W tych Mistrzostwa Francji padel interclub Konferencja Zachodnia w National 2, nie jest zaskoczeniem Bandeja nałożonego na klub gospodarza, tj Padel Club du Mas dla panów. W kategorii kobiet zwyciężył Central Sport Club.

La Bandeja zwycięstwo w Konferencji Zachodniej

La Bandeja był faworytem do ostatecznego zwycięstwa. Drugie ziarno rzeczywiście miało w swoich szeregach Hiszpańscy gracze znani francuskiej publiczności, zwłaszcza były partner Thomasa Leygue’a, Guillermo Figuerola. I utrzymała swoje miejsce, wygrywając swój finał ze świetną drużyną z Perpignan. W drugim meczu Yoan Boronad i Timéo Fonteny rozegrali świetny pierwszy set przeciwko hiszpańskiej parze Arumi / Figuerola. Na marginesie zauważ, że Roger Arumi był jednym z byłych partnerów Jérémy’ego Scateny. Oznacza to jakość pary 2 Bandeja. Poziom Hiszpanii był jednak zbyt wysoki, aby dotrzymać kroku francuskiej parze, która przegrała w 2 setach: 7/5 6/1. Trzeci mecz nie będzie więc się liczył, ale mimo to jest Padel Club du Mas, który zdobył punkt za honor zwycięstwem Guirala/Biron nad Poulainem/Dufourem.

Jeśli chodzi o Konferencję Wschodnią, dwa kluby finalistów z Konferencji Zachodniej kwalifikują się do Nationale 1, a mianowicie La Bandeja i Padel Klub du Mas.

Centralny Klub Sportowy wychodzi zwycięsko

W przypadku pań Central Sport Club w Saint-Jean de Luz wygrywa Konferencję Zachodnią w Club La Pala w Angers przeciwko 4PADEL Orlean.

zachodnia konferencja pań la pala

W przypadku pań do Nationale 1 kwalifikuje się tylko zwycięska drużyna.

Krajowa Konferencja Kobiet Zachodnich 2 w La Pala Angers: 1 Saint Jean de Luz, 2 Orlean 4Padel , 3 Palawy, 4 Breihz Padel Rennes, 5 Nîmes, 6 Caen La Pommeraie, 7 Limoges, 8 CCB La Baule

zachodnia konferencja pań la pala
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.