Podczas tego Greenweez Paryż Major 2023, mieliśmy okazję porozmawiać z fenomenem Jonem Sanzem. Przy mikrofonie Padel Magazine mieszkaniec Pampeluny opowiadał o swoich początkach w padel ale także o jego przygodzie z numerem 1 na świecie Alejandro Galanie i jego związku z obecnym partnerem Jorge „Coki” Nieto.

„Od najmłodszych lat chciałem zostać zawodowym graczem”

„Zacząłem grać padel z moimi rodzicami. Miałem 10 lat i grałem w piłkę nożną, ale zobaczyłem, że mam dobre umiejętności. Mój ojciec powiedział mi, że nie jestem zły. Zacząłem więc coraz więcej trenować i zapisywać się na zawody. Spodobało mi się to i szybko zapragnąłem zostać zawodowym graczem.

„To moja mama zaczęła padel w rodzinie. Potem mój ojciec, ale grał bardzo słabo (śmiech). Poszedłem ich śladem, ale mój poziom był, delikatnie mówiąc, niski. Mój poziom ewoluował w pozytywnym kierunku, kiedy zacząłem trenować.

„Myślę, że nie ma czasu, kiedy myślisz, że masz poziom, aby zrobić coś w sporcie. Myślę, że rzeczy dzieją się, kiedy się dzieją. Ciężko pracujesz, Twój poziom rośnie, ale nie jesteś świadomy tego, w jaki sposób się rozwijasz. Przynajmniej mówię za siebie, nie zdawałem sobie z tego sprawy. Jednak kiedy miałem 18 lat, nadal widziałem zmianę, ponieważ grałem na zawodowym boisku i zaczynałem wygrywać mecze.

„Na torze przekraczam siebie”

"Mam beaucoup zmieniła partnera, ponieważ w tamtym czasie brak stałego partnera był czymś normalnym. Nie sądzę, że jestem skomplikowanym facetem dla mojego partnera na torze. Często złoszczę się na siebie i może się to nie podobać mojemu koledze z drużyny, ale nie uważam się za złego partnera.

„Na torze przekraczam siebie, ponieważ na 20x10 czuję rzeczy, których niekoniecznie będę czuć na zewnątrz, i to pozwala mi uwolnić tyle energii”.

„Myślę, że jestem nowym graczem”

„Całkowicie się z tym zgadzam, rzeczywiście jest Alejandro Galan przed i po. Gra u boku numeru 1 uczy wielu rzeczy. Dzięki jego wsparciu udało nam się wygrać kilka meczów i to dodaje nam pewności siebie.

„Myślę, że stałem się nowym graczem od czasu mojej współpracy z Ale. Już przed połączeniem z nim sił, kiedy byłem z Cokim lub Javim Garrido, osiągnąłem kilka dobrych wyników, ale prawdą jest, że łącząc siły z Ale, zrobiłem duży krok do przodu i najwyraźniej to widać.

„Coki sprawia, że ​​gram bez presji”

„Powiedziałbym, że Coki ma grę bardzo podobną do mojej. Mamy dobre warunki fizyczne, dużo biegamy po torze. Kiedy byłem młodszy, uwielbiałem jego styl gry i zawsze wiedziałem, że możemy stworzyć dobry zespół. I nie sądzę, że się myliłem.”

„W tej chwili nie sądzę, że z Cokim możemy zostać numerem 1, ponieważ jest wiele par lepszych od nas. Sprawia, że ​​gram bez presji, ponieważ jest bardzo dobrym defensorem, a to bardzo mi pomaga, bo mogę odpuścić i oddać swoje strzały."

„Myślę, że brakuje mi trochę doświadczenia, ale przede wszystkim muszę popracować mentalnie, aby móc grać bardziej zdecydowanie w odpowiednim momencie. To właśnie wiedzą czołowi gracze w rankingach."

MADRYT HISZPANIA 20 LIPCA Madryt Premier Padel 2023 w Madrid Arena w dniu 20 lipca 2023 r. w Madrycie w Hiszpanii Zdjęcie: Silvestre SzpylmaQuality Sport ImagesMadryt Premier Padel

Pary, które trwają krócej

„Myślę, że żyjemy w epoce, w której ważniejsze są nagrody pieniężne, jest też więcej turniejów, a co za tym idzie, więcej podróży, a to powoduje większy stres, ponieważ gracze spędzają razem więcej czasu. Powiedziałbym, że to jeden z powodów, dla których pary wytrzymują krócej niż wcześniej, ponieważ jest to dla nich trudniejsze.

„Chciałbym zakończyć ten sezon u boku Cokiego, ale także kontynuować z nim przyszły rok, chyba że Galan do mnie zadzwoni. Szczerze mówiąc, gdyby tak się stało, mocno bym się nad tym zastanowił."

Sebastien Carrasco

Przyszły naturopata i pasjonat padel, Seb jest dżentelmenem zdrowia/żywności Padel Magazine. Żongluje między olejkami pala, quinoa i olejkami eterycznymi. Od prawie dwóch lat z taką samą pasją zajmuje się nowiną o małej żółtej piłeczce.