Niepełnosprawnypadel staje się dyscypliną paraolimpijską. W tym celu padel musi być zglobalizowany, a praktyka na wózkach również musi być bardziej obecna. Francja-Hiszpania w towarzystwie Kuikmy w Getafe to pierwszy krok do rozwoju tego sportu.

Niepełnosprawnypadel to sport, który rozwija się każdego dnia, z zawodnikami na poziomie krajowym w Hiszpanii, a to spotkanie udowodniło, że istnieje poziom międzynarodowy.

Hiszpania od ponad 8 lat tworzy krajowy obwód, w którym trening i godziny przygotowania fizycznego znacznie przewyższają wszystko, czego można doświadczyć w innych krajach.

W tym sensie Kuikma postanowiła towarzyszyć temu pierwszemu międzynarodowemu spotkaniu na kortach Decathlonu w Getafe (Madryt).

Jak mówi marka: „Żyjemy padel na co dzień trenujemy, podróżujemy i rywalizujemy prawie co tydzień, ale to pierwsze międzynarodowe spotkanie było ogromnym zastrzykiem motywacji na bardzo obiecującą przyszłość dla padel na wózku inwalidzkim."

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !