii i poświęcić się w 100% padel "

Na koniec dziękuję wam wszystkim za wsparcie przez te wszystkie lata, nadal wspierajcie naszych Francuzów, którzy inwestują, ponieważ na to zasługują.

Moim ostatnim turniejem będzie zatem P2000 w Tuluzie, który zrobię z Adrienem Maigretem i damy z siebie wszystko, aby zdobyć ten ostatni tytuł, mam nadzieję.

Johan Bergeron
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.