Paula Josemaría reprezentuje Hiszpanię podczas Mistrzostwa Europy padel à Marbella. 24-latek znakomicie rozpoczął sezon World Padel Tour z jej kolegą z drużyny Ari Sanchez.

Europa się rozwija

Padel Magazine : Jak oceniasz poziom selekcji w tym roku?

Paula Josemaria:„Coraz więcej krajów przystępuje do tych Mistrzostw Europy, zawsze gra więcej osób. Poziom wszystkich krajów jest zawsze lepszy. Myślę, że w przyszłości ten poziom wzrośnie jeszcze bardziej i będziemy więcej graczy.”

Padel Magazine : Opowiedz mi o uczuciach grania w koszulce reprezentacji Hiszpanii.

Paula Josemaria:„Miałem już okazję reprezentować Hiszpanię w innych ligach i uwielbiam grać w tych turniejach. To naprawdę różni się od pozostałych, nie przypomina gry WPT lub innych turniejów, do których jesteśmy przyzwyczajeni. To zawody zespołowe i wszyscy jesteśmy razem. Co może być lepszego niż reprezentowanie Hiszpanii?!”

Padel Magazine : Minęło wiele lat od zorganizowania Mistrzostw Europy w Hiszpanii. Czy czujesz zapał ludzi?

Paula Josemaria:„Dzisiaj jest nasz pierwszy dzień tutaj i już czujemy wsparcie. Jak tylko klub wchodzi, ludzie podchodzą, bo chcą nas zobaczyć. Zapraszam wszystkich do przyjścia i mam nadzieję, że będziemy mieć ludzi, którzy nas wesprą ”.

Z Ari do końca

Padel Magazine : W tym sezonie grasz bardzo dobrze w WPT. Jaki jest Twój cel na resztę sezonu?

Paula Josemaria:„Cel jest w równym stopniu indywidualny, co zbiorowy. Chcę się rozwijać jako zawodnik, tak jak Paula. Tak też jest w przypadku Ariego. Ale chcemy też rozwijać się razem jako zespół. To jest przepis, który na nas działa. Celem jest próba poprawy w każdym turnieju i oczywiście wygrana!”

Padel Magazine : Czy celem jest również zrobienie długiego projektu z Ari Sanchezem?

Paula Josemaria:„Tak, chcemy się doskonalić jako zespół i dlatego musimy poświęcić temu dużo czasu. Mamy nadzieję, że ten projekt będzie trwał długo, często tak mówimy. Bardzo się cieszę, że mogę grać z Ari.”

Lorenzo Lecci López

Z jego imion możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jej ambicją jest udział w największych imprezach sportowych (igrzyskach olimpijskich i światach). Interesuje go sytuacja padel we Francji i oferuje perspektywy optymalnego rozwoju.