Juan Alday jest uznanym trenerem World Padel Tour. Argentyńczyk jest obecny na Doha, bo jest też trenerem męskiej reprezentacji Niemcy. TrenerAlix Collombon opowiada o ambicjach swojego zespołu i miejscu Francji w tym mundialu.

Bilans Niemców

Juan Alday: „W kategorii kobiet wygrywamy z Chile i USA. Dla mężczyzn to bardzo trudne. W poniedziałek przegraliśmy z Francją, a we wtorek pokonaliśmy Polskę 2/1. To chyba trzecie miejsce w grupie, której będziemy szukać.

Włochy są bardzo silne

Juan Alday: „Bardzo trudno będzie stanąć na podium dla Francji wśród pań. Argentyna i Hiszpania są naprawdę na szczycie. Prawdopodobnie będą musieli zagrać 3 miejsce z Włochami. Alix i Léa są lepsi niż wszyscy Włosi, ale Włochy mają niesamowity zespół ”.

„Będą to dwa bardzo duże mecze, w których doświadczenie Léi i Alix będzie miało znaczenie. W zasadzie jest to trudne, ale byłoby dla mnie przyjemnością, gdyby Alix znalazła się na podium.”

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można go zobaczyć na różnych międzynarodowych konkursach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach.