Porozmawiajmy o temacie, który może być bardzo wrażliwy, aby utrzymać dobrą przyjaźń. Lodówka o godz padel. Mocne i słabe strony. Jak zrobić dobrą Neverę?

Lodówka lub nevera to taktyka gry polegająca na zaprzestaniu gry w piłkę na jednym z dwóch przeciwników. Taktyka ta jest często wykonywana, gdy jeden z dwóch graczy jest słabszy, aby szybciej wygrać mecz.

Gra w nevera podczas zawodów jest całkowicie normalną sytuacją, ponieważ celem nie jest zdobycie przyjaciół, ale wygranie meczu. Ale uważaj, aby nie zdecydować się na nigdy podczas gry padel w trybie wolnym, ponieważ ryzykujesz obudzenie gniewu bogów.

Przede wszystkim, jeśli nie chcesz, aby przeciwnicy wsadzili cię do lodówki, postaraj się upewnić, że twoja para jest jednorodna, na tym samym poziomie, aby ograniczyć ryzyko.

Po co robić Nevera?

Powód jest bardzo prosty. Analizujesz dwóch przeciwników i zdajesz sobie sprawę, że jeden z nich jest słabszy od drugiego, ma zły czas, ma słaby punkt lub po prostu nie jest w jego czasach. Kierując piłki w swoją stronę, zdajesz sobie sprawę, że zdobywasz więcej punktów, więc po co grać w drugiego gracza?

Przyjęcie tej taktyki może być bardzo intratne, ale może również zdestabilizować twoją grę.

Nie graj wszystkimi piłkami słabego gracza

Jest to jeden z najczęstszych problemów. Aby zagrać wszystkimi piłkami w stronę najsłabszego przeciwnika, gramy w dowolny sposób, kierując nasze piłki w stronę tego gracza, nawet na niemożliwych pozycjach.

Ufasz temu graczowi

Koniecznie. Jeśli pozwolisz temu graczowi uderzać wszystkie kule w trakcie meczu, zyska pewność siebie, a jego poziom gry może wzrosnąć.

Nevera jest wykonywana przez 2

Jest to gra zespołowa stworzona dla 2. Nie możesz samodzielnie zdecydować, czy włożyć jednego z 2 graczy do lodówki, to nie ma sensu. Plik padel to gra zespołowa i wspólnie musicie wybrać taktykę.

Działa i przestajemy

Jest to również powszechne. Umieszczasz gracza w lodówce, wynik idzie na twoją korzyść, wszystko idzie bardzo dobrze, ale nie wiemy, dlaczego nagle twoja strategia się zmienia. Ta reakcja często występuje po wygraniu rundy.

I odwrotnie, nie upieraj się

Musisz być świadomy. Jeśli Nevera działa, dobrze, ale jeśli nie działa, nie trzymaj się tej strategii.

Klucze do skutecznej Nevery?

Aby Twoja Nevera była jak najbardziej skuteczna, musisz ją skonfigurować w 2. Porozmawiaj ze swoim partnerem, przeanalizuj i zastosuj taktykę, której Nevera jest częścią.

Rozwijaj swoją grę zgodnie z czasem meczu. Wykonując analizy taktyczne ze swoim partnerem będziesz wiedział, czy lepiej kontynuować Nevę, zatrzymać ją lub zmienić na innego gracza.

Następnie musisz zmierzyć się z faktami, nie będziesz w stanie zagrać we wszystko na jednym graczu. Dobra nevera przechodzi przez większość piłek w kierunku słabego gracza, nie wszystkie. Są piłki, które zawsze będą miały większy sens, jeśli będą rozgrywane w określonym kierunku. Graj więc prosto, a gdy tylko będziesz miał okazję ... Nevera.

Wreszcie, nie wahaj się, podczas atakowania piłek, przyspieszyć w kierunku „silnego” gracza. Dla umysłu jest to okropne. Wyobraź sobie, że tak się dzieje. Dotykasz bardzo niewielu piłek, a jedyne piłki, które się do ciebie zbliżają, to piłki bardzo skomplikowane. Jeśli ten gracz nie ma stalowego umysłu, szybko go stracisz.

Nevera to taktyka gry, którą należy zastosować podczas rywalizacji i dostosować się do chwili. Pamiętaj, że nie zaprzyjaźnisz się, ale ta taktyka może wyciągnąć cię z sytuacji, dlatego jasność, analiza i szacunek.

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.