French Touch Academy, akademia Cap d'Agde nadal rośnie. Jej rozwój jest bardzo inspirujący i wiele innowacyjnych projektów dla padel ale także do gry w tenisa. Julien Bercovici wyjaśnia je nam.

Praktyki padel z 2021

„Chcemy kontynuować naszą dynamikę dzięki padel dzięki Robin Haziza. Współpracuje z nami jako mentor, prelegent itp ... Stopniowo przygotowujemy projekt, który zmaterializuje się w 2021 roku, poprzez weekendy stażowe. Będziemy oferować te kursy dorosłym, ale także kilka tygodni intensywnych kursów, które odbędą się w akademii. Będą więc długie, długie weekendy z dobrym marketingiem ”.

„Te staże pozwolą zwiększyć rozgłosi przyciągnąć klientów entuzjastów na różnych poziomach. ”

„Jednocześnie latem zaprosimy pasjonatów padel na kilka dużych tygodni przygotowań. Wszystko to jest nadzorowane i rozwijane przez Robin. Będzie miał przy sobie asystenta lub drugiego trenera ”.

Julien Bercovici i Robin Haziza

 

Nowe korty do organizacji ważnych wydarzeń

„Nasza strategia wobec padel jest ograniczona do 2021 r., ponieważ mamy tylko 4 korty padel zewnętrzny. Przygotowujemy się na przyszłość, bo już pod koniec 2021 roku będziemy mieli nową strukturę zadaszoną. Więc będzie 4 sądów padel kryty, w tym kort centralny z prześwitem po bokach, aby móc postawić stojaki. Będzie to pole, na którym mogą odbywać się ważne wydarzenia".

„Przygotowujemy się na przyszłość z naprawdę dużym projektem w 2022 r., Polegającym na stworzeniu znacznie większej oferty we wszystkich porach roku, ponieważ będziemy mieć korty kryte i odkryte”.

Otocz się najlepszymi, aby odnieść sukces

„Myślę, że razem z Robinem uda nam się stworzyć jedną z najbardziej konkurencyjnych i przyjaznych struktur jednocześnie”.

„Kontynuujemy również współpracę z Alix Collombon komu pomagamy i kto nam pomaga. To dziewczyna, w którą wierzę. Ma osobowość, ma wszystko, czego potrzebujesz, aby stworzyć te koncepcje ”.

„Występuje problematyczny konflikt interesów”

„Nawet jeśli FFT w taki czy inny sposób przydzielił licencjobiorcom padel, podjęli lub wydaje się, że wzięli na siebie odpowiedzialność za rozwój padel. Myślę, że zostaniemy w środku konflikt interesów, który jest bardzo problematyczny, z tego prostego powodu, że główni decydenci we francuskim tenisie (struktury klubowe) zawsze będą mieli protekcjonistyczną wizję. To ludzie o wysokim średnim wieku, którzy przeżyli tę złotą erę tenisa, wychowali się w klubach, dużo zainwestowali. Ci ludzie są przywiązani do tenisa. To dzięki nim tenis nie radzi sobie tak źle we Francji ”.

„Jest paradoks, ponieważ ci„ wielcy wyborcy ”nie są negatywnie nastawieni do padel, ale zdecydowanie grają w tenisa i to mają we krwi. Pomimo nich zawsze będzie ten protekcjonizm co zapobiegnie padel wejść w sferę związku tenisowego, co nie będzie sprzyjało jego rozwojowi. Dlatego bardzo wierzę w struktury prywatne i mam nadzieję, że forma strukturyzacji wspierana przez FFT pomoże tym strukturom. W ten sposób będziemy mogli stworzyć nowy ekosystem sportów rakietowych. Szkoda czasu na próbę integracji padel co ważne w klubach tenisowych. Struktura padel kto nie ma co najmniej 6 kortów z kortami wewnętrznymi, nie może stworzyć koła cnotliwego. Absolutnie nie widzę wielkich wyborców tenisa, którzy nie wkładają ani budżetu, ani wysiłku, ponieważ widzą to jednocześnie jako zagrożenie, a jednocześnie brak szacunku dla ich tradycji. ”

„To skomplikowany temat i Mam nadzieję, że sektor prywatny będzie w stanie sam się zorganizować organizować, współpracować z FFT, znajdować inwestorów. Będzie to wymagało, aby padel przyciąga znacznie więcej uwagi mediów. Nie pokazujemy wystarczająco padel aby stał się sportem masowym. Potencjał padel to oczywiste".

„Nauka o sporcie padel"  

„Mamy nadzieję zamontować Centrum szkoleniowe, i dlaczego nie coś, co mogłoby być bliższe działalności naszej akademii. Może pewnego dnia a sport-studia padel. To nas interesuje. To nasza praca, nasze DNA w tenisie od zawsze, więc myślimy o tym również dla padel. Dlaczego nie wymyślić czegoś na koniec 2021 - początek 2022 roku. ”

„Nasza strategia w odniesieniu do padel jest całkiem jasne. Czekamy na bardziej rozbudowaną infrastrukturę Łącznie 8 kortów. Z niecierpliwością czekamy na tę idealną strukturę do wytwarzania wszystkich typów produktów i wszelkiego rodzaju rozwiązań. Wierzymy w to bardzo mocno ”.

„The padel Zależy mi na tym"

„Mocno wierzę w rozwój padeli mnie to obchodzi. Ekosystem sportowy we Francji potrzebuje sportu, który łączy wszystko. Potrzebujemy czegoś w stylu hiszpańskim, czego wciąż brakuje we Francji. Chcemy, aby sport ponownie stał się sercem codziennego życia. Obecnie we Francji konsumpcja sportu jest bardzo samolubna i tworzy się niewielka więź społeczna. I naprawdę potrzebujemy więzi społecznej we Francji. padel bo to jest naprawdę niezwykłe. Ma moc zwracania się do każdego. Ma tę zaletę, że daje dostęp całej rodzinie. Plik padel może zająć miejsce tego, czym był tenis 25 lat temu, z tą niezwykłą atmosferą klubową. Plik padel może sprawić, że ludzie będą chcieli ponownie spędzić dzień w klubie ”.

„Tenis cierpi z tego powodu i mam nadzieję, że możemy zacząć go od nowa, ale myślę, że padel ma więcej aktywów ”.

Szczęśliwego Nowego Roku 2020

„Akademia radzi sobie bardzo dobrze pomimo tego trudnego kontekstu. Mieliśmy bardzo pozytywny rok 2020 z wieloma stażystami, którzy nam pomogli. W tym roku, dzięki Covid, mieliśmy bardzo francuską klientelę. Klienci zagraniczni, którzy chcieli przyjechać, nie mogli tego zrobić. Nadal mieliśmy bardzo dobry sezon letni ”. 

Nowość nauk o sporcie tenisowym

„Zaatakowaliśmy wrzesień naszymi studiami sportowymi, które rozpoczęliśmy w tym roku. Mamy trzydziestu graczy którzy uczestniczą z nami w programie studiów sportowych (nauka, zakwaterowanie, trening i część po turnieju). Z nami robią wszystko! Idzie naprawdę dobrze. Mamy rodzinę głównie francuskich graczy. Mamy kilka wyjątków: szwajcarski, niemiecki i belgijski. Grupa 30 zawodników jest niezwykła do trenowania. Bardzo dobrze możemy się tym zająć. Mamy czas na wszystko. Zatrudniliśmy czterech nowych trenerów. Wśród trenerów, trenerów fizycznych i koordynatorów jest nas dzisiaj około dziesięciu ”.

Idealne warunki pomimo kryzysu

„Bardzo baliśmy się ograniczeń związanych z kryzysem zdrowotnym i zamknięciem, ale mamy szczęście, że możemy kontynuować naszą działalność dzięki infrastrukturze, którą udostępnia nam miasto Agde. O ile jesteśmy szkołą, to przez prefekta mieliśmy prawo'' szkolić młodych ludzi w tej publicznej strukturze. Ta ostatnia jest zamknięta dla publiczności, ale jest dla nas dostępna, ponieważ jest częścią naszego programu szkolnego. Mamy więc 30 zawodników, którzy codziennie trenują za zamkniętymi drzwiami. To pozwala nam podejść do tego okresu lądowego (wrzesień-grudzień) w realnych warunkach intensywnej pracy. A atmosfera jest bardzo dobra! „

Grupa French Touch Academy

„Stworzyliśmy bańkę, aby się chronić”

„Oprócz sportu i nauki do stycznia niewiele się wydarzy w klubie. Jesteśmy na stanowisku protekcjonistycznym. Staramy się chronić młodych ludzi. Postanowiliśmy zatrzymać do odwołania wszystkie małe wydarzenia, które mogliśmy zorganizować, aby uniknąć wprowadzania publiczności do bańki. Stworzyliśmy tę bańkę, aby chronić się do odwołania ”.

2021 rok bogaty

„W 2021 roku ogromnie rozwiniemy nasze dwa turnieje. Jesteśmy w trakcie ustalania dość ważnego harmonogramu turniejów, które odbędą się na stronie akademii. TMC dla młodych ludzi, TMC dla dorosłych i różne kategorie. Stworzymy wiele rzeczy, a jednocześnie będziemy kontynuować nasz rozwój, aby przyjmować więcej stażystów. Chcemy również zwiększyć naszą naukę o sporcie na początek roku szkolnego wrzesień 2021. Mamy coś bardzo cnotliwego i jest to idealne dla nas, aby pracować nad zapleczem i rozwojem akademii. ”

Rafa Nadal Academy w Kuwejcie

„Prowadzimy projekt na poziomie biznesplanu, zasobów ludzkich, codziennego zarządzania. Jesteśmy z nimi w codziennym kontakcie, a w Kuwejcie spędzamy zwykle tydzień w miesiącu. Wystrzelenie przebiegło bardzo dobrze, ale Covid spowodował długie wyłączenie. Setki ludzi czekają w kolejce, aby dołączyć do naszego klubu. Kuwejt ma wielką wrażliwość na tenis. Mamy od 1000 do 1500 członków w Kuwejcie, co jest znacznie lepsze niż oczekiwano. Jest więcej popytu niż podaży. Współpraca z Rafa Academy Mallorca układa się bardzo dobrze. Projekt idzie bardzo dobrze. To wielki sukces komercyjny ”.

Julien Bercovici Cap d'Agde Academy

Lorenzo Lecci López

Z jego imion możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jej ambicją jest udział w największych imprezach sportowych (igrzyskach olimpijskich i światach). Interesuje go sytuacja padel we Francji i oferuje perspektywy optymalnego rozwoju.