Christian Collange wraca po Padel Magazine na dwa aktualne tematy: Mistrzostwa Świata Juniorów oraz Mistrzostwa Francji Seniorów, które odbyły się niedawno.

Mistrzostwa Świata Juniorów

Wyniki naszych dwóch zaangażowanych zespołów są zgodne z naszymi oczekiwaniami: chłopcy zajęli 6 miejsce, a dziewczęta 5. Jak często wszystko zależy od losowania, aby mieć nadzieję na lepsze ...

Niektóre narody wyprzedzają, co jest normalne, ponieważ mają kulturę padel Od ponad 20 lat. Kraje te rozwinęły edukację i struktury dostosowane do młodych ludzi. Coś, czego jeszcze nie mamy we Francji.

Dla francuskiej drużyny chłopców pojawił się mały problem, który skutkował dyskwalifikacją z Włochami, a szkoda, bo w przypadku zwycięstwa byłoby potencjalne podium.

Francja zespół padel młodzież Meksyk 2021

„Za mało lig reprezentowanych na ostatnich mistrzostwach Francji dla młodzieży”

W każdym razie we Francji mamy bardzo dobrych młodych ludzi. Na razie są one dystrybuowane w niektórych ligach pilotażowych (Occitanie, Paca itp.).

Nie mamy jeszcze struktury na całym sześciokącie, siatka nie jest jeszcze gotowa. Jest to niezbędny projekt do realizacji: szkoły padel, edukacja w ramach TFP, obwody młodzieżowe, wykrywanie i zgromadzenia.

Wszystkie ligi też muszą grać w młodzieżową kartę, musimy dbać o naszych młodych ludzi! Było zbyt mało lig reprezentowanych na ostatnie młodzieżowe mistrzostwa Francji w Tuluzie.

W Paca od trzech lat staramy się, w ścisłej współpracy ze wszystkimi trenerami i strukturami, organizować regularne spotkania, obwody młodzieżowe, mecze drużyn młodzieżowych. To wszystko zostało uruchomione i działa!

Stwarza to prawdziwą emulację, która umożliwiła uzyskanie w tym roku tych dwóch tytułów mistrzów Francji u chłopców i dziewcząt. Tory są zatem:

  • Szkoły padel
  • Padel w szkole (znajdź sposób na wejście)
  • Twórz spotkania / detekcje (jedno na miesiąc przez cały rok) w bezpośredniej relacji z trenerami
  • Twórz obwody według kategorii
  • Mecze drużynowe

Mistrzostwa Francji seniorów: organizacja odnosząca sukcesy

Organizacja została przywitana i podkreślona przez wszystkich graczy!

To były pierwsze Mistrzostwa Francji na zewnątrz (nawet jeśli finały były rozgrywane w hali). Zaangażowanie wszystkich wolontariuszy regionu Paca i Komitetu 13 było wyjątkowe!

Wolontariusze, pracownicy, DE Ligi Paca i Komitet 13 byli fantastyczni pod względem profesjonalizmu, zaangażowania i gościnności. Udało nam się zgromadzić jak najwięcej osób, które były obecne od rana do wieczora.

W organizacji było tylu ludzi! Dowodzi to atmosfery panującej wśród wszystkich graczy w tej lidze! Gracze tej edycji byli rozpieszczani przez ten długi weekend.

Public Leygue / Blanqué vs Boissé / Le Panse Mistrzostwa Francji

Nie możemy zapomnieć o sędziach Benjaminie Poportes, który po raz pierwszy prowadził tak wielką imprezę padel. Był jak wszyscy pracownicy: na topie, profesjonalista i zawsze w dobrym humorze!

Ces Mistrzostwa Francji odniosły wielki sukces, z bardzo liczną publicznością, świetną atmosferą i wysokim poziomem gry: padel Francuskie postępy!

Poziom gry, który rośnie we Francji

Najlepsze drużyny były na końcu, nie bez trudności dla chłopców, z kilkoma miłymi niespodziankami. Ale przede wszystkim coraz bardziej zacieśniający się średni poziom i pojawienie się nowych młodych piłkarzy, których talent czeka na eksplozję.

Wśród dziewczyn nad konkurencją przeleciała drużyna, wiedzieliśmy o tym, ale nadchodzą też inne zawodniczki!

Mistrzowie Francji 2021 Johan Bergeron, Léa Godallier, Benjamin Tison, Alix Collombon

Hodowcy będą mieli pracę, aby znajdź zawodników na Mistrzostwa Świata w Katarze.

Niezbędne będą rzeczy, ale lista uzupełniająca nie będzie łatwa do zrobienia. I tak im ufamy, że wiedzą, jak znaleźć najlepsze możliwe zespoły. Przede wszystkim musimy stworzyć grupę francuską, prawdziwą osmozę, która będzie niezbędna do uzyskania dobrego wyniku w Katarze.

Wśród chłopców znalazłem Thomasa Leygue'a, który robił wyraźne postępy w środku naszych podstawowych rzeczy.

Wśród dziewcząt Léa i Alix są nietykalne, pod wrażeniem Élodie Invernon. Zawsze są pewne wartości: Charlotte, Marianne i Amélie, które w tej chwili znalazłem w dobrej formie!

Alexis Dutour jest pasjonatem padel. Dzięki szkoleniu z komunikacji i marketingu oddaje swoje umiejętności w służbie padel aby zaoferować nam artykuły, które są zawsze bardzo interesujące.