Du padel Oglądając we Francji będzie to rzeczywistość od grudnia 2021. Canal +, kanał szyfrowany uzyskałprawa do transmisji dla World Padel Tour do 2026 r. 

Jest bardzo dobre wiadomości dla padel Francuski, który nie przestał rosnąć od 5 lat z zaskakującym przyspieszeniem od tego czasu kryzys COVID. 

Próbowaliśmy przeanalizować tę sytuację z innej perspektywy.

Jakie warunki?

Pytanie, które może się pojawić, to warunki tej umowy między Canal + a WPT.

Rzeczywiście, według źródeł cena za nabycie praw do transmisji WPT wynosiła „bardzo wysoko“. Kanały telewizyjne, które wcześniej w 2021 r. myślały o oferowaniu meczów WPT, podobno porzuciły ten pomysł, ponieważ uważały, że koszt jest zbyt wysoki.

"Le padel potrzebuje międzynarodowej sławy. Jednak duże sieci krajowe i międzynarodowe są szansą na padel w rzeczywistości. Kup jeszcze więcej praw do transmisji w sporcie takim jak padel gdzie tak wiele pozostaje do zrobienia, wydaje się co najmniej za wcześnie.

A przede wszystkim widać ogromną ewolucję modelu zakupu praw do transmisji. Dotyczy to nie tylko padel. Model ekonomiczny bardzo się zmienił."

Wbrew temu, co być może robi się we Francji, czy kanał Canal+ złamał swoją skarbonkę? Nie zapominajmy, że jego model ekonomiczny nie jest taki sam, jak kanału darmowego. ten padel, czy może w końcu stać się cudownym lekarstwem na zatrzymanie subskrybentów? Jeśli oczywiście tak nie jest dzisiaj, być może stanie się tak za kilka lat.

Mogliśmy przeczytać w sieciach społecznościowych, że niektórzy woleli nadal oglądać za darmo padel na Youtube. Tak jest na przykład w przypadku internauty w Tuluzie Cedric Serres:

Po co płacić za prywatny kanał, gdy WPT transmituje podsumowania i na żywo je na swoim kanale YouTube? 

Po prostu dlatego, że w dłuższej perspektywie czas padel powinien robić jak inne sporty, a mianowicie systematycznie oferować treści objęte prawami telewizyjnymi. Jeśli na razie możemy sobie wyobrazić, że to samo dzieje się w Hiszpanii, a mianowicie, że tylko półfinały i finały będą pokazywane w Canal+, to nieuchronnie nadejdzie czas, kiedy transmisje na żywo WPT znikną z YouTube. Gdy ? Trudno wiedzieć, ale pewne jest, że World Padel Tour nie będzie wiecznie „konkurować” z kanałami, którym sprzedaje prawa telewizyjne za pośrednictwem swojego kanału YouTube!

kanał + międzynarodowy padel wpt

Do 2026 czy 2023?

Inną kwestią, która może się pojawić, jest czas trwania partnerstwa między Canal + a WPT. Umowa została podpisana do 2026 r. Jednak WPT nie ma gwarancji, że po 2023 r. będzie mieć najlepszych graczy na świecie. Pozostaje w delikatnej sytuacji, a stowarzyszenie graczy odrzuciło ofertę rozszerzenia w obecnej formie.

Dziś dla graczy dostępne są dwie alternatywy. TRAFNY Padel Wieża, która zaczyna hałasować, przez niektórych uważana za „bardziej otwarty"I"bardziej dostępny dla profesjonalnych graczy, którzy nie są na szczycie listy na WPT“. Ale także profesjonalny obwód, który może być uruchomiona wkrótce przez „były przyjaciel WPT„, Lisandro Borges.

Dziś piłka jest na boisku graczy. Pytanie, które możemy sobie zadać, to czy Canal+ zamieścił klauzulę mówiącą, że jeśli najlepsi zawodnicy opuszczą tor w 2023 roku, umowa nie zostanie utrzymana…

W każdym razie, mając zaszyfrowany kanał jako promotora padel jest wyjątkowy. Rzeczywiście, transmisje meczów padel w telewizji nieuchronnie bardzo pozytywnie wpłynie na popularność naszego sportu, z dystrybucją prawdopodobnie w 33 krajach !

Dodatkowo Hernan AugusteMiędzynarodowy Dyrektor WPT wskazał 2 dni temu, że scena we Francji może wkrótce ujrzeć światło dzienne. Co oznacza bardzo wyraźnie, że w 2022 r. będziemy mieć turniej we Francji. W tym roku kalendarz jest już zamknięty, już teraz jest wiele dat i bardzo mało dołków, aby zmieścić dodatkowy turniej. Ponadto, z powodu kryzysu zdrowotnego, który utrzymuje się we Francji, wydaje się jeszcze trudniejsze, aby zobaczyć nowy etap dodany do kalendarza 2021.

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.

Tagi