Mieszkaniec jedenasta dzielnica Paryża przesłał projekt do budżet partycypacyjny ratusza w Paryżu. Chodzi o zbudowanie bardzo pierwszy brak padel z Paryża Śródścienny.

Jeśli projekt zostanie przegłosowany przez paryżan, a tor zewnętrzny zostanie zatem zbudowany w Centrum sportowe Candie, w jedenastej dzielnicy Paryża. To centrum znajduje się niedaleko Place de la Bastille.

Kort zająłby miejsce nieużywanego mini kortu tenisowego, za dwoma kortami tenisowymi.

Inwestycja dla każdego

W szczegółowym dokumencie mieszkaniec opiera się na liczbach wspierających swój projekt. Zalety padel a uniwersalność tego sportu sprawia, że ​​projekt ten jest wartościową inwestycją dla wszystkich mieszkańców Paryża.

  • « Każdy lubi się bawić padel : kobiety, mężczyźni, dzieci, seniorzy. Siła padel jest to, że jest to sport dla całego społeczeństwa. " Alfredo Garbisu, kandydat na prezydenta Międzynarodowej Federacji im padel.

Paryż, miasto olimpijskie

Le padel może stać się Sport olimpijski Za kilka lat. Witając Dz.U. 2024Paryż musi dawać przykład i być na bieżąco z rozwojem sportu na świecie: krótki padel w Paryżu jest koniecznością.

Wyrok potwierdza kandydaturę Paryża „Wspólne życie wokół wartości podzielanych przez sport”i le padel to najbardziej uniwersalny sport, jaki istnieje.

Głosuj na projekt

Możesz zapoznać się z projektem klikając tutaj.

Découvrez la présentation du projet en cliquant sur la pièce jointe « padel_candie_budget_participatif » (en dessous du descriptif du projet).

krótki projekt tworzenia padel widok z lotu ptaka paris candie

Jeśli mieszkasz w Paryżu, możesz wspierać ten projekt en cliquant sur les boutons « miłość "A" skojarz mnie”.