Zarówno youtuber, jak i gracz, Julien Seurin wnosi do sfery powiew świeżego powietrza padel Francuski. Świadomy, młody i ambitny udzielił nam wywiadu podczas P2000 Padel Horyzont.

Kanał Youtube jako wizytówka

Padel Magazine : Julien dla tych, którzy cię nie znają, czy możesz przedstawić się naszym czytelnikom?

Julien Seurin : „Mam 24 lata, jestem graczem padel od 3 lat i gram w tenisa w bazie. Jestem teraz 35. francuskim graczem i mam też kanał na YouTube. »

Padel Magazine : Masz kanał YouTube, który przekroczył 1000 subskrybentów, do którego link należy znaleźć tutaj. Czy możesz nam wyjaśnić, jak powstał ten kanał YouTube i co na nim robisz?

Julien Seurin : „Ten kanał YouTube to efekt współpracy z Arthurem Marie, który jest bratem Julesa Marie. Szukał kogoś, kto zrobiłby to samo co Jules, ale w padel.

Otrzymałem wiele wiadomości zeszłego lata, ponieważ niektórzy moi przyjaciele widzieli jego komunikator i powiedziałem sobie „idź, dlaczego nie”. Nie miałem czasu pracować w 100% nad projektem, więc współpraca i odciążenie się od niektórych misji (zwłaszcza montażu) było idealne. Więc było dobrze. Od sierpnia zeszłego roku powiedziałem sobie, że próbuję przygody i wszystkich turniejów padel w której biorę udział, filmuję je. Staram się wziąć pod uwagę niektóre reakcje moich partnerów i przeciwników, robimy podsumowanie tego wszystkiego i dostajemy film na YouTube. Świetnie się przy tym bawię! »

Padel Magazine : Kiedy zaczynałeś, jaki był twój ranking?

Julien Seurin : „Wow, kiedy zaczynałem, musiałem być 150 lub coś takiego. I mały -Stopniowo dobre było to, że Artur został uwiedziony projektem. Przyjechałem z daleka, na początku może szukał kogoś z dobrym rankingiem, a w końcu spodobał mu się pomysł zbudowania małej ścieżki wokół kariery zawodnika i zobaczenia, jak daleko może się ona zajść. Jesteśmy bardzo zmotywowani, aby kontynuować. »

Cel: zintegrowanie czołowej francuskiej Top 10

Padel Magazine : Właśnie zaatakowałeś padel 3 lata temu byłeś 150. 10-12 miesięcy temu, a teraz 35.. Czy możesz nam powiedzieć, co reszta ma dla Ciebie, Twoje cele i projekty?

Julien Seurin : „Ostatecznym celem dla mnie pozostaje dołączenie do francuskiej pierwszej dziesiątki, powiedziałem na wideo, to bardzo długoterminowy cel. To wspólny wątek w moim życiu jako zawodnika. padel, ale celem byłoby szybkie wejście do pierwszej 30, to byłoby fajne. Mam nadzieję, że P2000 pomogą mi osiągnąć cel, niewiele zrobiłem. Odkąd nie gram bardzo długo padel, na P2000 wystartowałem w kwalifikacjach i nie przyniosło mi to żadnych punktów. Mam więc nadzieję, że top 30 szybko, a top 20 na koniec roku będzie bardzo dobrym celem.

Po projektach jestem w tej chwili bardzo sfrustrowany, ponieważ nie mogę znaleźć czasu na trening. Jestem bardziej w typie, który robi rzeczy dokładnie, a fakt, że nie mam czasu na treningi, trochę mnie denerwuje. Planuję wyjechać i trenować w kraju, w którym padel jest królem w Hiszpanii. To jest projekt na wrzesień. Z Arthurem dużo pracujemy, aby znaleźć środki finansowe, nic nie jest pewne. Coraz częściej o tym rozmawiamy, zadzwoniłem do Dylana Guicharda, który trenuje w Madrycie, Benjamina Tisona, który był bardzo otwarty i udzielił mi wszystkich niezbędnych informacji, nawiasem mówiąc, dzięki niemu. Ale teraz rośnie coraz bardziej, to jest coś, co naprawdę chcę zrobić i Arthur też. »

Padel Magazine : To prawda, że ​​wyjazd do Hiszpanii byłby całkowitą zmianą życia, co robisz w tej chwili w swoim życiu? Masz pracę, jesteś studentem?

Julien Seurin : „Więc w tym roku robię sobie dyplom trenera tenisa DEJEPS, to praca-studium, które wciąż zajmuje mi 35 godzin tygodniowo. Chciałem skrócić to do 3 dni, co oznacza, że ​​robię 35 godzin w 3 dni (od poniedziałku do środy) i w te dni padel nie istnieje (śmiech). Powiemy, że udaje mi się trenować raz lub dwa razy w tygodniu, w czwartek i piątek i często jeżdżę na turnieje w weekendy. Oczywiście ten rok jest trochę skomplikowany z YouTube, który mimochodem zabiera mi czas, dlatego chcę dać sobie czas w przyszłym roku. Im więcej gram, tym bardziej chcę grać. Ten sport jest trochę szalony. I niestety stwierdzam, że nie gram wystarczająco dużo, naprawdę chcę trenować, w moim życiu dokonały się pewne zmiany, które pozwolą mi być trochę wolnym w przyszłym roku. Cóż, tak naprawdę nie mam żadnych ograniczeń, ale jedynym problemem jest aspekt finansowy”

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.