Le Club de l'Hers: jeszcze 2 korty!

Region Midi-Pyrénées jest znany jako bastion Padel Francuski. Club de l'Hers jest jednym z pionierskich klubów, które stawiają na padel kilka lat temu.

Ich 1er Grupa PadelChitas przeszli długą drogę, aby wprowadzić ten sport, pod przewodnictwem Béatrice i Roberta Nicolau.

Z 2 bardzo krótkim, tuż przed 1 edycja Mistrzostw Regionalnych Padel pod egidą Francuskiej Federacji Tenisowej (FFT) te 2 panoramiczne, częściowo zadaszone korty nie są zbyt duże.

Zainstalowano je tuż przy wejściu do klubu, nie będzie już wymówek dla tych, którzy jeszcze nie znają sportu.

Draw i Multichance Draw (TMC)

26 drużyn zarejestrowało się na regionalne mistrzostwa padel, głównie Club de l'Hers i Tennis Club de Blagnac (kluby tenisowe zrzeszone w FFT). Na ten turniej liga zebrała się zapraszając Brice'a Bernarda (tenis) i Bastiena Blanque (for Padel) w celu ustalenia nasion i stołu.

Format TMC został wybrany, aby umożliwić każdemu rozegranie jak największej liczby meczów. Bez względu na to, kiedy przegrasz, nadal jesteś w wyścigu o punkty FFT i miejsce w tych zawodach. .

Najsilniejsze pary miasta Tuluza zarejestrowały się jako Cédric Carité / Alexis Salles, Brice Bernard / Bastien Blanque, Cédric Biegel / Nexon lub Emmanuel Tecles / Eyal Bensimon.

Działania wojenne rozpoczęły się w piątek wieczorem, od 20 meczów już oferujących widowisko na tych nowych kortach. Rozkosz !

Najlepsze pary na rdv

W sobotę zaczynają się poważne rzeczy, szefowie serii wracają na tor i szanują logikę swoich statutów. Tylko para Frédéric Aranda / Olivier Disbeaux pokonała rozstawioną parę 2 (dzięki ich tenisowemu rankingowi) i idzie do półfinałów, gdzie logicznie przegra z Carité / Salle (6 / 3 6 / 0).

Po drugiej stronie tabeli znajdziemy z ćwierćfinałów haczykowate mecze i bardzo piękne show pomiędzy Bernardem / Blanque i Bieglem / Nexonem. Bernard / Blanque ostatecznie wygrywają 6/4 7/5.

W ostatnim ćwierćfinale walczyli z parą i rozstawili się z numerem 1, Emmanuel Tecles / Eyal Bensimon przeciwko Bertrandowi Goutiresowi i Nicolasowi Trancartowi. Ocena: zaliczenie nr 1 bez drżenia 6/3 6/2.

Demi, w niedziele jest gorąco!

W losowaniu głównym gry są zacięte. W półfinale TECLES / BENSIMON i BLANQUE / BERNARD z pewnością zaoferowali mecz weekendu.

Pierwszy set wygrywa się nie bez trudności, 6 / 2 przez parę Bastien Blanque i Brice Bernard, ale w drugim secie wszystko nie poszło tak dobrze. Rzeczywiście, będzie bardziej uzależniony, bardziej napięty.

Breaks i debreaks następują po sobie, para BERNARD / BLANQUE otrzymuje nawet punkt meczowy przy serwisie 6/5 TELCLES, ale bardzo dobry serwis pozwala kontynuować mecz i dojść do tie-breaka w drugiej rundzie.

W tie-breaku obie drużyny się nie poddały, to prawdziwa przyjemność i ostatecznie TECLES / BENSIMON wygrał drugą rundę 7/5 w tie-breaku.

Trzecia runda to słynny 10-punktowy super tie-break. TECLES / BENSIMON zaczął bardzo dobrze, aby osiągnąć mini break i prowadzić 3/0, ale przeciwnicy wrócili i wykorzystali przewagę. Uderza deszcz, lecą salwy.

 Na 9/7 na korzyść pary Emmanuel Tecles / Eyal Bensimon, stres rośnie i w tej grze Blanque / Bernard wypadli bardzo dobrze. Zdobywają 4 kolejne punkty, aby ostatecznie wygrać 11/9 w super tie-breaku.

Carité et Salles: 1. mistrzowie regionu Midi-Pyrénées Padel

Po dwóch spektakularnych półfinałach mecze rankingowe również się zakończyły.

 Para klubu Hers Bertrand Goutires / Nicolas Trancart kończy 5th turnieju przed kolejną lokalną parą Lourme / Junca 6th. Inna para „hersoise” Philippe Alarcon / Pierre Vignes 7th oraz Nexon / Biegel 8th pakiet na wypadek kontuzji.

Finał CARITE / SALLES vs BLANQUE / BERNARD zaczyna się od 15h. W pierwszym secie widzieli wyższość pierwszych miast, nakładając surowe, ale zwyczajowe 6 / 0 na swoich przeciwników. Decydujący jest punkt dla wielu bez zakłócania dotychczasowych graczy.

Drugi zestaw zaczyna się ponownie na czapkach koła i widzimy bardzo piękny spektakl, a padel wysoki poziom, doskonałe uderzenia w cel Alexisa Sallesa, uderzenia z ciosów Bastiena Blanque lub Cédrica Carité, bardzo dobra obrona Brice'a Bernarda. Nastąpiło nie mniej niż 6 przerw, po 3 z każdej strony, które zakończyły się wynikiem 5/5 w drugim secie.

W końcu CARITE i SALLES wołają o zwycięstwo (6/0 7 / 5a po ostatnim wspaniałym ciosie w obronie i stają się 1er regionalni mistrzowie Padel Ligi Tenisowej Midi-Pyrénées.

Clément Arico - Padel Magazine
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.