Historia życia codziennego ujawnia aktualny problem w dystrybucja sprzętu padel. Historia mojego spotkania z Vicente Perez Tarazona, dyrektor i kierownik Punkt tenisowy Walencji.

Historia spotkania

Czwartek 2 grudnia 2021 – Walencja – Hiszpania.

Jak co dzień w tym tygodniu niebo jest błękitne, a słońce nagrzewa się do 19°C temperatury otoczenia. Warunki są idealne do grania padel. Poza tym jutro rano zagram z Argentyńczykiem, Chilijczykiem i Szwedem. Przechodzę obok sklepu z narzędziami padel i tenisa i pomyśl: „Ostatnim razem piłki były trochę powolne”. Wchodzę do sklepu po nowe piłki.

Gdy tylko wchodzę, coś mnie uderza: sklep wydaje się być w fazie transformacji. Wiele wyświetlaczy jest pustych, rakiety… padel które można policzyć na palcach jednej ręki, są rozrzucone, aby sprawiać wrażenie, że jest ich więcej niż liczyć. biorę pudełko Head Padel Pro, wśród wielu możliwości.

Więcej niż rozmowa

– Masz szczęście, w zeszłym tygodniu ich nie było. Lub Head, ani inne ”., uruchamia sprzedawca z lady. Mój instynkt śledczy łaskocze: staram się dowiedzieć więcej.

- Dlaczego nie było więcej kul?

- Wiesz, to ta sama historia co szczepionki Covid. Jest ona potrzebna dla wszystkich i niestety jest jej za mało, więc w niektórych krajach brakuje. Tam jest tak samo, popyt na kulki eksplodował i dlatego trudno jest mieć zapas!

- A to się dzieje tylko z kulami?

- To z piłkami, palasami, z całym materiałem w ogóle! Spójrz na liczbę rakiet, które mam! Nie dostanę żadnego! I jestem jednym z głównych sprzedawców w Walencji. Nie mogłem nawet zrobić Czarnego Piątku. Nie mam zapasów! Jeśli zrobię promo, skończę z niczym!

Główna piłka alejandra Salazar WPT 2021

„Upewnij się, że każdy może grać”

- Skąd ten problem u dostawców? Czy to nie tylko dlatego, że w Szwecji czy we Włoszech trwa boom?

- Jest kilka czynników, które się łączą. Wiele krajów odnotowało wzrost popytu. Podaż jest niewystarczająca, ponieważ występują problemy z surowcami, były opóźnienia w produkcji z Covid. Dodatkowo pojawiły się problemy z transportem kontenerów z Azji.

- A jak zarządzacie swoimi zapasami, skoro przyjazdy są tak niestałe?

- Wdrożyłem zasadę proporcjonalności. Ta sama zasada, którą robią dostawcy ze mną, ale z klientami końcowymi. Jeśli klub naprzeciwko przyjdzie i poprosi mnie o 20 pudełek, sprzedam je 10. To samo dla ciebie, kupujesz tylko jedno, więc nie zamierzam przeciąć go na pół. Ale gdybyś chciał 4, dałbym ci 2. Abym mógł dotrzeć do jak największej liczby klientów, a przede wszystkim zapewnić wszystkim możliwość kontynuowania gry. padel.

Hiszpania w zamieszaniu

Le padel wie ekspansja bezprecedensowe, a wszystko to całkowicie wstrząsa jego gospodarką. Pojawienie się tych wszystkich nowych rynków nie mogło być przewidziane przez dostawców chcących dostosować się tak szybko, jak to możliwe. Pojawiają się również nowi gracze, którzy próbują wziąć mały kawałek ciasta, który nadal zyskuje na mące, cukrze i drożdżach ...

Na chwilę obecną dystrybutorzy sprzętu firmy padel musi więc być zaokrąglony, a hiszpańscy zawodnicy grają trochę dłużej używanymi piłkami…

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można go zobaczyć na różnych międzynarodowych konkursach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach.