Kategorie: La uneNEWSWywiady

Jorge de Benito: „Dziewczyny są mądrzejsze od chłopców w padel »

Znany we Francji z tego, że był w szczególności trenerem Léi Godallier, Jorge de Benito wcześniej zostawił dobre wspomnienia w Bordeaux, gdzie był trenerem na 4Padel i trener nauczycieli grupy.

Od stycznia zeszłego roku dołączył do M3 Padel Akademia w Madrycie, obok gwiazdorskich trenerów Mariano Amat i Jorge Martinez. To tutaj trenują bardzo dobrzy zawodnicy, tacy jak światowy numer 1 Galan i Lebron, bliźniacy Alayeto (15e i 16e), Jose Diestro (31e), Javi Leal (41e), Miguel Semmler (50e) ...

Jorge de Benito, nawet jeśli w zawodach podąża za parami męskimi, jest przede wszystkim specjalistą w dziedzinie padel suczka, którą studiuje turniej po turnieju. Zapytaliśmy go o specyfikę tej gry, ale także o aktualny rozwój sytuacji wśród pań.

Więcej cierpliwości u dziewcząt

Padel Magazine : Jorge, czy zgadzasz się, że gra kobiet jest bardziej taktyczna i mądrzejsza niż gra mężczyzn?

Jorge de Benito: „Myślę, że dziewczyny w padel, są znacznie mądrzejsi od chłopców w swojej grze. Dlaczego? Ponieważ chłopcy mają zdolności fizyczne, które sprawiają, że chcą wybić piłkę i natychmiast ją wyrzucić. Z dziewczynami jest inaczej, muszą myśleć. »

Kontrast między podejmowaniem ryzyka przez tenisistki i tenisistki padel jest dość uderzający...

Jorge de Benito: „W tenisie to prawda, że ​​dziewczyny uderzają bardzo mocno i często to nie działa, popełniają wiele błędów. Na padel, jest odwrotnie: dziewczyny powtarzają oczekujące strzały i kontynuują ”bandeja, viborazwód, vibora…”. Tak więc ja jako trener zachęcam swoich piłkarzy, żeby czasem rozwalili piłkę i podejmowali większe ryzyko. »

Czy to brak siły kobiet tłumaczy ich cierpliwość?

Jorge de Benito: „Moim zdaniem to przede wszystkim kwestia zaufania. Niewiele dziewcząt ślepo wierzy w ich rozbicie. Kiedy piłka jest w powietrzu i mogą ją uderzyć, dużo myślą. Podczas gdy facet, nawet jeśli nie jest przepełniony pewnością siebie, wie, że jest w stanie zrobić zwycięskie uderzenie, wybijając piłkę. »

Jorge de Benito jest teraz trenerem Akademii M3, gdzie trenuje wiele gwiazd w Madrycie.

Un padel coraz bardziej wybuchowy

Czy jako trener radzisz swoim zawodnikom trenować bardziej wybuchową grę?

Jorge de Benito: „W tenisie im mocniej uderzasz, tym więcej czasu pozbawiasz przeciwnika możliwości zorganizowania się i poruszania się. Na padel, jest odwrotnie: im mocniej uderzasz, tym więcej czasu pozbawiasz się ruchu. Dlatego kiedy zaczynasz od padel w Hiszpanii twój nauczyciel uczy cię, że musisz długo pracować nad punktem, naprzemiennie wysokie i niskie piłki, zamiast spieszyć się, by mocno uderzyć piłkę.

Kiedy tenisiści na dobrym poziomie zaczynają grać padel, wszyscy chcą przebić piłkę. Będzie to działać z graczami z padel średni poziom, któremu nie uda się obronić. Ale kiedy obrońca ma dobry poziom, ten, kto uderza źle, zazwyczaj widzi, jak jego siła obraca się przeciwko niemu.

W padel kobiet, widzimy coraz więcej graczy – takich jak Léa Godallier – którzy mają dużą ramę i przyjmują agresywny styl gry, podążając za lobami do siatki, blokując lub grając w siatkówkę i woleja. Jestem za tym rozwojem, ponieważ wiele dziewczyn potrafi skutecznie grać w tego typu gry.

Ale co nadal dominuje w? padel kobiece, to jest padel pracował, taktyczny, gdzie będziemy dążyć do tworzenia dziur, budowania punktów na długość. w padel kobiet, wciąż rzadko zdarza się, aby gracze próbowali szczęścia bez zastanowienia.

Myślę, że możemy powiedzieć, że padel dzisiejsza kobiecość przypomina to, co było padel mężczyzna dwadzieścia lat temu. Ale rzeczy szybko się zmieniają. »

Publié par
Jerome Arnoux