Julio Alegria jest jednym z Pionniers du padel w Hiszpanii. Z inicjatywy stworzenia pierwsza federacja na świecie, że z Pays Basque, był prezesem FEP w trakcie semestru, a także bardzo dobry padel we wczesnych dniach tego sportu. Oto fragment naszej wymiany wideo.

„Upewniłem się, że padel zostać zatwierdzonym jako sport ”

Lorenzo Lecci Lopez: Kiedy padel przybył do Hiszpanii, jak poradziłeś sobie z sytuacją w federacji tenisowej?

Julio Alegria: „Było to z jednej strony bardzo trudne, z drugiej łatwiejsze. Rozważali padel jak mała gra, coś dla zabawy… Widzieliśmy go na Marbella, i zdecydowaliśmy się zaimportować go do Bilbao. Mój klub tenisowy nie chciał założyć padel, więc poszliśmy zobaczyć kluby golfowe. W Hiszpanii jest to głównie przez kije golfowe, które padel jest narzucony. Dało im to plus, który nie zajmował miejsca. Tenis chciał, żebyśmy do nich dołączyli, aby mieć więcej pieniędzy ”.

"Wierzyłem w przyszłość padel od samego początku. Walczyłem o budowę sądów. Pewnego dnia powiedziano mi: „tak, tak, zamierzamy sprawić, że będziesz niski, żebyś mógł bawić się z przyjaciółmi” i zdenerwowałem się. Bardzo szybko wielu ludzi chciało grać. ”

"Le padel musi pozbyć się federacji tenisowych. Przepraszam, ale tak to jest. W 1992 roku federacja Basków jako pierwsza została zatwierdzona na świecie. Udało mi się uzyskanie zatwierdzenia jako sportu".

Teorie mistrza

Julio Alegria: „Zawsze mówiłem, że padel był najfajniejszym sportem. Pierwszy dzień zaczynasz i dobrze się bawisz. Drugiego dnia bierzesz siebie za McEnroe lub Pete Sampras - kiedy byli bogami -. Trzeciego dnia przychodzi jakikolwiek facet i cię bije. Plik padel Może to być łatwe dla ciebie, ale jest też łatwe dla niego ”.

„Moja inna teoria na temat padel chodzi o to, że wspaniały punkt jest tak samo warty, jak chybienie przeciwnika. Nie byłem spektakularnym graczem, ale bardzo irytowałem przeciwników. Odkładam wszystko z powrotem. Wtedy robienie lobów było mile widziane, ale to nie miało dla mnie znaczenia, rzucałem piłkę w niebo i słyszałem, że spadała jak śnieg. Zrobiłem to, co umiałem ”.

julio alegria padel biskaia

„Kiedy w grę wchodzą pieniądze, trudno jest znaleźć porozumienie”

Lorenzo Lecci Lopez: Zadam ci to samo pytanie co Alfredo Garbisu. W wywiadzie powiedział mi Bela „Powinni odłożyć swoje ego na bok i usiąść przy tym samym stole ze względu na padel". Czego potrzebujemy, aby rozwinąć padel zdrowsze?

Julio Alegria: "Każdy rodzaj konkurencji inny niż WPT wygląda dla mnie dobrze. Na początku w tenisie też było to skomplikowane. Najlepiej byłoby oczywiście, gdyby wszyscy się zebrali ”.

„Belasteguin Poznałem go w Argentynie, kiedy wygrał mały turniej z Mati Diazem. Później powiedział nam, że podpisze z nami kontrakt, a potem zapisał się do WPT. Ale rozumiem, przekonali go i dobrze się z nim dogaduję. Plik padel zawodowiec jest czasami bardzo „zły”. Jeśli zaoferowano ci dużo pieniędzy, rozumiem, nawet jeśli nie podzielam tej mentalności ”.

„Kiedy w grę wchodzą pieniądze, osiągnięcie porozumienia może być trudne, a w interesie wszystkich jeszcze bardziej”.

wywiad skype z alfredo garbisu lorenzo

„Alfredo Garbisu byłby doskonałym prezesem FIP”

Lorenzo Lecci Lopez: Masz licencję nr 9 padeli nadal płacisz, gdy nie możesz już grać. Co ta licencja oznacza dla Ciebie?

Julio Alegria: "Za wszystkie pieniądze, które mnie kosztowały padel, Już mnie nie ma (śmiech). Jestem z tego bardzo dumna. Numer 1 był zarezerwowany dla króla, następne były zarezerwowane dla prezydentów ... Myślę, że mam najstarszego. Niestety od kilku lat nie mogę grać. To dla mnie wielka duma. Wolałbym, żeby wisiał na mnie jak koszulki do koszykówki! ”

Lorenzo Lecci Lopez: Co mógłbyś zmienić w tej chwili w VET?

Julio Alegria:„Nie oglądam za dużo wiadomości. Nie chcę być zrzędliwym dziadkiem, myślę, że prawdopodobnie zmieniłbym rzeczy, ale wykonują dobrą robotę. Wiem, że Alfredo wykonał dobrą robotę. Kiedy pracowaliśmy razem, komunikowaliśmy się bardzo dobrze ”.

"Alfredo Garbisu byłoby doskonały prezydent FIP. Umieściłem to w federacji Basków, a następnie w federacji hiszpańskiej ”.

Poniżej znajdziesz giełdę z Julio Alegrią:

Lorenzo Lecci López

Z jego imion możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jej ambicją jest udział w największych imprezach sportowych (igrzyskach olimpijskich i światach). Interesuje go sytuacja padel we Francji i oferuje perspektywy optymalnego rozwoju.