Mieliśmy okazję przeprowadzić wywiad z CEO of Black Crown, Jordi Ravirosa, wspomina historię marki, która świętuje swoje 10 lata i na temat przyszłych projektów.

Padel Magazine : Black Crown obchodzi 10-lecie istnienia, w ciągu zaledwie kilku lat marka stała się jedną z wiodących marek w padel na całym świecie, jakie są przyczyny tego sukcesu?

Jordi Ravirosa : „To było 10 bardzo intensywnych lat, wiele wysiłku i czasu spędzonego na rozwijaniu tego projektu. Dekada, podczas której uwielbialiśmy uczestniczyć w ewolucji padel na świecie. To szansa, aby móc pracować dla tego sportu, który tak nas pasjonuje. W ciągu tych dziesięciu lat padel ogromnie ewoluował, przeszedł od sportu uprawianego prawie tylko w Hiszpanii i Argentynie do sportu, który jest coraz bardziej obecny na świecie. „

FIona Ligi koniec gestu forhendowego world padel tour

Francuzka Fiona Ligi i ona Black Crown Piton Nakano 3K

 

Padel Magazine : W jaki sposób tworzysz palas, które podobają się zarówno profesjonalnym graczom, jak Allemandi czy Marrero, jak i amatorom?

Jordi Ravirosa : „Praca z takimi graczami, którzy stawiają bardzo wysokie wymagania produktom, ale jednocześnie pomagają nam opracować materiał do zawodów na najwyższym poziomie, to przyjemność i ciągła nauka. Stamtąd, dzięki monitorom, które codziennie stoją na ziemi z amatorami, udaje nam się tak dostosować nasze produkty, aby spodobały się jak największej liczbie osób. ”

TIto niemiecki bandeja

Adrian Allemandi i jego Black Crown Piton Air

Padel Magazine : Black Crown to marka o silnej pozycji międzynarodowej; jaki jest procent Twojej sprzedaży między Hiszpanią a resztą świata?

Jordi Ravirosa : „Zawsze chcieliśmy, aby nasza marka była jak najbardziej międzynarodowa. Przez dwa lub trzy lata rozwój padel na świecie robi wrażenie i jest to oczywiście bardzo pozytywne dla naszego sportu. Nasza prognoza zakłada, że ​​w tym roku sprzedaż poza Hiszpanią będzie stanowić 50% naszych obrotów. „

Padel Magazine : Które kraje mają największy potencjał wzrostu dla domeny padel ?

Jordi Ravirosa : „Oprócz Hiszpanii i Argentyny, kraje, w których padel najbardziej rozwinęły się we Francji, Szwecji, Włoszech, Meksyku i Brazylii. Inne kraje, takie jak Niemcy czy Wielka Brytania, rozpoczęły swój rozwój nieco później, ale można się założyć, że w najbliższych latach będą one ważnymi rynkami. ”

Baharak Soleymani Black Crown Piton 7.0

Szwedzki Baharak Soleymani i ona Black Crown Piton 7.0

 

Padel Magazine : Rok 2020 był szczególnym rokiem ze względu na kryzys zdrowotny, jak na Ciebie wpłynął?

Jordi Ravirosa : „Rzeczywiście, ten rok był wyjątkowy ze względu na pandemię. Ta sytuacja w taki czy inny sposób wpłynęła na przyzwyczajenia ludzi i we wszystkich sektorach. Ogólnie rzecz biorąc, dla padel, nastąpił ponownie wzrost liczby graczy, a tym samym potencjalny wzrost rynku. Kryzys zdrowotny spowodował, że wiele osób ograniczyło mobilność, zmienił ich przyzwyczajenia i teraz wiele rzeczy dzieje się w bliższym kręgu. ”

Padel Magazine : Wreszcie, jak podsumować ostatnie 10 lat do Black Crown ? Gdzie będzie Black Crown za 10 lat ?

Jordi Ravirosa : „Ostatnie 10 lat minęło z zawrotną prędkością, było bardzo intensywne i satysfakcjonujące. Naszą ambicją na przyszłość jest kontynuowanie działań krok po kroku, bycie zawsze bardzo blisko naszych klientów i dalsze opracowywanie produktów wysokiej jakości po konkurencyjnych cenach. Nie chcemy stracić naszej filozofii firmy rodzinnej ”.

 

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !