Padel Magazyn - Alex Pavy (AP), wiceprezes Padel Belgia udzieliła nam bardzo interesującego wywiadu, dzięki któremu możemy zobaczyć, że za francuskimi granicami padel również kwitnie. Jest także organizatorem imprezy " Faza kwalifikacyjna - Mistrzostwa Świata Padel 2014 ".
PM - Pod koniec miesiąca Belgia będzie w centrum świata Padel, czy możesz nam powiedzieć więcej o tym wydarzeniu?

AP - Po raz pierwszy w historii organizowana jest faza kwalifikacyjna podczas mistrzostw świata Padel. Belgia, która już organizowała Mistrzostwa Europy w Waterloo w 1999 roku, zgłosiła się i została wybrana do organizacji tej fazy, w której spotka się 5 krajów (Niemcy, Austria, Holandia, Wielka Brytania, Belgia) w Gandawie w Belgii 26, 27 i 28 września 2014 r. Tym samym 3 najlepsze kraje będą miały dostęp do ostatniej fazy, która odbędzie się w Palma de Mallorca pod koniec października.

To wydarzenie to przede wszystkim międzynarodowe zawody, w których biorą udział najlepsi zawodnicy Padel z każdego kraju będą rywalizować w jednym z największych klubów padel w Europie (z wyłączeniem Hiszpanii) Padel4U2, dedykowany tylko do Padel i który ma 8 kortów (6 podwójnych i 2 pojedyncze).

Wlać Padel Belgia (Belgijska Federacja Padel) I Padel Vlaanderen (Flamandzkie Stowarzyszenie Padel, współorganizator) to wydarzenie jest doskonałą okazją do nagłośnienia Padel do jak największej liczby. Będziemy również mieli przyjemność powitać Henri Leconte jako „ambasadora”, który sam wprowadza swój koncept „padla” we Francji i zaprezentuje małą wystawę (27 o godz. 09:16).

Czy ktoś może przyjść zobaczyć mecze?

Tak, wszyscy są mile widziani. A wejście jest bezpłatne.

Jak rośnie Padel w Belgii?

Znamy prawdziwe szaleństwo od lat 2 lub 3, podobnie jak we Francji i Europie gdzie indziej. A liczba projektów dla 2015 utwierdza nas w przekonaniu, że ten magiczny sport naprawdę podbija sportowców i społeczeństwo.

Czy możesz nam powiedzieć o swojej podróży w Padel? A jak wpadłeś w padel?

Odkryłem Padel w 1994 roku, kiedy w moim ówczesnym klubie tenisowym, Royal Amical Tennis Club w Brukseli zainstalowano 2 korty. Szybko się wciągnąłem i od 1996 roku miałem okazję uczestniczyć m.in. w Mistrzostwach Hiszpanii i odkrywać w pełni ten sport. Przez wiele następnych lat jako gracz Padel Przyniosło mi to dużo przyjemności, satysfakcji i wspaniałych spotkań ludzkich i sportowych. Jest więc całkiem naturalne, że ja z kolei chciałem „dawać”, inwestując inaczej w ten sport. W 2008 roku wraz z Philippe Wertsem zdecydowaliśmy się przejąć Belgijską Federację w celu promowania Padel i daj mu wszystko, na co zasługuje.

Ile jest klubów Padel w Belgii?

Obecnie mamy kluby 5 w Belgii dla około członków 500. I piękne projekty w perspektywie ...

W jaki sposób padel działa administracyjnie w Belgii? Czy belgijska federacja tenisowa angażuje się w padel?

W wielu przypadkach w Belgii sport (tenis, squash, badminton, siłownia ... i Padel!) są podzielone na dwa skrzydła językowe. Rola Padel Belgia ma wtedy zapewnić krajową promocję, stosunki międzynarodowe oraz nadzorować i harmonizować działania podejmowane przez 2 stowarzyszenia: Padel Vlaanderen dla niderlandzkojęzycznej części kraju i Stowarzyszenie Francofońskie Padel (w trakcie tworzenia) dla francuskojęzycznej części kraju.

Jak myślisz, które zespoły prawdopodobnie będą rywalizować w finałach mistrzostw świata w Padel?

Bardzo trudno jest ocenić, ponieważ te kraje 5 tak naprawdę nie miały okazji konfrontować się od kilku lat. U niektórych jest więcej doświadczenia, u innych talent.

Wspólnym punktem wydaje się być wysoki poziom atletyczny i tenisowy w każdej drużynie, z ogromną motywacją i entuzjazmem do dzielenia się.

Franck Binisti - Padel Magazyn

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.