Stéphane Penso zawsze oferuje więcej wskazówek, aby poprawić codzienny padel. W tej kolumnie mówi nam o magnezji.

Magnezja, zwana także węglanem magnezu, jest szeroko stosowana przez wspinaczy i gimnastyczek do osuszania palców rąk i dłoni w celu lepszego przylegania do ściany lub aparatu, a tym samym uniknięcia upadków.

W handlu znajdujemy to w różnych formach : ciało stałe, tj. w blokach typu kamiennego, w kulce z tkaniny wypełnionej sproszkowaną magnezją lub w postaci płynnej.

Zastosowanie tego proszku do suszenia jest bardzo odpowiednie w sporcie wymagającym dobrej przyczepności, a padel jest jednym z nich. To jest bardzo naturalny produkt który jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry, ponieważ nie zawiera żadnych dodatków ani substancji chemicznych.

Dla jakiego rodzaju gracza?

Magnezja jednak nie zalecane dla wszystkich typów graczy, Ci, którzy mają ręce zbyt suche, ten produkt nie jest dla Ciebie, ponieważ nie będzie miał żadnego wpływu na pala. Jeśli jesteś „Hiper” pocący się gracz, która zmienia się 3 razy przyczepność podczas meczu i która latem spływa z ogrzewania, magnezja też nie jest dla ciebie, ponieważ w dłoni skończy się pasta.

Jest zatem polecany wszystkim innym graczom, którzy mają spocone ręce i szukają większa przyczepność lub kto podczas meczów w hali w mokre dni, próbuje osuszyć uchwyt.

Dla tych, którzy ćwiczą surfowanie, nie wahaj się przetestować wosku!

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielką padla na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowania bardzo popularnego wśród klubów i graczy Padel. Felietonista i doradca, pomaga ci grać lepiej dzięki licznym samouczkom.