Okropne wieści dla Francji i koniecznie dla sektora Padel: Olivier VéranMinister Zdrowia ogłosił a wzmocniony plan dla walczyć z COVID-19, w ten środowy wieczór.

Dziś rano możemy przedstawić więcej szczegółów na temat konsekwencji tego planu.

Toulouse P2000 Padel Klub: Możliwe?

Plan wprowadzony przez rząd od poniedziałku 11 września ma bezpośredni wpływ na 28 dużych miast. Dowiadujemy się, że miasta już przyjęły ograniczenia na ten weekend. Zainteresowane miasta to: Lyon, Nicea, Bordeaux, Paryż i jego wewnętrzne przedmieścia, Lille, Tuluza, Saint-Etienne, Rennes, Rouen, Grenoble i Montpellier.

Jak widać, w oku burzy znajduje się między innymi Tuluza i większość ograniczeń powinna wejść w życie w poniedziałek, nawet jeśli Europe 1 ogłosi, że wiele miast może wprowadzić pewne ograniczenia od tej soboty. Co oznacza, że ​​są szanse, że P2000 z Tuluzy Padel Klub zostanie odwołany. Zła wiadomość dla klubu, który z pewnością będzie musiał zostać zamknięty najpóźniej w poniedziałek, podobnie jak wszystkie kryte kluby Padel w l.wzmocniona strefa ostrzegawcza".

P2000 nie zgromadzi 1000 osób na miejscu. Wydarzenie pozostanie niewielkie w porównaniu z większymi wydarzeniami. Czy nie moglibyśmy zobaczyć tej operacji przynajmniej przez cały weekend? Zwłaszcza od niedzieli odbędą się tylko półfinały i finały. Trzymajmy kciuki. Nawet jeśli bezpieczeństwo przeważa nad wszystkim innym, a FFT pokazał, że zasada ostrożności jest jej motywem przewodnim.

Dla graczy jest to z konieczności bardzo zła wiadomość, nawet jeśli konsekwencje finansowe należy wziąć z perspektywy czasu, widząc konsekwencje dla ogólnej ekonomii naszych ośrodków Padel.

„Lwzmocniona strefa ostrzegawcza„Powinien trwać co najmniej 2 tygodnie. Oznacza to, że kluby mogą ponownie ucierpieć finansowo, jeśli ten środek będzie trwał przez dłuższy czas.

P2000 El Padel Club de Wambrechies zaplanowany na 9 do 11 października również może zostać bezpośrednio dotknięty, jeśli rząd nie zauważy poprawy zdrowia.

Mówimy tutaj tylko o głównych wydarzeniach w Padel. Ale najpoważniejsze jest życie klubów dotkniętych tymi nowymi środkami. Jakie konsekwencje dla naszych ośrodków? Czy FFT będzie w stanie skuteczniej interweniować w najbardziej dotkniętych ośrodkach? Czy rząd wprowadzi konkretne plany utrzymania sektorów stojących przed gigantycznym problemem?

National Tennis Cup odwołany

Największa amatorska impreza tenisowa na świecie nie odbędzie się w tym roku. Zbyt skomplikowane, zbyt duże ryzyko. Christophe Lesage chce zachować pozytywne nastawienie, myśląc o przyszłym roku. To samo dotyczy National Padel Puchar, który nie powtórzy się zatem w tym roku.

To wielki smutek, że po raz pierwszy od 33 lat istnienia odwołujemy finały Narodowego Pucharu Tenisowego. 33. edycja, która w związku z tym nie odbędzie się. Ale wszyscy fani tenisa i padla spotykają się już w przyszłym roku w Międzynarodowym Centrum Tenisowym Cap d'Agde.

National Tennis Cup in Cap d'Agde: odwołane

Wzmocniony plan, który będzie bolał

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.