Romain Taupin, ekspert padel de Padelonomika analizowane pierwszy otwarty World Padel Tour 2021 które miało miejsce w zeszłym tygodniu. Dla niego słynne strzały vibora et bandeja że czasami trudno jest dobrze odróżnić, są " martwy »Dla panów.

Bela-Sanyo vs Coello-Lamperti: było nudno!

Oglądałem półfinał pomiędzy Bela-Sanyo i Coello-Lamperti.
Wydało mi się to nudne.
Właśnie przeanalizowałem pierwsze 8 gier meczu, aby zrozumieć, to znaczy 45 punktów i 289 wymian (nieużywanych). Co widzimy 
- Żaden punkt nie kończy się na bandeja/vibora zwycięski
- Z 289 wymian tylko 17 ruchów było bandejas/viboras (w tym 12 wykonał Belasteguin)
- Para Lamperti / Coello zrobiła tylko 2 bandejas/viboras na pierwszych 8 meczach (289 pierwszych wymian) i znowu było ich więcej ganchos udawać ...

 

Ponieważ ci zawodnicy są zawsze ostrzejsi fizycznie, technika, która ewoluuje, a zwłaszcza w szybkich warunkach, takich jak Madryt, kończymy na meczach, w których trochę tracimy północ z tymi uderzeniami od linii bazowej!

Niech żyje padel kobiecy!

Dla Romaina Taupina, złoty wiek padel kobiecość może zaczynać się teraz. I dołączamy do niego.

Le padel kobiecość stopniowo staje się wzorcem. Obecnie wielu fanów coraz bardziej zmierza w tym kierunku padel bardzo kompletne panie, w których znajdziemy wszystkie ujęcia padel i często dłuższe wymiany.

Mogliśmy zobaczyć podczas pierwszego WPT w Madrycie wyjątkowe mecze i punkty, w których odnaleźliśmy samą istotę naszego sportu. Mniej potężne, ale diabelsko precyzyjne, pozwalają nam, graczom i fanom, nieco łatwiej zidentyfikować się.

Trzeba powiedzieć, że u mężczyzn czasami sprawy idą tak szybko, że w końcu dość trudno jest zainspirować się tym, co widzimy. To oczywiście spektakularne, ale kiedy podstawowe uderzenia i potężne salwy staną się regułą, widz może cieszyć się pokazem, ale kiedy stanie się to normą, czy będzie znudzony tego typu pokazem?

Ostatecznie wygrywa para Bela / Sanyo, para, która nie należy do najbardziej ofensywnych… co pokazuje, że wciąż jest miejsce dla każdego!

Źródło: post Padelonomika