Le rome derby to zawsze wspaniały czas w Wiecznym Mieście. Bratobójcza walka pomiędzyAS Roma i Lazio który dzieli miasto, a czasem nawet rodziny. To więcej niż piłka nożna częścią tożsamości który jest odtwarzany. Oczywiście rywalizacja pozostawia zielone pole na eksport do innych sportów. Tak jest w przypadku padel.

Akcja promocyjna na terenie całego miasta

Tak więc w piątek kibice obu drużyn spotkali się na towarzyskim turnieju z Giallorossim z Romy z jednej strony i Biancocelesti z Lazio z drugiej. Z inicjatywy dziennika Corriere dello Sportgracze rzucili wyzwanie mroźnemu mrozowi, który obecnie panuje w stolicy Włoch, aby zaoferować nową wersję rakiety derby w ręku na kilku terenach rozsianych po całym mieście, w szczególności w Centrum Sportivo Fortitudo, gdzie pewien Francesco Totti zaczął pisać w balonie.

WŁOCHY - RZYM - SPOŁECZNY PADEL KLUB IT

Roma wygrywa padel, Lazio triumfuje w piłce nożnej

Ze względu na kontekst pandemii padel weż nowy wymiar ponieważ to jest jeden z nielicznych sportów szanujących gesty barierowe. Te derby były więc nie tylko okazją do spotkania kibiców obu klubów: reprezentowały formularz wylotowy. Plik Corriere dello Sport prowadziła księgowość tego bardzo żywego dnia: rozegrano 467 meczy (248 Romów, 219 Lazio), 43 sety (23-29), co dało łącznie 20 meczy z 10 sukcesami giallorossi, 8 biancocelesti i 2 remisy. Ostatecznie ci Romowie pokonali swoich Laziali na wynikach 12-10

To promocyjne działanie padel dowodzi, że Włochy wciąż się rozwijają wraz z coraz większą liczbą praktykujących i naśladowców World Padel Tour ponieważ Bel Paese jest jednym z krajów, w których Meksyk i Szwecja są znane największy wzrost oglądalności na oficjalnym kanale WPT YouTube. rozwój kortów halowych na terenie całego kraju przyczynia się również do rozwoju sportowego i gospodarczego. I z drugiej strony, dla kibiców Romów to zwycięstwo jest wielką nagrodą pocieszenia, bo na Stadionie Olimpijskim jest Lazio, które w dużej mierze narzuciło (3-0). Wszędzie triumf, bez zazdrości!

François Miguel Boudet Dziennikarz padel sport

Jestem dziennikarzem sportowym mieszkającym w Barcelonie i oczywiście fanem padel.

RMC Sports, L'Equipe Magazine, Sport24, Infosport +, BeIN sports, a teraz wisienka na torcie: Padel Magazine ! ;)