Koji Nakastuka jest prezydentem japońskiej federacji padel. Zajmuje również to stanowisko w komitecie Azji i Pacyfiku i jest głównym graczem w rozwoju padel na tym obszarze. NAS'spotkałem się już kilka miesięcy temu, ale sprawy toczą się szybko. Rozmawiamy z Koji z Kataru.

Wielu graczy w Japonii Padel Wycieczka

Lorenzo: Jaką ocenę sportową możemy zrobić z dwóch japońskich selekcji podczas tych światów?

Który :„Kwalifikacjami była Azja-Pacyfik/Afryka. Więc poziom był o wiele większy. Japończykom brakuje konkurencji. Grają bardzo dobrze, ale w ważnych momentach nogi się nie ruszają. Strona mentalna jest bardzo ważna i właśnie tego brakowało nam u mężczyzn. Cały region Azji i Pacyfiku odgrywa ważną rolę w tych światach”.

Lorenzo: W Japonii padel jest jeszcze dość młoda. Czy możesz podać mi statystyki dotyczące jego rozwoju?

Który "Japońskie stowarzyszenie padel powstała 5 lat temu, a mieliśmy tylko 5 kortów. Teraz jest ich 40. To prawda, że ​​rozwój torów jest powolny. Ale na poziomie konkurencyjnym mamy 500 graczy, którzy grają w Japonię Padel Wieża. Poziom bardzo się zwiększa. Chcemy tworzyć coraz więcej torów i pozwolić graczom z Azji i Pacyfiku rywalizować z graczami, którzy mają różne style do rozwoju.

Twórca Olive i Tom

Lorenzo: W Europie kilka krajów skorzystało na sławie celebryty (Zlatan w Szwecji, Zidane we Francji). W Japonii masz referencje?

Który :„Honorowym prezesem stowarzyszenia jest Youichi Takahashi, twórca Olive i Toma. Pomaga nam w części transmisyjnej i zaprasza do gry celebrytów. Ale musimy także pracować nad częścią społeczną z częścią konkurencyjną, aby przekonać ludzi do gry ”.

Youichi takahashi koji nakatsuka padel Japon

Azja-Pacyfik i Afryka

Lorenzo: Jakie są projekty rozwojowe realizowane w regionie Azji i Pacyfiku?

Który :„Współpracujemy z FIP. Po stronie konkurencyjnej mamy Puchar Azji, który chcemy rozwijać. Kiedy zorganizowaliśmy go w Japonii, był to wielki sukces. Byli zawodnicy z Kataru, Iranu, Chin, Korei, Tajlandii. Pozwala graczom poznać się nawzajem. Szkolimy również trenerów, aby przekazywać wiedzę.”

Lorenzo: Na kontynencie Azji i Pacyfiku, czyli krajach, w których rozwija się padel szybko do przodu?

Który :„W Chinach jest od 120 do 150 boisk. W Tajlandii 20, w Japonii 40, w Iranie 20. W Emiratach mniej więcej 160, aw Katarze ponad 200. Dużo wzrośnie. Struktura jest właściwa, abyśmy mogli rozwijać padel, trenuj i zachęcaj więcej ludzi do poznawania i zabawy padel. Potrzebujemy również naszych afrykańskich braci, aby rozwijać ten sport!”

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można go zobaczyć na różnych międzynarodowych konkursach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach.