Claude Baigts jest jednym z pionierów tzw padel francuski ze szczególnym zasługą organizacji Mondial de Padel w 2000 roku French Open na Place du Capitole w Tuluzie. Jest teraz szefem dsEuropejskie Stowarzyszenie Klubów Padel prywatny (EFCA)


W swoim artykule redakcyjnym Claude przedstawia ofensywną wizję ewolucji padel od swoich początków:

Kolejny sport dla innej publiczności

Wszyscy wiemy, że jest dobrze Enrique Corcuera i jego argentyńscy przyjaciele, którzy jako pierwsi skodyfikowali tzw padel i zapewnił, że ten nowy sport rakietowy nie był utożsamiany z tenisem.

Na początku wszystko wyglądało inaczej między tenisem a tenisem padel : wielkość kortów, dla niektórych rakiety bez naciągów w celu spowolnienia wymiany, brak zagrywki i woleja, co sprzyjało grze ścianami, trenuje się tylko w deblach, aby ograniczyć ruch; tylko punktacja była taka sama.

Claude Baigts

Pierwsze 10 lat

Argentyna i kraje Ameryki Południowej przejęły prowadzenie od 10 lat w praktyce padel rywalizacji, mecze pomiędzy Amerykanami z Ameryki Południowej a Europejczykami, głównie Hiszpanami, zamieniły się dla tych ostatnich w koszmar.

Trzeba było zmierzyć się z dowodami, że argentyńska hegemonia była motorem napędowym padel ryzyko zostania w pewnym sensie „gettowanym”, jak to zrobiła baskijska pelota.

Narodziny FIPu

Podczas pierwszego świata w 1992 roku w Madrycie młoda Międzynarodowa Federacja ds Padel miał odwagę powtórzyć to: zdecydowano, że argentyńskie stowarzyszenie ds Padel pomogłoby europejskim federacjom, które organizowałyby międzynarodowe zawody szkoląc tenisistów, aby zaoszczędzić czas i uzyskać szybsze wyniki.

Hiszpania stworzy tzw Wycieczka Beefeaterem z bardzo dobrymi hiszpańskimi tenisistami. Francja startuje Otwarte z Francji i Ośrodek szkoleniowy dla tenisistów drugiej serii. Do tych dwóch krajów dołączyli Włosi.

Właśnie po raz pierwszy kręciliśmy Enrique Corcuerę

Musieliśmy działać szybko, ponieważ przepaść między prawdziwymi graczami nie była pomostem padel i nawróceni z drugiej ręki.

W 1996 roku podczas III Świata, jeszcze w Madrycie, FIP podjął decyzję o ujednoliceniu zasad dotyczących serwisu. W obliczu presji ze strony Europejczyków i ich byłych tenisistów zdecydowano, że padel przestawiłby się na serwis i salwę; Puszka Pandory była otwarta, a ja aktywnie w niej uczestniczyłam.

W ten sposób siatkarz musiał przeważyć nad obrońcami, aby szukanie zwycięskiego punktu z winy przeciwnika zostało zastąpione bezpośrednim zwycięskim strzałem. Mniej wymian, musisz iść szybko, jeśli chcesz złapać telewizję; mecz trwa zatem średnio od 2:30 do 1:30.

Nowa era zrodzi nowy sport: „tenis-padel"

Rakieta miała się całkowicie zmienić: potrzebna była broń, oczywiście bez naciągów, ale mogąca przenosić moc i odtwarzać efekty porównywalne z tenisem, jednym słowem minirakieta tenisowa.

Aby organizować turnieje w miejscach publicznych, zdecydowano się ujednolicić sztuczną murawę (tak jak zrobił to już tenis), aby jeszcze bardziej zwiększyć szybkość wymiany.

A potem zamach stanu...

Następnie tory – które później staną się panoramicznymi dziedzińcami – zastąpiły beton szkłem. Zawsze szybciej, zawsze bardziej agresywnie! TO padel stałby się domem spokojnej starości dla coraz większej liczby tenisistów.

Widząc postępy padel i endemicznej utraty członkostwa w tenisie, federacje tenisowe postanowiły przejąć przywództwo padel.

Środki: medialne, finansowe, dały natychmiastowe efekty przy zakładach klubów na całym świecie.

Nauczyciele tenisa dla „nauczycieli tenisa” padel"

Postanowiono dać pracę nauczycielom tenisa poprzez nieodpowiednie szkolenie, aby uczynić z nich złych nauczycieli tenisa. padel ale nauczyciele „tenisa padel".

Kluby, a dokładniej centra padel czy też pędzą od 10 lat kortowi najemnicy, którzy po meczu witają się i rozchodzą w swoje strony, jak przywykli do gry w tenisa „tenis padel” fałszywy sport zbiorowy, który sprzeciwia się padel co sprzyja bezpiecznej zabawie i poza boiskiem.

Claude Baigts

Znowu popełniamy błędy przeszłości

Tenis padel” odtwarza błędy przeszłości tenisa i będzie znał ten sam koniec, co produkty, które należy natychmiast skonsumować, jak hamburger na wynos, który jest przeciwieństwem żeberka wołowego do spożycia między 4 przyjaciółmi wokół pięknego, dobrze nakrytego stołu .

Enrique, Julio, Oscar, Adriana i inni, pionierzy padel, nie bądź melancholijny: dzisiejsi kupcy nigdy nie doświadczą chwil oferowanych przez padel z jego bladą kopią, jaką jest tenis padel.

Człowiek opatrznościowyon istnieje, my go znamy i oni go znają, mamy nadzieję, że zobaczymy go wychodzącego z rezerwy, a oni boją się tej chwili. On weźmie w swoje ręce losy padel przywrócić temu wspaniałemu sportowi jego pierwotne wartości.