Chcesz egzotyki, zmian, nowości lub po prostu dobrze się bawić w miejscu turystycznym, które oferuje padel ?

„Podróżujący gracz”, daleko od twoich baz, po Teneryfa et Salou, kierunek dzisiaj: Sewilla i
jego peryferie.

A gdyby wakacje ostatecznie nie były: wolnością, zerowymi ograniczeniami i zmianą tempa. Jak możemy zdefiniować termin wakacje lub nawet połączenie wakacji i sportu?

W tym artykule zachęcamy podróżujących graczy padel aby zanurzyć się w kulturze andaluzyjskiej, ze szczególnym uwzględnieniem: Sewilli.

VISUAL 1 SEVILLE – PODRÓŻUJĄCY GRACZ

Historia ukształtowała Sewillę i jej przedmieścia

Nazywana miastem 100 kościołów (lub 100 dzwonnic), perła Andaluzji pozostaje europejskim przykładem mariażu cywilizacji: arabskiej, a następnie chrześcijańskiej (m.in.). Dziedzictwo jego minionej przeszłości fascynuje podróżników z całego świata, ponieważ budynki są tak majestatyczne, uderzające, a nawet inspirujące!

Znajdujące się niedaleko historycznego centrum Schody Hiszpańskie są regularnie punktem wejścia do tego miasta, które budzi się dzięki blaskowi końca dnia, dźwiękowi spokojnie przemierzających powozów, szumowi wioseł łodzi tym samym placu lub nutom muzycznym destylowanym tu i ówdzie przez ptaki wędrujące z Parku Marii Luizy, gdzie zamieszkały.

Naszym zdaniem Alcazar w Sewilli wraz z Meczetem Katedralnym w Kordobie (Cordoba) jest jednym z 5 najważniejszych odkryć w Andaluzji. Zalecamy jedynie zarezerwowanie swojego wpisu, a przede wszystkim zwrócenie szczególnej uwagi na fałszywe lub równoległe witryny rynkowe. Będziesz musiał poświęcić piękne pół dnia na odkrycie dwóch wyżej wymienionych budynków: Alcazar ze względu na piękno budynków i elewacji (ogrody, które zainspirowały reżyserów HBO do Gry o tron), Meczet Katedralny na podróż na zewnątrz – powrót do rozważ z Sewilli.

Giralda, katedra miejska (dawny minaret), tak też przydomek nadano Sewilli, góruje nad historycznym centrum „Casco Antiguo”… Nie wchodząc do niej, kontempluj ją z daleka na dachu, następnie zbliżając się małymi uliczkami aż do porannego lub kończącego się dnia spaceru, nie ma wątpliwości, że zatrzymasz się, aby zrobić piękne pamiątkowe zdjęcie. Nie uchylajmy się od przyjemności i ufajmy, że uda Wam się ją wykorzystać i odkryć lokalną restaurację, a nawet lody gaszące pragnienie dla każdego.

VISUAL 2 SEVILLE – PODRÓŻUJĄCY GRACZ

Wieczorem: szynka iberyjska, paella i andaluzyjska słodycz życia…

Osoby mówiące po francusku szczególnie cenią sobie tapas i miłe „po sporcie”: wyjątkowe chwile spędzone przy smacznych daniach lub po prostu lokalnym drinku (do wyboru), który Cię zadowoli. To druga część dnia, która zaczyna się po zachodzie słońca, Hiszpanie (i nie tylko oni) być może będą mówić trochę głośniej i będzie można rozpocząć uroczystości. Nadal miło jest nie martwić się pójściem na kolację, nawet po 2:22!

Kraina Sevillany i kolebka Flamenco, nie zdziwi Cię widok kolorowych sukienek i świetnie skrojonych kostiumów wykonujących skrupulatnie wyćwiczone choreografie. Ech, tak, wakacje: to także (dla niektórych) odkrywanie lokalnego folkloru, zarówno w szlachetnym, jak i szerszym znaczeniu tego słowa!

VISUAL 3 SEVILLE – PODRÓŻUJĄCY GRACZ

A co w tym wszystkim ze sportem?

Kraina futbolu, zanim stała się krainą padel, już po przybyciu na lotnisko odkryjesz zielone barwy Betis Sewilla z repliką ławki graczy. Miasto, podobnie jak Madryt w Hiszpanii, ma dwa kluby piłkarskie z pierwszej ligi, z których najbardziej utytułowanym na skalę europejską pozostaje Sevilla FC. Fani piłki nożnej mogli zatem skorzystać z lokalnego pobytu i zobaczyć stadion Benito VIllamarin lub stadion Ramon Sanchez Pizjuan.

W przypadku innych wydarzeń, niekoniecznie tylko sportowych, udaj się na Stadion Olimpijski, gdzie odbyła się P2 Premier Padel od kwietnia/maja 2024. Zapiekanka padel International otwierał już w ostatnich latach sklep A1 kilka razy w Sewilli PADEL zwłaszcza ten, który zainstalował swoje efemeryczne gąsienice pod majestatycznymi drewnianymi grzybami zwanymi Setas De Sevillas. Te duże budowle wzniesione w 2011 roku nadal są obowiązkowym punktem zwiedzania miasta. Wyposażony w muzeum i punkt widokowy, ten architektoniczny wyczyn jest jednym z najczęściej fotografowanych budynków w stolicy Andaluzji.

Jeśli czujesz chęć realizowania swojej pasji padel podczas pobytu sportowego, podróżujący zawodniku, z przyjemnością powitamy Cię w Sewilli w ramach stażu pod klucz we wspaniałym klubie ze strefami fitness/przygotowania fizycznego, ale także basenem do regeneracji!

Przez cały rok odczuwaj impuls do podróży padel w Sewilli:

Remi Collat

Założyciel agencji La Toupie Bleue oferuje tematy na staże i wakacje padel w Europie. Specjalista ds. pobytu padel nie waha się przekazać nam swojej opinii na te tematy.