Podczas Vuelve a Madrid Open, Fernando Belasteguín skręcił w lewo na torze. Od tamtej pory zdominował pozycję ponad 20 lat. Przykład dla młodych graczy?

Padel "Nowe pokolenie", ten, który znajdujemy w graczach takich jak Lebron, Galan, Tapia lub Stupaczuk, to padel mocy, szybkości wykonania, gdzie każda okazja jest dobra, aby zranić, kończąc punkt z autorytetem.

W tym roku zdajemy sobie sprawę, że gra się zmienia i że zawodnik stojący po prawej stronie, który do tej pory miał przygotować punkt dla swojego partnera, jest teraz centralnym punktem w grze powietrznej.

Z drugiej strony Fernando Belasteguín pokazuje wszystkim, że gra po lewej jest taktyczna, cierpliwa, precyzyjna i zorganizowana.

Podczas finału w Madrycie w niedzielę 19 lipca on podeszliście blisko tak, że równowaga przechyla się na korzyść pary argentyńskiej. Mówiono, że Lebron / Galan byli ponad resztą i naprawdę ciężko było ich pokonać, ale z grą taką jak Bela, uzupełnioną mocą Tapii, gdy jest to potrzebne, zdecydowanie jest taka możliwość.

Hyper-zaprogramowane fazy gry

Jeśli dobrze się bawisz odtwarzając grę, przekonasz się, że Fernando Belasteguín ma zaprogramowaną dużą liczbę faz gry. Będziemy mówić o krótkim, powolnym i długim powrocie serwisowym, po którym nastąpi bardzo skrzyżowana woleja lub napięta obrona ciała, zmuszająca przeciwników do salwy w jednym kierunku, co ułatwia budowę grotu, a zwłaszcza „Neutralizuje” atak.

"Zneutralizować"

To jest to słowo. Doświadczenie Bela i ponad 20 lat praktyki czyni go mistrzem. Zna wszystkie możliwe odbicia, wszystkie fazy gry, więc kopiowanie go jest bardzo trudne, przyznaję. Ale cudownie zneutralizuje ten punkt.

Co to znaczy ? Jeśli twoi przeciwnicy są w pozycji do ataku, nie pozwól im uzyskać przewagi nad tobą. Galan i Lebron to para, która lubi dominować, a szczególnie lubi bardzo szybko zdobywać siatkę. W tym finale Bela wielokrotnie stwarzał im problem, zwalniając i grając niskimi piłkami, przerywając niszczycielskie uderzenia.

Jest to skomplikowana, precyzyjna, drobiazgowa praca, która wymaga czasu, ale zasługuje na naukę we wszystkich szkołach Padla.

Wręcz przeciwnie, padel tamtych czasów nie umarł. Dobrze skonstruowane, rozsuwane, inteligentnie i cierpliwie przygotowane punkty są tak samo piękne, jak duże, niszczycielskie uderzenia.

Dzięki Bela.

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padla na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy w padla. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom dotyczącym padla.