Przyjezdny w Chile pod Pala Tour Fest, turniej pokazowy, Juan Lebron udziela wywiadu do chilijskich mediów „El Deportivo”. Wilk opowiada o rozwoju padel w Europie i jego projekcje z Ale Galan.

Le padel est nie do zatrzymania

„Zacząłem startować w 2003 roku, kiedy miałem osiem lat. Stamtąd widziałem, że to świetny sport i do dziś Widziałem wielki postęp. Nastąpiła wielka ewolucja, jeśli spojrzymy na pola, na których graliśmy wcześniej i teraz. Ale chciałbym zobaczyć więcej graczy w innych krajach. W Hiszpanii i Europie padel jest już ugruntowana, będąc królem sportu w wielu regionach. Chciałbym zobaczyć graczy, od najmłodszych lat, chcąc być światowym punktem odniesienia. Dziś prym wiodą cztery, pięć lub sześć krajów”.

„Jeśli porównasz z dzisiejszym, różnica jest beznadziejna. Ale jest prawdopodobne, że w przyszłości to, co się pojawi, będzie również inne od tego, co widzimy dzisiaj, gdy świat posuwa się do przodu. Ten sport to zjawisko nie do powstrzymania, który osiągnie i osiągnie punkty, których nigdy sobie nie wyobrażaliśmy.”

lebron uroczystości katar

Nr 1 za wszelką cenę

„Odkąd zacząłem grać padel, moim celem zawsze było bycie numerem jeden. Tak będzie dalej, bo moją ambicją jest pozostać na szczycie. Będę dalej pracować i walczyć o to. Jeśli muszę porównaj się do Fernando Belasteguina, który od szesnastu lat jest numerem jeden z rzędu, będzie trochę trudno. Chciałbym to zrobić, ale powoli idę. Nie myślę o rzucaniu wyzwania wszystkim, myślę o rzucaniu wyzwań sobie. To najlepsze wyzwanie, jakie mogę podjąć.

Spotykamy się z Ale galan i zespołowi, aby zobaczyć cele, co musimy poprawić i co musimy zrobić w oparciu o to, co myślimy. Z Ale, mamy świetny zespół, który zawsze wspiera nas w tym, czego chcemy. Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Wkraczamy w nasz trzeci rok razem i Nigdy nie miałam partnerki tak długo. To duże wyzwanie.

Na razie chcę dalej projektować się z Ale. Nie sądzę, żebyśmy kiedykolwiek uderzyli w nasz sufit. To sufit, który nie ma sufitu ”.

 

Wideo WPT - Huragan Lebron i Galan!

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !