Grać prosty, co to jest ? Co to znaczy ? Czy musimy tak grać, aby rozwijać naszą grę? Oto kilka odpowiedzi. Czy wszyscy musimy grać tak? Hiszpański ? Niepewny. Prawdą jest, że doświadczenie Iberyjczycy i argentyńczycy daje im przewagę nad resztą graczy. Ale czy musimy je kopiować, aby spróbować je przezwyciężyć? A może istnieje sposób na stworzenie naszego własna tożsamość ?

Odpowiedź, może Twój instruktor Ci ją udzieli, może sam ją znajdziesz, a może ten artykuł Ci w tym pomoże. Pomysł byłby zatem taki, aby zacząć od prostej bazy gier, która raz zinternalizowana i zautomatyzowana, pozwoli nam uzyskać dostęp do naszej gry, naszych pragnień, naszej tożsamości: ładne, prawda?

Z dołu pasa startowego

Na dole toru nie ma sensu się spieszyć, po prostu trzeba grać z przeciwnikami i jeśli to możliwe z tym, który jest na twojej przekątnej.

W zorganizowany sposób spróbuj rozegrać swoje wyjścia z okien, forhendów i backhandów poza twoją strefą komfortu w dość powolny sposób w kierunku gracza ustawionego na twojej przekątnej. Na początku pozwoli ci to zrozumieć grę bez narażania się na trudności. Z czasem zrozumiesz, że po pewnych uderzeniach defensywnych lepiej jest grać wolejem z forhendu lub bekhendu. Wreszcie przychodzi kolej na kulki, w które możesz uderzyć bezpośrednio lub przez okno z tej strefy komfortu. W takim przypadku po uderzeniu zostaniesz już ustawiony na przyjęcie nowej piłki od przeciwników, więc możesz sobie pozwolić na szaleństwo.

Z sieci

Netto możemy wierzyć, że musimy być agresywni tak szybko, jak to możliwe, a to może być błędem. Podczas swojej ewolucji zrozum, że celem jest przede wszystkim wyprowadzenie przeciwników poza ich strefę komfortu, a następnie wsunięcie piłki do dołka, który opuścili. A więc, po pierwsze, przekątna, która osłabi gracza, który ci się sprzeciwia. Zaczniemy od zasady, że piłki, które będziemy musieli zagrać ze środka toru, będą musiały zostać wysłane w kierunku środka toru przeciwnika, a piłki, które będziemy musieli grać z boku toru będzie musiał iść w kierunku pierwszej szyby tła. Ta technika pozwala nam na 2 rzeczy: pierwsza sprawia, że ​​przeciwnicy zawsze grają poza ich strefą komfortu, druga gra jest prosta, uderzając piłkę zawsze przed nami.

Martita Ortega ukradł Adidas 3.1 2022

Jeśli przeanalizujemy tę fazę gry przy siatce: wyobraź sobie, że jesteśmy praworęcznymi postawionymi po prawej stronie i właśnie przesunęliśmy przeciwnika z naszej przekątnej w kierunku środka. Ten gra na bekhend. Co robić ? W większości przypadków będziesz próbował grać tam, gdzie gracza nie ma, tj. w kierunku rogu. A oto błąd. Często popełnisz błąd lub twoja piłka uderzy w boczne okno, a przeciwnik wznowi pozycję, lobem czemu nie. W rzeczywistości ten błąd pojawia się, ponieważ kusi Cię wygrywający punkt. Idziesz na spotkanie piłki, uderzasz ją przed siebie, ale aby znaleźć obszar kąta, musisz działać nadgarstkiem. Jest to sytuacja trudna i niewygodna, dlatego usterka będzie występować częściej.

Pomysł, aby tego uniknąć, polegałby zatem na po prostu powtórzeniu tego woleja bekhendowego w kierunku środka lub bardziej agresywnie, jeśli wysokość na to pozwala, w kierunku gracza przed tobą (z ryzykiem, że ten gracz zmieni przekątną) lub, jeśli piłka jest na twoim forhendzie, grając tym razem w kierunku kąta, ponieważ w prosty sposób uderzysz przed siebie.

Wnioski

Powiedzielibyśmy, że prosta gra to podstawa, dzięki której unikniesz błędów taktycznych, które spowodują niewymuszone błędy lub presję ze strony partnera. Stwórz dobrą bazę na korcie, wewnątrz i na zewnątrz swojej strefy komfortu, a następnie przy siatce z łatwymi obszarami do gry forhendem i bekhendem. Dla początkujących to najlepszy sposób na dobrą zabawę na torze, a dla bardziej zaawansowanych graczy dobra podstawa do stworzenia własnej tożsamości.

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.