Jorge Rodriguez Lorenzo jest jednym z najbardziej znanych trenerów fizycznych w World Padel Tour. Współpracuje w szczególności z Juanem Lebronem, Paquito Navarro czy naszymi Melissa Martin krajowy. Spotkanie z jednym z głównych graczy WPT.

Znaczenie pracy nóg

Lorenzo Lecci Lopez: Jak pracujemy z graczami padel ?

Jorge Rodriguez Lorenzo: "Z graczami padelrozwijamy cechy fizyczne: siła, elastyczność, wytrzymałość, szybkość ogólnie."

„A dokładniej z krótkie wycieczki, dla których ważne jest, aby mieć wybuchowość, aby osiągnąć jak największą prędkość na dwa / trzy kroki, aby móc zwolnić, dostosować się i mieć dobrą koordynację w ustawianiu, aby w ten sposób uzyskać dobry strzał. ”

„Zawodnicy proszą mnie o siłę i szybkość nóg, więcej niż siłę w ramionach. Mówią: „jeśli nie mogę dostać piłki, nie mogę grać”. Praca nóg, dynamika i koordynacja to podstawa ”.

„Również w górnej części trzeba z jednej strony wzmocnić się w zapobieganiu kontuzjom, az drugiej strony mieć większą siłę w uderzeniach”.

paquito navarro uderza piłkę wpt alicante

Dostosuj się do stylu gry

Lorenzo Lecci Lopez: Czy są jakieś specyfikacje w zależności od graczy? Zgodnie z charakterystyką, stylem gry i trudnościami graczy?

Jorge Rodriguez Lorenzo: "Każdy gracz jest inny, każdy z nich ma swoje własne cechy fizyczne i własny styl gry. Musisz dostosować się do swoich potrzeb. Są gracze, którzy są bardziej wytrzymali, ale mniej potężni, bardziej wybuchowi. Niektórzy są agresywnymi graczami ofensywnymi, a niektórzy bardziej defensywnymi. Musisz więc je wzmocnić, aby mogły wspierać styl gry, którego szukają ”.

" relacja między trenerem a trenerem fizycznym jest zatem bardzo ważne. Trener musi określić swoje potrzeby, zawodnik musi wyrazić swoje uczucia na boisku. W zależności od tego wzmacniaj się, aby robić postępy ”.

„Jeśli chodzi o kontuzje, to są to również specyficzne cechy. Czasami większy nacisk musi być przeniesiony na obszar lędźwiowy lub na przykład na kolana lub przedramiona ”.

Cechy szczególne Melissy Martin

Lorenzo Lecci Lopez: Jak działa Mélissa Martin? Jakie są jej cechy fizyczne i z jakimi aspektami powinna pracować najbardziej?

Jorge Rodriguez Lorenzo: „Melissa to zawodniczka o wielkiej posturze. Ma bardzo agresywną grę władzy. Puka, kiedy tylko może. Jest również bardzo szybki ”.

„Więc musimy poprawić jego obronę. Dużo pracujemy nad wytrzymałością i fakt, że może wytrzymać przez długi czas z ugiętymi kolanami. Jego duży rozmiar zobowiązuje go do pracy koordynacja włączona dolna pozycja : to jest punkt, który musi poprawić najbardziej. Kontynuuj także pracę nad mocą, którą już posiada, a także nad szybkością przejścia z linii bazowej do sieci, ponieważ jest to obszar, w którym jest bardzo silna ”.

Saldo bekhendowe Melissy Martin

Juan Lebron, mistrz kondycji fizycznej

Lorenzo Lecci Lopez: Czy widzisz wyższość Juana Lebrona, kiedy pracujesz z nim nad jego sylwetką?

Jorge Rodriguez Lorenzo: "W tym roku, Juan Lebron i Ale Galan były bardzo imponujące, szczególnie pod względem kondycji fizycznej. Zmieniają padel, ponieważ obaj mogą grać po obu stronach. Bardzo dobrze pokrywają boisko. Utrzymują bardzo wysoką intensywność przez długi czas, a do tego potrzeba wielu godzin przygotowań fizycznych. ”

"Juan Lebron pracuje bardzo świadomie w wymiarze fizycznym, poświęcając temu kilka godzin dziennie, ponieważ wie, że jego gra jest na tym oparta ”.

„Dzisiaj padel zmienia się głównie na cechach fizycznych. Nawet zawodnicy po lewej stronie zajmują dużo więcej miejsca, uderzają, dużo się ruszają i utrzymują bardzo wysoką intensywność przez długi czas. Tę cechę można osiągnąć tylko przy dużym wysiłku fizycznym ”.

Trening fizyczny Juana Lebrona

Sam postęp fizyczny

Lorenzo Lecci Lopez: Jakie są proste ćwiczenia, które możesz wykonać samodzielnie, aby poprawić swoją sylwetkę i padel ?

Jorge Rodriguez Lorenzo: „Zawsze polecam wzmocnienie nóg, okolic brzucha, ramion. Dzieje się tak głównie ze względu na zapobieganie kontuzjom, ale także dlatego, że silny gracz może łatwiej wykazać się swoimi uderzeniami. Poczucie kontroli uzyskuje się, gdy gracz zwiększa swoją siłę."

„Z drugiej strony polecam krótkie ćwiczenia korygujące przemieszczenie. Na początku bez piłki, tylko z rakietą. Kula zmusza nas do skupienia się na sobie. Musisz skoncentrować się na poruszaniu nim, jednocześnie utrzymując nisko środek ciężkości. Porusza się do przodu i do tyłu, a gdy to zautomatyzuje, dodaj piłkę. Te dwie rzeczy mogą znacznie poprawić jego padel".

Léa Godallier fizyczne zamknięcie

Stan fizyczny wystawiony na próbę zamknięcia

Lorenzo Lecci Lopez: Jaki wpływ ma kryzys zdrowotny oraz nieregularność treningu i rywalizacji na kondycję fizyczną zawodników?

Jorge Rodriguez Lorenzo: „Kryzys dotknął wszystkich graczy fizycznie, psychicznie, taktycznie i technicznie. W Hiszpanii byliśmy zamknięci przez prawie cztery miesiące. Wysłałem ćwiczenia do graczy, którzy wykonywali je w mieszkaniu. Walczyliśmy, by utrzymać siłę psychiczną. Są to zawodnicy, którzy trenują 7 godzin dziennie i są zamknięci w małych przestrzeniach ”.

„Każdy z własną osobowością przyjął inną postawę. Niektórzy przeżyli to dość dobrze, a inni nie. Najbardziej martwiło ich to niepewność związana z World Padel Tour. Stopniowo zamknięcie się skończyło. Najpierw musieliśmy trenować na świeżym powietrzu ”.

"Gracze mają możliwość dostosowania się do trudności. Szybko odzyskali dobry poziom gry, trenujący ze mną zawodnicy wracali do zawodów w bardzo dobrej kondycji fizycznej. Było to konsekwencją wcześniejszych prac. Trenerzy i trenerzy fizyczni przeanalizowali wiele meczów, aby cofnąć się o krok i ułatwić powrót do zawodów ”.

„Teraz znowu mamy wątpliwości. Nie wiemy, kiedy wznowi się WPT. Nie znamy jeszcze terminów, a to budzi niepokój w planowaniu prac, ale o to chodzi dostosuj się i idź dalej."

Lorenzo Lecci López

Z jego imion możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jej ambicją jest udział w największych imprezach sportowych (igrzyskach olimpijskich i światach). Interesuje go sytuacja padel we Francji i oferuje perspektywy optymalnego rozwoju.