Kiedy zaczynamy padel, tak naprawdę nigdy nie wiemy, jak złapać naszą pala. Podczas lekcji mówi się nam o rakietach śnieżnych. Ale który haczyk jest najlepszy?

W grze Padel, podobnie jak w tenisie, istnieje kilka rodzajów chwytów rakietowych, przy czym chwyt kontynentalny lub młot są najbardziej podstawowe i najczęściej używane.

Ale to nie na rodzaju chwytu, na którym chciałbym się skupić, ale na wysokości chwytu rakiety. Niekoniecznie o tym mówimy, ale szybko zdasz sobie sprawę, że w zależności od wysokości chwytu twoja gra może być zupełnie inna.

Elastyczność

Pierwszym punktem jest elastyczność nadgarstka. Jeśli jesteś osobą, która ma wiele możliwości zginania nadgarstka, interesujące będzie złapanie palety niżej, aby zapewnić nieco większą prędkość podczas pisania. Ta elastyczność pozwala również na oszczędzanie pocisków w skomplikowanych obszarach, takich jak kąty lub blisko ziemi.

Czy masz raczej sztywny nadgarstek? Podnieś swoją pala nieco wyżej, a zyskasz kontrolę.

Moc czy kontrola?

W zależności od wysokości, na której złapiesz pala, zyskasz moc lub kontrolę. Zobaczymy, jak trenerzy padel chwytają palę stosunkowo wysoko, aby uzyskać większą kontrolę. Gracze, których nazwiemy potężnymi, będą mieli tendencję do chwytania swojej palety bardzo nisko, aby jej końcówka znajdowała się jak najdalej od ciała, a tym samym dodają większego wzmocnienia podczas uderzenia.

Dzisiaj na profesjonalnym torze widzimy, jak gracze zmieniają przyczepność do rakiety podczas gry, ale także wysokość chwytu po wykonanym uderzeniu.

A ty Jak wysoko łapiesz swoją pala?

Juan Lebron używa niskiej przyczepności

Ale Galan używa również niskiej przyczepności

Trener Marcella Ferrari chwyta palę wysoko podczas lekcji

Alex Ruiz również chwyta swoją pala wysoko

Maxi Grabiel pozostaje na średniej lub „normalnej” wysokości

Jak Kings Bela i Juan Martin Diaz

Marta Marrero ma dłuższy uchwyt. Łapie palę w „klasyczny” sposób, ale wygrywa w uderzeniu kręgosłupa dzięki dłuższemu uchwytowi (który jest również używany do jej ręki z 2 rękami).

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielką padla na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowania bardzo popularnego wśród klubów i graczy Padel. Felietonista i doradca, pomaga ci grać lepiej dzięki licznym samouczkom.