Koji Nakatsuka jest prezydentem Japonii Padel Stowarzyszenie i Komitet Azji i Pacyfiku FIP. Padel Magazine spotkać się z nim, aby porozmawiać o rozwoju padel w Japonii, a także na całym kontynencie.

Oryginalny sposób na przyciągnięcie graczy

Lorenzo Lecci Lopez: Jak trafiłeś do świata padeli jak doszedłeś do prezydencji tych dwóch instytucji?

Koji Nakatsuka :"Urodziłem się w Paragwaji tam dorastałem. Więc poznałem padel tam w środku 1993, kiedy rakiety śnieżne były jeszcze zrobione z drewna. Więc zacząłem padeli do 2002 roku grałem tam w Paragwaju z przyjaciółmi ”.

"Przyjechałem o Japonia au 2002, I padel wtedy tam nie istniał. W 2013The padel przybył. Nie jestem osobą, która przyniosła plik padel w Japonii, ale od pierwszego dnia, kiedy pierwszy kraj padel został zbudowany w Japonii. Zacząłem grać ponownie ”.

„Zacząłem pomagać transmisja tego sportui zaczęliśmy tworzyć obecną federację. W tym czasie nikt nie znał padel tutaj i bardzo trudno było to ujawnić. Zorganizowaliśmy więc grille dla przyszłych ludzi. Ludzie nie robili zdjęć padelale mięso! Następnie transmitowali obrazy do swoich przyjaciół, którzy również chcieli przyjść i zjeść mięso. W ten sposób zdobyliśmy naszych pierwszych zwolenników padel w Japonii."

„W 2016 roku sformalizowaliśmy JPA (Japonia Padel Stowarzyszenie)i weszliśmy do FIP zorganizować padel. Wystąpiłem o urząd prezydenta i jestem tam od tamtej pory. Pracujemy nad rozwojem padel au Japonia i na całym obszarze Azja i Pacyfik."

Japonia padel stowarzyszenie zdjęć grupowych

Coraz więcej graczy

Lorenzo Lecci Lopez: Jak to padel w Japonii ?

Koji Nakatsuka :"Mamy 27 kortów w 15 klubów, Z 600 XNUMX licencjobiorców i którzy płacą roczną składkę członkowską za udział w turniejach. Wierzymy, że tak 20 obserwujących którzy grają przynajmniej raz w roku. Wszystkie korty są wypełnione w weekendy ”.

„Japonia jest podzielona między wschodnią część Tokioi część zachodnia z Osaki. Sądy są rozmieszczone w przybliżeniu 50 / 50 w tych dwóch regionach. Jeśli chodzi o graczy i poziom, zdecydowana większość jest po stronie Tokio. Pracujemy nad rozwojem padel we wszystkich częściach Japonii ”.

„Tylko z 27 sądów 5 z nich jest w pomieszczeniach. W miastach takich jak Nagoya ou Osakasądy powstają w ramach infrastruktury, takiej jak centra handlowe. Mamy niewiele pustych terenów w Japonii, więc wykorzystujemy tę przestrzeń w dużych miastach. Na parkinglub na dachy. To bardzo typowe dla Japonii i myślę, że dobrze optymalizujemy te przestrzenie ”.

„Jeśli Covid nam na to pozwoli, będziemy musieli 20 dodatkowych kortów do 2021 lub 2022 roku. ”

Japonia padel stowarzyszenia graczy mężczyzn

Silny wzrost poziomu graczy

Lorenzo Lecci Lopez: Jaki jest poziom najlepszych Japończyków. Widzieliśmy już Japończyka na WPT, czy moglibyśmy widywać się częściej?

Koji Nakatsuka :"Tak oczywiście. Pracujemy na to i poziom japońskich graczy niesamowicie się rozwija. W zeszłym tygodniu mieliśmy Cała Japonia, który jest naszym Ostatecznym Mistrzem. Mogliśmy pokazać na YouTube poziom, jaki mają teraz japońscy gracze. Mamy 50 000 wizyty na kanale z wielu miejsc na świecie. Na żywo finał mężczyzn obejrzało 350 osób. Chciałbym również podziękować wszystkim naszym sponsorom i personelowi JPA". 

Lorenzo Lecci Lopez: Jaki masz związek z Japońską Federacją Tenisa?

Koji Nakatsuka "Nie mamy jeszcze kontaktu z federacją tenisową. Ważne jest, abyśmy mogli razem pracować, nie chcemy przeciwstawiać się tenisowi. Jesteśmy niezależnym stowarzyszeniem, ale ważne jest, abyśmy połączyli się w rozwój sportu ”.

Youichi takahashi koji nakatsuka padel Japon

Zyskaj widoczność wśród celebrytów i Igrzysk Olimpijskich

Lorenzo Lecci Lopez: W specjalnych warunkach Tokio będzie gospodarzem Igrzysk Olimpijskich. Plik padel czy może skorzystać na ruchu sportowym napędzanym igrzyskami olimpijskimi?

Koji Nakatsuka "Covid bardzo na nas wpłynął. Mieliśmy coś zaplanowanego JO, ale niestety nie będziemy w stanie ich zrobić. Trudno jest oficjalnie podejmować decyzje ”.

Lorenzo Lecci Lopez: Kei Nishikori i Naomi Osaka mają doskonały wizerunek w Japonii. W jakim stopniue padel czy może skorzystać na ich statusie?

Koji Nakatsuka :„Kei i Naomi mieszkają w Stanach Zjednoczonych, ale ich wizerunek jest ważny. Myślę, że grają padel również tam. Gra wielu japońskich tenisistów padelnp Yoshi Nishioka lub Kimiko Date. Wszyscy musimy pracować ramię w ramię ”.

Lorenzo Lecci Lopez: Jego fanem jest Yōichi Takahashi, twórca anime „Olive and Tom” padel i widzieliśmy to dalej Twój kanał youtube. Co oznacza padel że tak duża celebrytka interesuje się tym sportem?

Koji Nakatsuka :„Jest to niezbędne, ponieważ te gwiazdy mają ogromny wpływ, zwłaszcza na portalach społecznościowych. Youichi Takahashi kocham to padel, gra raz w tygodniu. Jest także członkiem WZP i przyjechał zobaczyć finał All Japan. On też myśli narysuj nową animację padel. Wszystko to oczywiście nam pomaga, ponieważ zapewnia widoczność ”.

„Mamy też gwiazdy telewizyjne, z aktorkami i aktorami z seriali telewizyjnych lub muzykami, którzy grają padel, a to pomaga nam rozpowszechniać ten sport ”.

Niech Azja stanie się filarem padel mondial

Lorenzo Lecci Lopez: Odnośnie do Komitetu Azji i Pacyfiku, którego jest pan przewodniczącym. Jakie są konkretne projekty i jak przebiega rozwój w tej części świata?

Koji Nakatsuka :„The Komitet Azji i Pacyfiku narodził się w celu zorganizowania się między kontynentami. W ostatnich latach padel rozrósł się na całym świecie, a FIP ze swoim scentralizowanym ciałem nie mógł zarządzać wszystkim. Luigi Carraro więc umieść to na miejscu ”.

„Mamy teraz 6 liderów (Australię, Tajlandię, Chiny, Iran, Indie i Japonię). Co dwa miesiące mamy spotkania wideokonferencyjne, podczas których przygotowujemy prognozy na przyszłość ”.

„Mówimy głównie oimplantacja sportu, oraz metodologię tego, co wprowadziliśmy w Japonii. Dla rozwoju padel, ważne jest, aby postępować zgodnie z komunikacjaThe zbieżność i rynek. Tworzy krąg, którym musisz się odżywiać, aby ten sport ruszyć do przodu ”.

„Ze strony promocja, sposób użycia sieci społeczne jest fundamentalna. W ten sposób transmitujemy sport. Chcemy tworzyć wpływowi padel. Ze strony zbieżność, organizujemy Puchar Azji co dwa lata. Ujednolicamy również wszystkie zasady i punkty rankingów we wszystkich krajach Azji i Pacyfiku. Pracujemy również nad szkolenie trenerskie. Ze strony rynekdotyczy to głównie wyszukiwania nowych sponsorów".

„Obecnie mamy 300 ląduje na całym kontynencie i 50 000 fanów. To bardzo niewiele w porównaniu z liczbą ludności, jaką mamy. Możemy dotrzeć do milionów ludzi. Jesteśmy na dobrej drodze, aby się tam dostać. Region Azji i Pacyfiku będzie filarem padel na całym świecie!"

Lorenzo Lecci López

Z jego imion możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jej ambicją jest udział w największych imprezach sportowych (igrzyskach olimpijskich i światach). Interesuje go sytuacja padel we Francji i oferuje perspektywy optymalnego rozwoju.