Sébastien Corbelli jest już jednym z absolwentów padel a jednak jest nowym graczem. Namiętny, walczył przez wiele lat, aby zaoferować padel w Tennis Club de Vence… I zrobił. Powrót w podróż pełną bogactwa padel :

[src googlemap = ”„Szerokość =” 150 ″ wysokość = ”150 ″]

Klub na zdjęciu:

Franck Binisti (FB) - The padel a ty, czy to długa historia?

Sébastien Corbelli - Na początku miałem predyspozycje do gry padel odkąd byłem -15 w tenisie. Szybko dałem się wciągnąć w tę grę, w latach 2000-2007 dużo grałem.

Przez wiele lat grałem w reprezentacji Francji. W latach 2002-2005 brałem udział w mistrzostwach świata padel.

Grałem nawet w Hiszpanii. Nie miałem wyboru, ponieważ we Francji konkurencja nie była bardzo wysoka. W 2007 w końcu przestałem. Pętla była w tym momencie dla mnie kompletna.

Dużo grałem z Arnaud Dalbergue, który mnie trenował. Ale grałem też w mój pierwszy mecz z Laurentem Bensadounem (wcześniej -15).

W 2009 roku odpowiedziałem na zaproszenie do składania ofert z miasta Vence dotyczące TC Vençois, w którym już zaproponowałem instalację 2 padel. Niestety przetarg przegrał. W 2015 roku nowy przetarg, w którym proponuję padel w sercu projektu w ratuszu. Sytuacja tenisowa jest na niebezpiecznym zboczu. Kluby tenisowe bez różnorodnych zajęć są moim zdaniem skazane na nietrwanie w czasie. Tym razem ratusz reaguje przychylnie i zostaję menadżerem TC Vençois, gdzie 10 września założyłem ostatnie 2 boiska padel panoramiczny.

2 / Jak padel przyszedłeś zintegrować się z klubem?

Byłem bardzo ostrożny. Ale dzisiaj jesteśmy na bardzo dobrych podstawach. Wielu porzuca tenis. Na szczęście oferujemy alternatywne działania związane z rakietą, które pozwalają tym graczom zostać w klubie, a nawet przyjść do klubu.

Jesteśmy fenomenem mody. Ale klub jest również piękny.

Le padel dodaje energii mojemu klubowi. Ponieważ ludzie zostają razem na drinka, podczas gry w tenisa gracze zwykle wychodzą po meczu.

Mamy również stałą bazę około czterdziestu graczy.

To sport, jeśli go nie animujesz, nie działa.

3 / Co się wkrótce wydarzy w klubie?

Uruchomimy 2 turnieje padel Wkrótce FFT.

Już we wrześniu uruchomiliśmy nasz pierwszy turniej FFT, który zgromadził zespoły 12, a którego finałem był mój partner Mickael Tan przeciwko Ritzowi / Moreau, przegrałem 10 / 6 w remisie. Nadal mam to w żołądku (uśmiech ...).

Jeśli chodzi o projekty klubu, możliwe są propozycje 2 padel dodatkowo częściowo zadaszone lub wewnętrzne. Ale to nadal wymaga pracy od nas i z ratuszem.

Wywiad France Binisti z TC de Vence

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.