Formaty krótkich gier są omawiane w turniejach Padel. Postaramy się przyjrzeć bliżej jako sędzia i pasjonaci padel. A przede wszystkim postaram się, abyś zrozumiał, dlaczego musimy szanować decyzje sędziów padel...

Wcześniej możesz przejść na stronę Francuskiej Federacji Tenisowej lub zapoznać się z jej przewodnikiem po zawodach tutaj:

Ten przewodnik mówi nam, że krótkie formaty to:
-Format 6: 2 ustawia się na gry 4, bez reklam, decydująca gra na 3 / 3, 3th ustawia super decydującą grę na 10 pkt
-Format 9: 1 ustawiony na gry 9, brak reklam, decydująca gra na punkty 7 na 8 / 8

OIE! problem! „No ad”… I tak, wszystkie krótkie formaty są odtwarzane w No Ad, czyli w decydującym punkcie przy 40A (remis).

Tu tracę wszystkich graczy z tenisa ... „to losowe! „,” Usuwa urok niekończących się gier ”itp.

Ale o to chodzi, gracze doceniają, że sędziowie przestrzegają harmonogramów. Jedynymi formatami, które na to pozwalają, są formaty NO AD, które są decydującym punktem. (oczywiście zależy to również od liczby padel i liczbę par podczas turnieju).

Jeśli sędzia poprosi cię o przestrzeganie określonego formatu, musisz go uszanować, ponieważ ryzykujesz rozłożenie meczów na cały dzień ... I wszyscy będą cierpieć za tobą.

Ten decydujący punkt jest często barierą psychologiczną, którą należy przećwiczyć podczas meczu treningowego, aby się do niego przyzwyczaić. A żeby pójść dalej, poćwicz trening w formacie 4 (2 sety 4 decydujących gier punktowych i 3 set w super tie-breaku). Ten mało praktykowany format zachęca do trzymającego w napięciu meczu w krótkim formacie z częstymi zwrotami akcji. Przetestuj go, aby działał na swój umysł i nie wahaj się dzielić swoimi odczuciami w komentarzach.

Ach i zapomniałem: „Rozgrzewka trwa 5 minut na boisku, więc idź pobiegać, proszę! w przeciwnym razie sędzia traci półtorej godziny gry w ciągu dnia, jeśli wszyscy cię lubią. A tak przy okazji, o godz padel nie przegrzewamy się podczas serwowania! „

Bon padel dla wszystkich i myśl dla wszystkich sędziów.

Frédéric RICHEME

Fred Richeme jest jednym z aktorów padel z regionu Tuluzy i Pau. Ten sędzia jest pasjonatem padel. A on oferuje swoje opinie, swoje opinie na temat życia padel we Francji.