JT Peyrou: „Musimy przygotować się na przyszłość i uporządkować naszą elitę”

Jean-Thomas Peyrou, trener Big Padel Bordeaux-Mérignac dzieli się z nami swoją wizją na stronie padel Francuska teraźniejszość i przyszłość. Były francuski 4. wyjaśnia m.in. swój sposób szkolenia i wspierania profesjonalnych zawodników.

Fenomenalny wzrost

„Kiedy zacząłem grać padeldalecy byliśmy od uzyskania dyplomu trenerskiego. TO padel przeżywa fenomenalny rozwój i jestem więcej niż zachwycony faktem, że szkolenia TFP są wdrażane w naszych różnych ligach.

Gratuluję FFT tej długoterminowej pracy, która dopiero się rozpoczęła. Jesteśmy na początku tej przygody, różne kursy szkoleniowe są w trakcie strukturyzowania i modernizacji. Otaczają się bardziej kompetentnymi ludźmi i trzeba działać w tym kierunku.”

Le padel, sport sam w sobie

„Uważam jednak, że szkolenia DFMP muszą zniknąć. Tydzień szkolenia (do dyplomów tenisowych) to oczywiście za mało, aby poznać całą specyfikę tego sportu i wyszkolić naszych przyszłych nauczycieli.

Należy wziąć pod uwagę padel jako dyscyplina sama w sobie. Instruktor tenisa i instruktor tenisa padel to dwie różne rzeczy. Jeśli chcemy połączyć te dwie rzeczy, według mnie musimy przejść odrębne, szczegółowe i równoważne szkolenie”.

Znajdź alternatywę dla Hiszpanii i promuj szkolenia Made in France

„Wyjazd do Hiszpanii, aby trenować, aby stać się lepszym zawodnikiem, nie powinien być jedyną opcją. To właśnie próbuję stworzyć w Big Padel Jet Academy: móc dać alternatywę Hiszpanii. Wielu europejskich zawodników (Szwedzi, Belgowie, Włosi, Portugalczycy itp.) przebywa w swoim kraju pochodzenia, aby trenować i osiąga bardzo dobre wyniki.

„We Francji powstaje kilka obozów szkoleniowych, takich jak My Center Palavas czy nawet Padel Shot i z radością przyjmuję te różne inicjatywy. Akademia All In Johana Bergerona będzie moim zdaniem prawdziwą francuską akademią. Posiada nowoczesną infrastrukturę, internat, zakwaterowanie…

Mekką jest oczywiście Hiszpania padel. Możemy jednak zapewnić, że nasi najlepsi gracze pozostaną we Francji. Adrien Maigret i Jerôme Inzerillo, filary francuskiej drużyny, przez dwa popołudnia trenowali w Hiszpanii (śmiech). Bastien Blanqué zdecydował się założyć strukturę szkoleniową w Tuluzie, a jego poziom stale rośnie. Przykłady są liczne. Dlatego wydaje mi się ważne, aby podkreślić te projekty i promować szkolenia w stylu francuskim”.

Od pięknych ludzi do wielkich Padel

„Od trzech lat wspieram Doriana De Meyera i Thomasa Vanbauce’a. Doświadczyli wielkiego rozwoju i rozpoczynają przygodę na arenie międzynarodowej. Benjamin Grué, który dołączył do nas 18 miesięcy temu, dotarł do francuskiej Top 10 i został wybrany do szkolenia drużynowego Francja 2022 w ramach projektu hybrydowego łączącego tor krajowy z torem międzynarodowym. Robi wszystko, co w jego mocy, aby jak najszybciej wrócić na stoki. Baptiste Moura, Maxime Joris, Nicolas Rouanet i Simon Wagner rozpoczęli treningi z grupą. Od września jestem także trenerem referencyjnym Lucasa Pillona, ​​16-letniego młodego zawodnika, członka francuskiej drużyny U16.

„Mój przyjaciel Adrien Maigret jest ojcem chrzestnym akademii i przyjeżdża na treningi kilka tygodni w roku, podobnie jak Hiszpan Luis Hernandez Quesada, ujmujący i niezwykły zawodnik, który przyjechał tego lata i który wnosi do nas całe swoje doświadczenie”.

„Jeśli chodzi o dziewczyny, trenuję Amelie Détrivière, mistrzynię świata i mistrzynię Europy 40+. Od stycznia wspieram także młode zawodniczki, takie jak Manon Marcarie i Cassandra Senjean, które przeżywają bardzo dobry rozwój.

„Wszyscy są na mniej lub bardziej zaawansowanej fazie uczenia się i mają wspaniałe cechy wewnętrzne. Mamy świetną grupę, z którą świetnie się bawię. Dam z siebie wszystko, aby każdy z nich osiągnął swoje cele.”

Wspieraj nowe pokolenie

„Zdobycie brązowego medalu na ostatnich Mistrzostwach Świata dla francuskiej drużyny mężczyzn to niezwykły wynik. Trzeba zdać sobie sprawę z fenomenalnego występu tej grupy. Moim zdaniem mamy doświadczone złote pokolenie.

Johan Bergeron, filar tego zespołu, objął decyzję o zakończeniu kariery. Max Moreau, Ben Tison, Adrien Maigret i Jérémy Scatena to gracze, których trzeba będzie wymienić w ciągu najbliższych dwóch do pięciu lat. Wydaje mi się ważne, aby zachęcić nasze nowe pokolenie do spróbowania międzynarodowych zawodów i zainteresowania się ich strukturą treningową.

Wielu graczy przygotowuje się do wzięcia pochodni. Musimy przygotować się na przyszłość i tak ukształtować naszą elitę, aby zdobywała doświadczenie i postęp na najwyższym poziomie.

Znaczenie relacji pomiędzy zawodnikiem a trenerem

„Po omówieniu tego z niektórymi menadżerami zespołów, wymiana pokoleń musi być lepiej zorganizowana i musimy być zainteresowani wszystkimi tymi zawodnikami, którzy będą stanowić przyszłość naszej drużyny Drużyna Francji.

Myślę, że można by stworzyć stanowisko koordynatora, asystenta trenera, żeby się tym zainteresować
w bardziej szczegółowy sposób o różnych wynikach naszych zawodników, ich ustrukturyzowanych projektach szkoleniowych oraz o nawiązaniu lepszej relacji z ich trenerem.

Rozczarowanie De Meyera/Vanbauce’a...

„W dniu ogłoszenia wild-cardsSkontaktował się ze mną dyrektor turnieju, Arnaud Di Pasquale, który bardzo jasno wyjaśnił mi wybory i sposób przydzielania nagród. wild-cardprzez komitet sterujący turnieju. Powtarzam wszystkim moim zawodnikom, że przypisanie a wild-card w turnieju nie może w żadnym wypadku stanowić celu sezonu.

Możemy czuć się zawiedzieni, ale przede wszystkim musimy zaakceptować tę decyzję i kontynuować pracę, aby móc z naszymi punktami wejść na tego typu turnieje bez liczenia na prawdopodobne zaproszenie.

Powoli ale pewnie

„Jestem przekonany, że Dorian i Thomas w nadchodzących latach staną na stoku Rolanda-Garrosa dzięki swoim wynikom na torze międzynarodowym. Przetrawili tę decyzję i prawie osiągnęli bardzo dobry występ na ostatnich mistrzostwach Francji.

Rzeczywiście, byli bardzo blisko pokonania Dylana Guicharda i Jérémy’ego Scateny, którzy tworzą jedną z najlepszych francuskich drużyn. Są na dobrej drodze i staram się w nich najlepiej jak potrafię zaszczepić, że pracą, poświęceniem, profesjonalizmem i pokorą osiągną swoje cele.”


Publié par
Amance’a Redondy’ego