Wywiad podczas Cupra Padel-Point Tour La Rochelle, JT Peyrou (13. francuski gracz) odpowiada na pytania od Padel Magazine.

„Akademia ogromnie się rozwija”

Padel Magazine : Wiemy, że założyłeś swoją akademię we współpracy z Big Padel. Gdzie jest teraz jego rozwój?

JT Peyrou : „Aby opowiedzieć trochę o historii, postanowiłem w 2020 roku założyć akademię wokół dwóch graczy: Doriana De Meyera i Thomasa Vanbauce. Ja też trochę kontynuowałem swoją karierę, była ekipa francuska, która wycelowała czubek nosa, a potem postanowiłem zajmować się wyłącznie Dorianem i Thomasem.

Akademia narodziła się w tym czasie. To przedsiębiorcy, osoby, które nam zaufały i które zdecydowały się sfinansować swój trening i które umożliwiły profesjonalizację koncepcji: w szczególności z trenerem fizycznym, trenerem mentalnym.

Na początku opiekowałam się więc Dorianem i Thomasem wyłącznie, a teraz akademia rozwija się we współpracy z Big Padel kto mi ufa. Było duże zapotrzebowanie na graczy „konkursowych” i graczy „inicjujących”. Maxime, który jest członkiem zespołu Big Padel, wstąpił do akademii i zajmuje się całą częścią inicjacyjną i rozwojową. Akademia ogromnie się rozwija, bardzo się cieszę i mam nadzieję, że tak czy inaczej będzie kontynuowana w tym kierunku. “

„Cel drużyny Francji i Top 10 dla Doriana i Thomasa”

Padel Magazine : Czy w porównaniu z Dorianem i Thomasem jako trener ustalałeś z nimi cele krótko- i średnioterminowe?

JT Peyrou : „ Dorian i Thomas mają 24 lata, świetnie się dogadujemy. To są młodzi ludzie, którym bardzo pomagam, dobrze zorientowani młodzi ludzie, bardzo inteligentni, którzy zresztą są już u kresu studiów. Mieli dobrą ewolucję! Kiedy zaczynaliśmy projekt, byli w pierwszej setce, nie trenowali za dużo. Teraz mają świetne wyniki, obecnie zajmują 100. miejsce we Francji. Powoli starają się zbliżyć do elity.

Oczywiście w perspektywie średnio- i krótkoterminowej będą próbowali rozegrać wiele profesjonalnych turniejów, zwłaszcza na torze FIP. Staramy się wprowadzać środki, które pozwolą im żyć ze swojej pasji. Mieli mały turniej w Trani, który bardzo im się podobał, bo też muszą go lubić […] i tak, zbliżanie się do obozu drużynowego Francji w nadchodzących latach, ponieważ jest pokolenie, które nieuchronnie zmieni się w niektórych punkt.

Celem jest zbliżyć się do TOP 10, zacząć zdobywać doświadczenie na torze międzynarodowym, aw ciągu najbliższych dwóch, trzech lub czterech lat spróbować dostać się do francuskiego wagonu drużynowego. “

P1000 100% kobiecy: „W przyszłym roku postaramy się go trochę powiększyć”

Padel Magazine : Widzieliśmy, że jesteś z tyłu organizacja turnieju 100% kobiet w ramach Big Padel, w tym przypadku P1000. Czy jest to turniej, który zobaczymy ponownie w nadchodzących latach? Czy myślisz, że może to dać pomysły innym organizatorom we Francji?

Jt Peyrou : „Zawsze we współpracy z menedżerami Big Padel prowadziliśmy długie dyskusje i pomyślałem, że zabrakło turnieju 100% kobiet. Często zawodnicy są przeciwstawiani na turniejach mężczyzn i nie są honorowani. Podjęliśmy ryzyko zorganizowania 1000% kobiecego P100 z nagrodą pieniężną w wysokości 2000 euro, opiekunem, wymianą piłek, fizjoterapeutami, wywiadami. Byłem przekonany, że termin w lutym był raczej dobry i udało nam się. Mieliśmy 36 drużyn, dziewczyny były całkiem szczęśliwe, a ja miałem świetne opinie i to koniecznie sprawiło, że chcieliśmy kontynuować ten turniej.

Dzięki partnerstwu, które rozwinąłem w ramach akademii, mam szansę sfinansować kilka turniejów w ramach Big Padel […] i szczerze mówiąc, myślę, że postaramy się zrobić trochę większy w przyszłym roku: z większymi nagrodami pieniężnymi, turniejem otwartym dla wszystkich, ale może również otwartym dla kobiet, trochę bardziej profesjonalnych, hiszpańskich graczy i logicznie turniej odbędzie się w tym samym dniu w połowie lutego. Walentynki są dla nich idealne (śmiech)! »

„Myślę, że to zależy od instancji WPT lub Premier Padel, aby znaleźć porozumienie ”

Padel Magazine : Dzięki temu wydarzeniu stałeś się jednym z zagorzałych obrońców padel kobiecy. W związku z tym, jak postrzegasz obecną sytuację dziewczyn, czy to na WPT, czy w związku z ich nieobecnością na Premier Padel ?

JT Peyrou : „Są to rzeczy, których najwyraźniej nie kontroluję za bardzo, po czym mam swój widok z zewnątrz. Uważam, że padel kobiecy ze względu na siłę tego sportu, sprawi, że kobiety go pokochają. Ogólnie dla padel profesjonalne, wydaje mi się istotne, że flagowy tor, czy Premier Padel, WPT lub APT lub zestawionych mężczyzn i kobiet. Do Premier Padel to pierwszy rok… Uważam to za trochę absurdalne, nie absurdalne, ale wydaje mi się normalne, że w kolejności rzeczy kobiety również mają swój turniej w Roland-Garros. Wtedy myślę, że to zależy od instancji, WPT lub Premier Padel znaleźć porozumienie i stworzyć prawdziwy tor damsko-męski, taki jak w tenisie. Myślę, że w nadchodzących latach ujrzy światło dzienne. »

Cupra Padel-Point Tour : „uczta” padel"

Padel Magazine : Dziś jesteśmy na Cupra Padel Point Tour 4Padel La Rochelle. Co myślisz o tym torze, jego koncepcji?

JT Peyrou : „Uważam, że ten turniej jest bardzo dobrze zorganizowany, to sprawia, że ​​myślę bardziej o świętowaniu tego padel a nie tylko turniej. Są ludzie, którzy przychodzą, dzieci, które odkrywają praktykę, ludzie, którzy proszą o autografy... więc myślę, że to świetnie! Mały format, który na pewno ci ukradnę to „One Point”, to naprawdę nie jest zły (śmiech).

Nie, ale ludzie wydają się bardzo szczęśliwi i myślę, że dzięki tego rodzaju działaniu wszędzie wzrasta dziesięciokrotnie, że padel opracuje. Jestem zagorzałym zwolennikiem tego sportu. Myślę, że siła tego sportu sprawia, że padel będzie rosła sama. Ale musisz to ogłosić, najtrudniejsze jest wciągnięcie ludzi na kort padel. Jak tylko tam się pojawią, to wygrana, widzę to dopiero dziś po południu i w każdym razie jest super! »

Znajdź pełny wywiad z JT, właśnie tutaj:

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.