We włoskim mieście Dolceacqua VIP-y spotkali się w lokalnym klubie, aby rywalizować ze sobą padel, jako fani tego sportu!

Dolceacqua, miasto z pasją padel

Dolceacqua, skromne miasto w Ligurii, od zawsze uprawiało sport, z projektem „Arco del Benessere” powstałym w 2019 roku w ramach Europejskiej Wspólnoty Sportu. W tym samym roku, w maju, rozpoczyna budowę dwóch kortów (i trzeciego w budowie ).

Fulvio Gazzola, Burmistrz miasta, mówi: „Pomysł zrodził się z grona osób, które zdecydowały się zainwestować w ten sport. W tej dziedzinie powstaje coraz więcej projektów, w Sanremo się rozmnożyły, znak, że popyt jest bardzo duży ".

Burmistrz jest zagorzałym entuzjastą: „Ja tylko tenis, z którego zrezygnowałem, ponieważ przeszedłem padel, Gram około trzy razy w tygodniu. Uważam, że padel jest jednocześnie sportem łatwym i złożonym. Tutaj też bardzo trudno jest znaleźć plac zabaw, jestem pewien, że ten sport będzie się rozwijał w najbliższych latach, ponieważ jest w dużym rozkwicie i przede wszystkim dostępny. do wszystkich".

 

Leclerc, Sinner, Prince Albert of Monaco: wszyscy uzależnieni padel !

Wielu VIP-ów zebrało się już w Dolceacqua, aby uderzyć piłkę. Zobaczysz, że są piękni ludzie: Gaby Reca, dawny światowy numer 1 padel, Thomas Johansson, były tenisista i nowy prezes APT Padel Wycieczka, Jannick Sinner, przyszła gwiazda włoskiego tenisa, Charles Leclerc Kierowca F1 w Ferrari, Książę Albert z Monako ou Didier Deschamps trener francuskiej drużyny piłkarskiej. Wspólnym punktem wszystkich tych osobowości jest oczywiście ich wspólna pasja padel !

Charles Leclerc padel

Ponadto burmistrz przypomina, że ​​podczas partnerstwa Dolceacqua i Monako w 2023 r. padel zostaną zorganizowane między dwoma miastami, aby nadal podtrzymywać pasję do tego ekscytującego sportu.

Źródło: corrieredellosport.it

 

Sylvain Barnet

Sylvain Barnet, francuski szwajcarski scyzoryk i entuzjasta sportu. Geek z ostrym piórem, uwielbia, gdy plan wychodzi bez żadnych problemów. I zawsze gotowy do gry.