Pokonany przez parę Bela-Tapia w finale ostatnich Masters, Juan Lebrón zmieniony partner. Niech Alejandro Galán będzie uspokojony, to był tylko czas na inicjację padel w Dubaju z wyjątkowym gościem: Khabib Nurmagomedov, legenda MMA. 

Stolica Dubaju padel w Zatoce

Spotkanie odbyło się o godz Kompleks sportowy Nad Al Sheba (NAS), największy na świecie elitarny kompleks sportowy, należący do rodziny królewskiej z Emiratów. Sala gimnastyczna przeznaczona jest do ćwiczeń padel z dwoma zupełnie nowymi terenami. Podobnie jak w Ameryce Południowej i Europie, padel zdobywa udział w rynku w krajach Zatoki Perskiej i Azji Środkowej, a obecność odniesienia w tej dziedzinie, jak Lebrón, jest gwarancją powagi.

JUAN LEBRON - KHABIB - ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE - INSTAGRAM - 13012021

Na spotkanie Lebrón-Chabib poprosił Umidjon Mavlyanov, jeden z zaufanych ludzi rosyjskiego bojownika. Dyskusja bogata w lekcje od według informacji z dziennika Marca, dwaj panowie planują znowu się spotkać potencjalnie przyszła współpraca. Z prawie 27 milionów obserwujących na Instagramie, Khabib jest szczególnie wpływową postacią w świecie sportu, zwłaszcza od czasu zwycięstwa z Connorem McGregorem w październiku 2018 r. Jego relacje z organami zarządzającymi ZEA są w dobrej formie, ponieważ rozegrał dwie ostatnie walki do tej pory (z Dustinem Poirier i Justin Gaethje) w Dubaju.

Królewski mecz

Andaluzyjczyk nie był zadowolony ze spotkania z jednym z najbardziej cenionych sportowców na świecie. Zagrał również mecz z Saeedem Bin Maktoumem, bratem króla Saeeda bin Maktouma bin Rashida Al Maktouma i Ismaeilem Alhashmi, osobą znaną z bliskiej kręgom decyzyjnym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Opublikował również film z tej części na swoim koncie na Instagramie. Wisienką na torcie, czyli książę hamdan zaprosił Lebrón i Marc Segarra, właścicielAgencja zarządzania sportem ISL, na egzotyczne safari. „Nie ma słów, aby opisać dni, kiedy mieszkałem w Dubaju” - napisał Lebrón. Dziękuję za to, że poczułem się jak w domu i że przeżyjesz niezapomniany tydzień. Masz godne podziwu wartości. Nigdy nie zapomnę tego doświadczenia z Tobą ”.

Co dalej przyspiesza rozwój padel w Zatoce ?

François Miguel Boudet Dziennikarz padel sport

Jestem dziennikarzem sportowym mieszkającym w Barcelonie i oczywiście fanem padel.

RMC Sports, L'Equipe Magazine, Sport24, Infosport +, BeIN sports, a teraz wisienka na torcie: Padel Magazine ! ;)