W dniu 1 grudnia 2020 r.Francuska Federacja Tenisowa dokonała inwentaryzacji pliku padel français. 320 kluby padel  za 780 partii padel zatwierdzone przez FFT. Honorowe postacie i wiele projektów.

Sieć terytorialna, która nabiera kształtu

Z tymi 320 treflami i 780 padel, liczby nie doceniają rzeczywistości, ponieważ wiele klubów, jak na przykład na Korsyce, nie jest branych pod uwagę. Rzeczywiście, te ziemie padel są często spotykane w konstrukcjach prywatnych, które nie zawsze widzą sens łączenia ławek FFT.

FFT nie liczy również klubów i pól golfowych. padel które nie odpowiadają jego specyfikacji. Mapa została wyprodukowana przez FFT i jest oficjalną mapą klubów padel stowarzyszone lub zatwierdzone przez Federację.

Po pierwszej obserwacji zdajemy sobie sprawę, że istnieją obszary geograficzne oczywiście znacznie lepiej wyposażone w pałki padel że inni. Południe Francji, Lyon, Bordeaux, region Paryża i region Lille zbliżają się prawie do siebie 85% klubów, to wciąż brak równowagi, jaki występuje we Francji. Ale jednocześnie bezspornie postępuje zakład sieci terytorialnej.

Dowód z poniższą mapą.

kluby padel Francja 2020

Na tym rysunku nie zapomniano o naszych przyjaciołach z Reunionese. Wręcz przeciwnie, wyspa Reunion staje się coraz lepiej zaopatrzonym miejscem pod względem zawodników i klubów. Martynika zobaczy siedem pól padel również budować.

Occitanie League - pierwsza !

Liga Oksytania jest wielkim zwycięzcą pod względem licencjobiorców z 2 403 posiadaczy praw jazdy, panie i panowie. Liga PACA przekracza 1 licencjobiorców, podobnie jak liga Nouvelle Aquitaine.

Liczba sklasyfikowanych PADEL
MężczyźniFemmesSuma
2020
koniec AS
(15 / 08 / 2020)
2021
(15 / 11 / 2020)
2020
koniec AS
(15 / 08 / 2020)
2021
(15 / 11 / 2020)
2020
koniec AS
(15 / 08 / 2020)
2021
(15 / 11 / 2020)
AUVERGNE RHONE-ALPES9419871761941.1171.181
BURGUNDY FRANCHE COMTE1991973827237224
BRYTANIA11512178122129
CENTRUM LOIRE VALLEY1851792223207202
CORSE74571278664
WIELKI WSCHÓD3463875959405446
HAUTS DE FRANCE6826499991781740
ILE DE FRANCE1.014994118981.1321.092
NORMANDY2983374747345384
NOWA AQUITAINE1.1551.3182392531.3941.571
OCCITANIA1.8222.0683033352.1252.403
Kraj Loary4514537263523516
PROVENCE-ALPES-CÔTE D'AZUR1.3511.4742582801.6091.754
GWADELUPA2121
GUJANA101
Martynika1111
NOWA KALEDONIA110
REUNION1371632925166188
Z-RÓŻNE FFT131311413
RAZEM FFT8.7869.3981.4811.51210.26710.910

Occitanie: wciąż pierwsza

To prawie normalna kontynuacja, ponieważ bez większego zaskoczenia liga Oksytania jest jako pierwsza oferuje turnieje padel en 2020 w sumie 357 turniejów rozegranych w 2020 roku.

Co właściwie może być nieco bardziej zaskakujące, to liczba turniejów padel dla ligi Nouvelle Aquitaine: 310 turniejów przeprowadzonych dla 1571 licencjobiorców. Plik stosunek turniejów do licencjobiorców jest bardzo wysoki w porównaniu do innych lig. W rzeczywistości liga PACA nie zaoferowała ostatecznie tak wielu turniejów w porównaniu z liczbą posiadaczy licencji.

 

Turnieje numeryczne PADEL
PPPPPPP
P2000P1000P500P250P100P25Suma
20202021 *20202021 *20202021 *20202021 *20202021 *20202021 *20202021 *
AUVERGNE RHONE-ALPES11553414119403217261
BURGUNDY FRANCHE COMTE74652119213629
BRYTANIA113261
CENTRUM LOIRE VALLEY162182344
CORSE23113136
WIELKI WSCHÓD2931111402036237
HAUTS DE FRANCE516422164621178049
ILE DE FRANCE22413233959202311336
NORMANDY8211837155625
NOWA AQUITAINE2123125119215681917310117
OCCITANIA222347248433211681110357140
Kraj Loary53771494222337144
PROVENCE-ALPES-CÔTE D'AZUR23227235356941078179196
GWADELUPA22
GUJANA
Martynika
NOWA KALEDONIA
REUNION2134154213011
Z-RÓŻNE FFT224
RAZEM FFT8424101789135718991540743551525756

 

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.