W wybuchowym kontekście między profesjonalnymi graczami padel i World Padel Tour, Juan Lebron, partner Prezesa Stowarzyszenia Zawodowego Padel (PPA), wyszedł ze swojej rezerwy, by zaatakować frontalnie World Padel Tour.

W pytaniu: zachowanie opinii publicznej, a w szczególności przyjaciół jednego z ich szczególnie burzliwych przeciwników. Juan Lebron i Ale Galan byli zaskoczeni na 8. miejscu w starciu z Garrido / Campagnolo.

Ta porażka w 3 setach jest z pewnością trudna do przejścia. Ale więcej niż ta porażka, to zachowanie World Padel Tour co wydaje się "nie przekraczać" oczywiście z niektórymi graczami.

Uwagi Hiszpana są szczególnie ostre w stosunku do World Padel Tour, ponieważ Juan Lebron kwestionuje politykę obwodu zawodowego”od jakiegoś czasu„, dodając w ten sposób do skarg PPA i Międzynarodowej Federacji Padel przed Komisją Europejską.

Nie wiem, jak daleko chcą z tym wszystkim zajść (WPT), ale jeśli nadal nas w ten sposób lekceważą i nie przestają, to znaczy, że nie chcą opiekować się własnymi graczami, którymi są od jakiegoś czasu.

(…) Bo jeśli WPT nie podejmie działań, to będziemy musieli je podjąć i powtarzam, WPT nie dba o graczy tak, jak na to zasługują.(…) to coś brutalnego, czego doświadczamy jako PROFESJONALNI gracze.

Według nich World Padel Tour, przez swoje naruszenia, przestałaby wypełniać swoje zobowiązania majątkowe wobec graczy, co mogłoby skutkować jednostronnym zerwaniem wiążącej obie strony umowy.

Ale Galan, partner Lebrona, już podpalił lont, wyjaśniając, że zachowanie World Padel Tour czy on mógłby"spowodować poważne i nieodwracalne szkody;".

Ale Galan: „The World Padel Tour może wyrządzić mi poważną i nieodwracalną szkodę”

Wyraźnie widzimy cel graczy. Czy wystarczy się uwolnić? World Padel Tour przed końcem 2023 roku? Jeszcze nas tam nie ma...

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.