Karim Alami, były tenisista, który zajął 25 miejsce w świecie ATP, rozmawiał z nami podczas światów w Katarze. Dziś w kapeluszu dyrektora turnieju w Doha dzieli się z nami swoją wizją padel.

„Jest wiele rzeczy do zrobienia w padel"

Padel Magazine : Jak zacząłeś przygodę z padel ?

Karim Alami: "  Ta przygoda zaczęła się 8 miesięcy temu. Rozmawialiśmy oczywiście z międzynarodową federacją, bo to było dla nas bardzo ważne wydarzenie. Musisz wiedzieć, że turnieje tenisowe zaczęliśmy około trzydzieści lat temu, robimy mistrzostwa świata w squasha i na poziomie padel możemy odczuć ważny rozwój w ciągu ostatnich 2 lat tutaj, w Katarze. Widzimy, że ewoluuje na całym świecie. Stąd nasz pomysł na ewentualne zorganizowanie turnieju, tak się stało!”

Padel Magazine : Kiedy widzisz atmosferę panującą w zawodnikach, zespołach itp. Czy to nie daje ci pomysłów na przyszłość? 

Karim Alami: „Oczywiście to początek przygody, w środku jest dużo do zrobienia padel, przyciąga wielu ludzi! Staramy się uczyć, bo nie znamy padel, ale hej, myślę, że gracze są bardzo szczęśliwi.”

Radość zwycięstwo hiszpania mistrzowie świata lebron paquito galan katar

„Mamy zespół z dużym doświadczeniem w realizacji tego typu imprez”

Padel Magazine : Jaka była praca przy organizacji tego konkursu? 

Karim Alami: "Za organizację tych światów odpowiada ta sama drużyna, która organizuje turnieje WTA i ATP padel. Różnica polega na tym, że mamy o wiele więcej zawodników do zarządzania niż podczas tych turniejów tenisowych: w turniejach tenisowych mamy 60-70 zawodników z trenerami, a tam jest 320 zawodników z przewodnikami itd. Jest inaczej, ale pomysł to mieć turniej na wysokim poziomie z dobrą organizacją. W ciągu ostatnich 12 lat zagraliśmy w około trzydziestu turniejach, więc mamy zespół z dużym doświadczeniem, który zawsze polegał na opiniach publiczności, graczach itp., aby uczyć się na naszych błędach i robić coraz lepiej każdego roku ”.

Padel Magazine : Trochę delikatne pytanie, ale zasadnicze, gdzie jest Maroko na tym świecie?

Karim Alami: „To prawda, że ​​jest wielu graczy z padel w Maroku, ale myślę, że federacja trochę spóźniła się z wysłaniem tutaj delegacji. Otrzymałem wiadomości trochę późno, aby dowiedzieć się, jak poszliśmy z rejestracją na konkurs. W przyszłym roku na pewno zwiążą się z międzynarodową federacją i najprawdopodobniej będą mogli wysłać drużynę.”

Coroczny Qatar Open i konkurencyjna drużyna Qatari

Padel Magazine : Czy powiedziałeś sobie, w związku z tym wspaniałym doświadczeniem, dlaczego nie zaproponować corocznego międzynarodowego turnieju? 

Karim Alami: „Myślę, że to jest cel naszej federacji. Katar to kraj, który dużo inwestuje w zdrowie, edukację i sport. W sporcie mamy Formułę 1, tenis, golf itp. Dla wszystkich katarskich liderów inwestowanie w sport jest okazją, aby dać mieszkańcom możliwość zobaczenia sportu na wysokim poziomie i możliwości uczestniczenia w nim, tak jak ma to miejsce w przypadku katarskiej drużyny padel. Celem jest organizowanie corocznego Qatar Open i dlaczego nie ogólnokrajowy wybór? padel kto osiąga dobre wyniki. “

Padel Magazine : W ostatnich dniach prezes FIP Luigi Carraro, wykazali się entuzjazmem dla tych światów. Jak przebiegała organizacja tego wydarzenia między tobą a Fipem? 

Karim Alami: ” Jak wspomniałem wcześniej, mamy już na swoim koncie doświadczenie w organizowaniu dużych wydarzeń. Współpracowaliśmy przy tym turnieju z FIP, jak przyzwyczailiśmy się do ATP lub WTA. FIP zajmuje się kalendarzem i klasyfikacją, po na miejscu to nasz zespół przejmuje kontrolę. "

” padel mogą skorzystać z doświadczenia tych, którzy wywodzą się z tenisa ”

Padel Magazine : Ostatnie pytanie, mogliśmy zobaczyć, że padel tenis może współistnieć, a nawet uzupełniać się. Dużo słyszymy, że padel może rozwijać się samodzielnie, ale tenis może być akceleratorem rozwoju dla padel. Co o tym myślisz ?

Karim Alami: „Całkowicie się zgadzam, ponieważ jak widzimy z Federacją Francuską, Gillesem Morettonem, Arnaud di Pasquale, pochodzą z tenisa w bazie. Liderzy wywodzą się głównie ze świata tenisa i będą mogli wykorzystać swoje tenisowe doświadczenie, aby przełożyć je na padel. Posiadanie profesjonalistów z tenisa będzie pchać padel do postępu i zyskania rozgłosu. “

 

Aby zobaczyć wywiad w całości, odbywa się on poniżej:

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.