W konkurencji padel jest rozgrywany na 4, a nie na 2. Nie ma turniejów zarezerwowanych dla jednego na jednego, co nie odpowiada głębokiej duszy tej dyscypliny. Jednak dwukierunkowe kopnięcie może pomóc ci rozwinąć wiele umiejętności treningowych!

Może się to wydawać beta jako obserwacja, jest to nawet dość oczywisty truizm, ale tak jest zawsze łatwiej znaleźć przeciwnika niż trzech. Gra dla dwojga jest więc w dzisiejszych czasach bardzo interesującą alternatywą, ponieważ przy ograniczeniach sanitarnych nie zawsze jest łatwo zebrać czterech partnerów na zewnątrz ... układ diagonalny lub „pojedynczy”, powiemy Ci wszystko!

Przekątna: sposób na poprawę padel

Bardzo często widzimy profesjonalnych lub dobrych graczy trenujących w parach po przekątnej na normalnym terenie. Dlaczego ? Ponieważ ma wiele zalet. Rzeczywiście, o godz padel dużo gramy na jego przekątnej, ponieważ to tam mamy najwięcej miejsca na długość (patrz twierdzenie Pitagorasa). Dlatego warto trenować do gry wymiany w swoim „diago”, aby zyskać na regularności.

Ponadto gra jeden na jednego  po przekątnej oferuje możliwość testowania nowych gestów technicznych, a także poprawy jego precyzji, dzięki zasady „cruzado”. Jeśli jesteś przyzwyczajony do grania zawsze po tej samej stronie, może to być interesujące trenować trochę po przekątnej zarówno po lewej, jak i po prawej stronie aby w pełni zrozumieć specyfikę każdej strony. Powinno to pozwolić ci lepiej zrozumieć pewne wybory dokonywane przez twoich partnerów podczas meczów.

Trening odkażania rękawic Juan Tello

Wreszcie jest to dobre rozwiązanie dla rozwijać cardio ze względu na dużą liczbę piłek, którymi będziemy musieli grać. Dobra wytrzymałość na treningu to pewność dłuższej gry w meczach czteroosobowych!

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby po sesji po przekątnej zagrać trochę przeciwnie, aby nieco rozszerzyć paletę. Prace ukośne można wykonywać bardzo często, ale przynajmniej od czasu do czasu pomyśl o dopasowaniu 4-stronnym, aby przetransponować wszystkie swoje nowe umiejętności!

A co z pojedynczymi wyciągami?

Jeśli trening po przekątnej jest często używany, zwłaszcza przez profesjonalnych graczy, to co powiesz na to padel sur tak zwana „pojedyncza” kraina ?

Centrum szkoleniowe Liverpool Axa Padel Trasy

Utwory „pojedyncze” należy przede wszystkim postrzegać jako pola inicjacji, gdzie nauczysz się korzystać z okienek, kratek, na małej powierzchni iz dużą ilością piłek do gry. Dlatego są interesujące dla tych, którzy są nowicjuszami w tej działalności i nie chcą jeszcze wskoczyć w głęboki koniec. Oczywiście nie jest zabronione posiadanie tam małej gry dla zabawy, ale tak naprawdę nie pomoże ci to w twoich „prawdziwych” grach. padel"...

Krótko mówiąc, w większości wygląda to tenis między ścianami i pala. Nie jest to nieprzyjemne, i tak pozwala się odprężyć, ale to zupełnie inny sport padel.

Rzeczywiście, nie jest ustalone, że twoje umiejętności rozwinięte na „pojedynczej” zostaną później odzwierciedlone w duplikacie. Na takim gruncie znaczenie gry zmienia się radykalnie, zwłaszcza w porównaniu z użyciem przekątnej. Również jeśli przyzwyczaisz się do lobowania na prostym podłożu, możesz bezpiecznie założyć, że twoje loby będą zbyt krótkie na prawdziwym podłożu ...

En konkluzja, kurs dla singli może być interesujący dla początkujących, kiedy praca po przekątnej na normalnym terenie jest bardzo przydatna dla graczy, którzy chcą robić postępy a zwłaszcza zawodnicy! W każdym razie, jeśli chcemy poprawić padel, szkolenie można podsumować tylko w pracy dwuosobowej, absolutnie konieczne jest również rozgrywanie meczów lub treningów z 4, aby przenieść nowe osiągnięcia w kontekście podobnym do kontekstu zawodów!

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.