W grze pojedynczej wydaje się, że gra stwarza wiele problemów dla graczy i sędziów: Piłka, która spada między wykuszem a ziemią, liczy się dobrze, czy nie?

Pierwsza obserwacja: Nie ma pisemnych zasad na ten temat. Jak się mamy? Spróbujemy znaleźć odpowiedź ...

Dlaczego ten rodzaj piłki nazywa się „bola huevo”?

W Hiszpanii ten rodzaj kuli nazywa się „bola huevo”, który można przetłumaczyć „kulką jajeczną”. Sugeruję, abyś zachował hiszpańską nazwę, a bardziej mówiąc.

Dlaczego huevo Z powodu uderzenia piłki. Kiedy odbija się w rogu ziemi i okna, uderzenie wygląda jak jajko.

Jak się mamy? 

To nie jest takie oczywiste. Pamiętaj, że kąt prosty to stopnie 90 i jest to kąt między podłogą a ścianą (lub oknem wykuszowym).

DZWONEK DOBRY: Pomiędzy 45 i 90, punkt dalej.
Na przykład po lobu, jeśli piłkę można złapać, a kąt piłki jest prawie równoległy do ​​okna wykuszowego, punkt jest kontynuowany.

BALL FAULT: Pomiędzy 0 i 45, punkt jest potrzebny
Jeśli piłka jest niska, prawie niemożliwa do złapania, zostanie uznana za faul.

PADEL BASEL w rogu między podłogą a oknem

Czy piłka jest dobra, czy nie?

Jeśli nie ma jednoznacznej wyraźnej reguły na ten temat, można ją uznać za najczęściej stosowaną zasadę „milczącą”. W razie wątpliwości cofamy tę kwestię.

W międzynarodowych zawodach z sędzią sędzia stosuje tę metodę, aby osiągnąć cel, czy też nie. Jednak na boisku gracze mogą nie zgadzać się co do kąta piłki i nagle wywołać remoud.

Franck Binisti - PADEL MAGAZINE
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.