Padel Magazine - Alex Pavy (AP), wiceprezes Padel Belgium, udzielił nam bardzo interesującego wywiadu, dzięki czemu możemy zobaczyć, że za granicami Francji również padają boki. Jest także organizatorem wydarzenia « Runda kwalifikacyjna - Mistrzostwa Świata Padel 2014 ".
PM - Pod koniec miesiąca Belgia będzie w centrum świata Padel, czy możesz nam powiedzieć więcej o tym wydarzeniu?

AP - Po raz pierwszy w historii faza kwalifikacyjna organizowana jest podczas Mistrzostw Świata Padel. Belgia, która już zorganizowała Mistrzostwa Europy w Waterloo w 1999, została nominowana i została wybrana do organizacji tej fazy, w której spotkają się kraje 5 (Niemcy, Austria, Holandia, Wielka Brytania, Belgia) w Gandawie w Belgii 26, 27 i 28 September 2014. Zatem najlepsze kraje 3 będą miały dostęp do końcowej fazy, która odbędzie się w Palma de Mallorque pod koniec października.

To wydarzenie jest przede wszystkim międzynarodowym konkursem, w którym najlepsi gracze Padel z każdego kraju będą rywalizować w jednym z największych klubów Padel w Europie (z wyjątkiem Hiszpanii), Padel4U2, dedykowanym tylko Padelowi i właścicielowi terenów 8 (6 podwaja się i 2 prosty).

Dla Padel Belgium (Belgian Padel Federation) i Padel Vlaanderen (Flamandzkie Stowarzyszenie Padelów, współorganizator) to wydarzenie jest świetną okazją, aby przedstawić Padel jak największej liczbie osób. Będziemy również mieli przyjemność powitać Henri Leconte jako „ambasadora”, który sam wprowadza swoją koncepcję „padel” we Francji i zaproponuje małą wystawę (27 / 09 na 16h00).

Czy ktoś może przyjść zobaczyć mecze?

Tak, wszyscy są mile widziani. A wejście jest bezpłatne.

Jak rośnie Padel w Belgii?

Znamy prawdziwe szaleństwo od lat 2 lub 3, podobnie jak we Francji i Europie gdzie indziej. A liczba projektów dla 2015 utwierdza nas w przekonaniu, że ten magiczny sport naprawdę podbija sportowców i społeczeństwo.

Czy możesz nam powiedzieć o swojej podróży w Padel? A jak wpadłeś w padel?

Odkryłem Padela w 1994, kiedy kursy 2 zostały zainstalowane w moim klubie tenisowym w tym czasie, Royal Amical Tennis Club w Brukseli. Szybko podłączyłem się i od 1996 miałem okazję uczestniczyć między innymi w Mistrzostwach Hiszpanii i odkrywać pełen zakres tego sportu. Przez wiele lat, które potem nastąpiły, jako gracz Padel przyniósł mi wiele przyjemności, satysfakcji i pięknych ludzkich i sportowych spotkań. Jest zatem naturalne, że z kolei chciałem „dać”, inwestując się w ten sport inaczej. W 2008 Philippe Werts i ja postanowiliśmy przejąć Federację Belgijską, aby promować Padela i dać mu to miejsce, na jakie zasługuje.

Ile jest klubów Padel w Belgii?

Obecnie mamy kluby 5 w Belgii dla około członków 500. I piękne projekty w perspektywie ...

W jaki sposób padel działa administracyjnie w Belgii? Czy belgijska federacja tenisowa angażuje się w padel?

W wielu przypadkach w Belgii sport (tenis, squash, badminton, siłownia ... i Padel!) Są podzielone na dwa skrzydła językowe. Rolą Padel Belgium jest zatem zapewnienie krajowej promocji, stosunków międzynarodowych oraz ułożenie i zharmonizowanie działań podejmowanych przez stowarzyszenia 2: Padel Vlaanderen dla holenderskojęzycznej części kraju oraz Stowarzyszenie Frankofońskie Padel (w toku kreacja) dla francuskojęzycznej części kraju.

Jak myślisz, które zespoły prawdopodobnie będą rywalizować w finałach mistrzostw świata w Padel?

Bardzo trudno jest ocenić, ponieważ te kraje 5 tak naprawdę nie miały okazji konfrontować się od kilku lat. U niektórych jest więcej doświadczenia, u innych talent.

Wspólnym punktem wydaje się być wysoki poziom atletyczny i tenisowy w każdej drużynie, z ogromną motywacją i entuzjazmem do dzielenia się.

Franck Binisti - Padel Magazine

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.