Burza śnieżna Filomena okaleczył całą Hiszpanię na kilka dni początek stycznia. Nie oszczędzono uprawiania sportu, w szczególności padel który jest jednym z niewielu sportów, w których przestrzega się protokołu zdrowotnego przeciwko COVID.

Solidny w zamęcie

Duży wpływ na sport amatorski i zawodowy kryzys zdrowotny który trwa już prawie rok. PlikEspagne jest jednym z krajów najbardziej dotkniętych pandemią, a warunki prowadzenia praktyki są szczególnie restrykcyjne. Po bolesnym roku 2020, 2021 zaczyna się na tej samej podstawie. Oczekiwane przebudzenie zmieniło się w nowy blues dla klubów padel, W artykuł opublikowany w madryckim dzienniku sportowym Diario AS, Uważa Alberto Bote „Gdyby to rzadkie zjawisko meteorologiczne dotknęło wszystkie obiekty sportowe, to przejście Filomeny zaszkodziło głównie pracy klubów padel. Po bukolicznym obrazie tego biały płaszcz który ubrał Madryt, Toledo, Saragossę, Guadalajarę czy Cuenca, to jest ciemna scena kto odszedł co najmniej wiele klubów i placówek w skomplikowanej sytuacji".

Czy kursy częściowo zadaszone nie są tak chronione?

Na pierwszy rzut oka, całkowicie wewnętrzne instalacje nie doznały szczególnie znaczących uszkodzeń. Wszystkie były jednakowo zamknięte na kilka dni, w szczególności z powodu paraliżu sieci drogowej, bez którego z pewnością woleliby się obejść po katastrofalnym roku 2020 pod względem rentowności ... konstrukcje częściowo pokryte, które doznały najpoważniejszych uszkodzeńciężar śniegu czasami powodował odchylanie się koców. Kluby takie jak Fuencarral czy La Finca w Madrycie ucierpiały bardzo poważnie.

W przypadku kortów zewnętrznych obraz nie jest bardziej zachęcający: „Większość obiektów zewnętrznych jest nadal zamknięta, a remonty trwają, aby mogli jak najszybciej ponownie otworzyć drzwi”, wyjaśnia Alberto Bote. Filomena przynajmniej miała tę zaletę, że tworzyła łańcuch solidarności między właścicielami, pracownikami, zawodnikami i wolontariuszami w celu renowacji torów w całym kraju. Rok 2021 zaczyna się od trudności, ale bardziej niż kiedykolwiek w trudnych czasach praktyka zostaje odkryta na nowo.

 

François Miguel Boudet Dziennikarz padel sport

Jestem dziennikarzem sportowym mieszkającym w Barcelonie i oczywiście fanem padel.

RMC Sports, L'Equipe Magazine, Sport24, Infosport +, BeIN sports, a teraz wisienka na torcie: Padel Magazine ! ;)