Ostatnie dni upłynęły pod znakiem fali zmian męskich par na torze, Chingotto/Paquito, Yanguas/Gonzalez, Tello/Ruiz, Lamperti/Libaak… Ostatnio pary Brea/Araujo i Ortega/Gonzalez zakończyły współpracę: czy jesteśmy świadkami pierwszego „baile de parejas” roku 2023 wśród pań?

Separacje, które następują po sobie

Później Brea i Araujo, jest kolej Marta Ortega i Bea Gonzalez oddzielić. Małe trzęsienie ziemi na planecie padel. Jednak para numer 3 na świecie dobrze rozpoczęła sezon, kończąc niezwyciężoność Josemaría i Sanchez w La Rioja.

Ale nie tylko te dwie pary ogłosiły separację. Po ciężkiej porażce 6/1 6/0 na Reus Open 500 z siostrami Alejeto, Ana Catarina Nogueira i Eli Amatriaín również zakończyli współpracę. Wyniki Portugalczyków i Hiszpanów nie są na miarę ich ambicji. Po czterech porażkach bez zwycięstwa obaj gracze mają nadzieję na powrót do gry z nowym partnerem.

Pary ustalone przed 4 kwietnia?

W związku z tym zobaczymy kilka zmian w parach przed kolejnym etapem World Padel Tour. Koniec rejestracji na następny turniej Granada Open (8-16 kwietnia) zaplanowano na wtorek 4 kwietnia. Do tego czasu będziemy wiedzieć więcej o formowaniu się nowych par u pań.

Wincenty Gallie

Fan piłki owalnej, okrągłej, ale i sportów rakietowych, ukąsił go padel w młodości w Galicji. Vince, równie dobrze czując się przed kamerą, jak i za mikrofonem, będzie mógł wnieść swoją wizję i doświadczenie jako fan małej żółtej piłki.